Keď sa ziskuchtiví projektanti rozhodnú zničiť lesné detské ihrisko, zjaví sa mýtický duch, aby im pomohol. Za indiánskeho ducha sa však prezliekol milovník a ochranca prírody McKenna (Chuck Norris), ktorému sa nepáči, ako sa stavebná spoločnosť správa k prírode a neberie ohľady na potreby iných. Na McKennu poštvú aj šerifa Ramseya (Max Gail), aby tvrdohlavého muža nejakým spôsobom „eliminoval... (TV JOJ)

Orlau32

Vzhledem k tomu, že se jedná o rodinný film, ale spíše pro děti, tak nemohu být tak přísná. Dá se to vidět a děti tam mají čáry a kouzla a také legrační situace, jak potrestat špatné a bezcharakterní lidi. Já si myslím, že největší umění je právě udělat "napínavý" film pro děti. K tomu měl posloužit i CHUCK NORRIS, který tam (bohužel) nevystupuje jako hrdina, ale jako dobrý lesní duch. No, dětem se to určitě bude líbit. ()

bouchy

Chuck létá, kope, mění se v orla, tu zase v medvěda, proti němu stojící nesympatický záporák s doutníkem, kterému kryjí záda dva úlisní právníci s IQ na hranici imbecility, dlouho odolává a vysílá do hor své dřevorubecké nohsledy, až nakonec podlehne a dočista přijde o rozum. Zálesák je místy dost fantasy, občas až dětsky naivní, ale rozhodně si nezaslouží takovou pozici, na které se aktuálně nachází (v době psaní komentáře 122. z 200 nejhorších počinů). Být mi o nějakých 10 let méně, vsadím se, že by se náš tehdejší VHS přehrávač zavařil, jak bych si to pouštěl pořád dokola :). Vždyť v kom jiném by se měl budit zájem o ochranu přírody, když ne v dětech? Klerik to ve svém komentáři vystihl naprosto přesně - pod to bych se mohl podepsat. Takže proč tak nízké hodnocení? Že by nějaký "Walker, Texas Ranger komplex" aneb vše, kde hraje Chuck Nadčlověk Norris, hodíme automaticky do odpadu? P.S. Loretta Swit aka Major Margaret Houlihanová je boží :)) ()

sniper18

Je to úplne priemerný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má podpriemerný príbeh o skupine detí, ktoré sa na výlete v horách dostanú do sporu s drevorubačmi, ktorí majú v pláne zničiť veľkú časť hory, ale deti sa im v tom snažia zabrániť a pomáha im v tom aj duch miestneho indiána v podaní Chucka Norrisa. Samotný základ nie je úplne najhorší, ekologickú tématiku mám rád, ale tu je to podané priamo len pre detského diváka. So spracovaním tiež nie som moc spokojný, skoro všetko čas je venovaný deťom a scény s nimi nie sú moc zaujímavé a často aj nudné. Norris tu až tak moc priestoru nemá, ale práve scény s ním sú jednoznačne tým najlepším z tohto filmu. Súbojov nie je najmenej a samozrejme Norris má na svojom konte aj lepšiu akciu, ale kedže sa jedná o rodinný film, tak som s ich kvalitou spokojný. Kvôli žánru v nich nikto neumrie a ani nič drsnejšie sa v nich neudeje, ale Norris stále s nejakým dobrým kopom alebo úderom nemá problém. A záporáci sú podľa očakávaní tragickí a všetky ich dialógy sú na tom rovnako. Myslím si, že ako film pre deti s ekologickou tématikou je Zálesák celkom dobrý, takže svoj účel splnil, ale zároveň je to len film na jedno pozretie, ktorý fanúšika Norrisových akčných filmov moc nezaujme. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mne na 52%. ()

vegetol.mp

Jako co lidi čekali? Tohle je, jak už se tu psalo, především film pro děti, který má ekologické poselství. Žádný oskary to nedostane, dospělák si to asi nepustí, ale dětem by se to líbit mohlo. Tedy pokud bych já měl malý děti, budu raději, když se budou koukat na možná trochu těžkopádnýho, ale výchovnýho Zálesáka, než třeba na Hellraisera. ()

Rominator

McKenna (Chuck Norris) chrání horu a okolní les jako ezoterická bytost, která na sebe může vzít podobu lesních zvířat. Jde o film s ekologickou tématikou určený mladšímu publiku. Ohled se na to bere při samotných soubojích, kde nechybí humorné odlehčení. Snímek režíroval Chuckův mladší bratr Aaron Norris. ()

• Film se natáčel v Hood River, v Lost Lake, v Mount Hood a v Parkdale v Oregonu. (rafix)