Zálesák

Zálesák

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Akční

USA, 1996, 93 min

• Rominator

McKenna (Chuck Norris) chrání horu a okolní les jako ezoterická bytost, která na sebe může vzít podobu lesních zvířat. Jde o film s ekologickou tématikou určený mladšímu publiku. Ohled se na to bere při samotných soubojích, kde nechybí humorné odlehčení. Snímek režíroval Chuckův mladší bratr Aaron Norris.(28.12.2014)

Jako co lidi čekali? Tohle je, jak už se tu psalo, především film pro děti, který má ekologické poselství. Žádný oskary to nedostane, dospělák si to asi nepustí, ale dětem by se to líbit mohlo. Tedy pokud bych já měl malý děti, budu raději, když se budou koukat na možná trochu těžkopádnýho, ale výchovnýho Zálesáka, než třeba na Hellraisera.(14.11.2010)

Je to úplne priemerný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má podpriemerný príbeh o skupine detí, ktoré sa na výlete v horách dostanú do sporu s drevorubačmi, ktorí majú v pláne zničiť veľkú časť hory, ale deti sa im v tom snažia zabrániť a pomáha im v tom aj duch miestneho indiána v podaní Chucka Norrisa. Samotný základ nie je úplne najhorší, ekologickú tématiku mám rád, ale tu je to podané priamo len pre detského diváka. So spracovaním tiež nie som moc spokojný, skoro všetko čas je venovaný deťom a scény s nimi nie sú moc zaujímavé a často aj nudné. Norris tu až tak moc priestoru nemá, ale práve scény s ním sú jednoznačne tým najlepším z tohto filmu. Súbojov nie je najmenej a samozrejme Norris má na svojom konte aj lepšiu akciu, ale kedže sa jedná o rodinný film, tak som s ich kvalitou spokojný. Kvôli žánru v nich nikto neumrie a ani nič drsnejšie sa v nich neudeje, ale Norris stále s nejakým dobrým kopom alebo úderom nemá problém. A záporáci sú podľa očakávaní tragickí a všetky ich dialógy sú na tom rovnako. Myslím si, že ako film pre deti s ekologickou tématikou je Zálesák celkom dobrý, takže svoj účel splnil, ale zároveň je to len film na jedno pozretie, ktorý fanúšika Norrisových akčných filmov moc nezaujme. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mne na 52%.(28.7.2010)

K filmu jsem se dostal pouze kvuli Cendovi Norrisovi a stale nelituju ze jsem obetoval 90 minut sveho zivota abych shlednul tenhle skvost. Chuckuv klasicky drsny vyraz kterym zabiji vsechny smejdy na ktery se podiva v kombinaci s neprijemnejma odusevnelejma detma a naprosto dementnima drevorubcema musi bavit kazdyho kdo nehleda ve filmu hlubsi vyznam. Scena ve ktery jeden drevorubec skace na Chucka a leti 3 vteriny ve zpomalenym zaberu nez dopadne hubou na zem mi malem utrhla branici. 70%(3.9.2013)

• PRobin

Zálesák aneb Krakonoš jako ekoterorista. Další z nekonečné řady nudných dětských filmů, které nebaví ani děti. Tentokrát parta z nějakého zapadákova bojuje proti dřevorubcům. Naštěstí v tom nejsou sami, protože přichází vtělení ducha lesa - Chuck Norris! Díky schopnostem medvěda, vlka a orla umí mručet, běhat a skríkat (nebo co to orli vydávají za zvuky) po celém lese, kde dává na budku ničitelům přírody. Přírodní agitačka, kterou svojí naivitou nepřekoná ani třináctiletá hrdinka. Nemluvě o létajících hvězdičkách. Malým překvapením je pouze štěk Elya Baskina a jedna Chuckova fatalita. A tím nemyslím to ukradené rouno, které vydává za účes.(6.3.2013)

• - Film se natáčel v Hood River, v Lost Lake, v Mount Hood a v Parkdale v Oregonu. (rafix)