Zálesák

Forest Warrior

Zálesák

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Akční

USA, 1996, 93 min

Nyní jsem jej shlédl v TV, říkal jsem si, že jsem to v mládí neviděl. Pokud to berete pohledem dnešní doby, tak je to v podstatě "pohádka" a někdo by řekl i blbost. Ale vezměte si to pohledem člověka, dospívajícího puberťáka v té době, takových filmů se točila veliká spousta a dalo se na to koukat, nebyl takový výběr co máme dnes a tak není co kritizovat. Když zde hodnotíte nějaký film, co ho zkusit hodnotit pohledem diváka z té doby, ne z té dnešní, je to veliký rozdíl ... Hrát tam někdo jiný, než bratr režiséra ;) tak by možná nebyl tak zajímavý a nemusel by mu někdo odpustit, že jako indián používal karate ;) Není to úplná ptákovina, dá se na to podívat, aniž by u toho člověk usínal nebo měl pocit, že přepnout na noční teleshopping by mohlo být zábavnější ;)(28.7.2017)

Jako co lidi čekali? Tohle je, jak už se tu psalo, především film pro děti, který má ekologické poselství. Žádný oskary to nedostane, dospělák si to asi nepustí, ale dětem by se to líbit mohlo. Tedy pokud bych já měl malý děti, budu raději, když se budou koukat na možná trochu těžkopádnýho, ale výchovnýho Zálesáka, než třeba na Hellraisera.(14.11.2010)

• m.a.rtin

Jestli seriál Walker Texas Ranger má hodnocení okolo 30 %, tak tenhle film by měl mít objektivně asi tak 10 % :-). Je to skutečně asi největší slátanina s Chuckem Norrisem, kterou znám, a to mám Chucka rád... Je to spíš takový film pro děti, vrcholem všeho pak je, jak Chuck chytne holou rukou ostří nastartované motorové pily - když jsem tuto scénu viděl poprvé, tak jsem se až za břicho popadal :-). Určitě je to jeden z důvodů, proč je z Chucka dnes takový fenomén :-)(16.9.2016)

• Inner

"Hej Chucku, Walker Texas Ranger ti sice vydělává, ale kritici chtěj vědět jestli umíš zahrát i charakter" "Mmm..." "Vymysleli jsme tohle - budeš se zjevovat jako přízrak, vždycky někomu pomůžeš a budou tam děti." "Mmm..." "Počkej, to není všechno! Bude to mít ekologickej dopad na celou zemi, všichni si uvědomí jak špatný je kácet lesy a tak dále." "Mmm... a budu muset hrát?" "Ne, stačí tvůj výraz, vykradneme pár tónů a bude to končit dobře." "Mmm...A je v názvu Warrior?" "Jo" "Mmm...Beru"(27.10.2009)

• PRobin

Zálesák aneb Krakonoš jako ekoterorista. Další z nekonečné řady nudných dětských filmů, které nebaví ani děti. Tentokrát parta z nějakého zapadákova bojuje proti dřevorubcům. Naštěstí v tom nejsou sami, protože přichází vtělení ducha lesa - Chuck Norris! Díky schopnostem medvěda, vlka a orla umí mručet, běhat a skríkat (nebo co to orli vydávají za zvuky) po celém lese, kde dává na budku ničitelům přírody. Přírodní agitačka, kterou svojí naivitou nepřekoná ani třináctiletá hrdinka. Nemluvě o létajících hvězdičkách. Malým překvapením je pouze štěk Elya Baskina a jedna Chuckova fatalita. A tím nemyslím to ukradené rouno, které vydává za účes.(6.3.2013)

• - Film se natáčel v Hood River, v Lost Lake, v Mount Hood a v Parkdale v Oregonu. (rafix)