Rami

Dějově-artovou kvalitu tento díl má (výbuch, dvojí zrození, výborná kapela a hudba, nádech 50'), ale ta stopáž je opravdu z trucu a to já prostě neberu, ani kdyby se to dělo někde jinde. ()

swiss

Neuvěřitelný zážitek. Je klika, že má Lynch už všechno natočeno, protože po této epizodě by to studio zatrhlo. Padesát minut mimo realitu těžko někdo překoná! ()

makakus

Konečně se to vyjasňuje. A vida - také Penderecki se dá úžasně vizualizovat. Zatímco Mazací hlava byl pro mne ještě trochu nevyvážený debut třicátníka, tady už vidím velkého surrealistického filmového básníka, který se vrací ke svým kořenům. Mimochodem, pokud někdo neví, co to surrealismus je, zde ho kdosi trefně definoval jako "sračky z choré hlavy", to by se třeba Buňuelovi v dobách Andaluského psa určitě líbilo, jakkoliv to nelze přímo srovnávat. Jinak bylo v této epizodě velmi působivé spatřit, jakým fascinujícím způsobem byl Bob zplozen a jak dojemně a zároveň komicky může někdy vypadat anděl strážný. A jistě - některé sekvence nepatří tak úplně do surrealismu, ale do abstraktního umění, které miluji taky. ()

RedEagleSK

Tož co napsat k tomuhle veledílu. U tohoto dílu pochopíte pouze to, že když američané v roce 1945 v poušti Nového Mexika v rámci testu odpálí atómovou bombu něco tím hodně domrdají...ale hafo moc domrdají. A po daném státě poté začnou chodit v noci ozáření ,,bezďáci,, náhodně vraždíci lidi které potkají. Ač je možné že i tohle jste vlastně pochopili zle a nic z toho není pravda. ()

Matte27

Mám Lynche fakt rád. Mám rád i surrealistické umění všeho druhu. Ale když chci ztratit hodinu času sledováním Twin Peaks, tak chci prostě koukat na Twin Peaks. Se vším všudy. Pokud budu mít chuť si pustit art-surrealistický film, udělám to. Takže jak se k tomuto postavit? Z hlediska Twin Peaks je tohle odpad. Jinak je to dost kvalitní experimentální film, který bych se nebál ohodnotit čtyřmi hvězdami. Tak to zprůměrujem a je to. Oceňuji Lynchovu odvahu vyfuckovat všechny současné seriály, pseudofilosofické TV show a i diváky samotné, ale tady to byla moc velká fa(u)cka. Trošku to na mě působilo stylem: "Sakra mám super nápad, ale chybí mi člověk, kterej by mi ho zafinancoval. Hmm, tak já to nenápadně vsunu do seriálu, na kterej jsem už prachy dostal a třeba si toho nikdo nevšimne." ()

st4nford

Toto je voda. A toto je studna. :D Po druhém shlédnutí měním z původních 4 hvězd na 5. Ano. Pan Lynch si s námi opět hraje. V s03e07 jsem cítil silné stylistické i formální spojení s první a druhou řadou Twin Peaks. Tato epizoda nabízí paralelu z mého pohledu "nejvíce nudné" třetí epizody, protože je pro diváka opět nesnadné ji na základě kauzality a logiky rozkódovat. Stylisticky mi s03e08 připomíná Krajní meze nebo Twiling Zone spojené s experimentálními artovými a noir filmy. Hodnotím ji 5ti za režii a skvělou Badalamentiho hudbu. Těším se na další díl. SPOILER/MOŽNÉ VYSVĚTLENÍ. Testování atomové bomby vytvořilo portál, který umožnil bytostem (démonům - Bobovi a spáleným dřevorubcům + andělům - Obrovy a jeho ženě) vstup do naší reality. Při výbuchu si démoni našli své hostitele (spálené dřevorubce) ..tedy všichni démoni kromě Boba. Ten byl zprvu parazitickým hmyzem (brouko-moucho-žábou nebo co to je :D ), a protože ostatní démoni věděli, že Bob jako jediný nenašel hostitele, museli mu pomoci. Jeden z démonů tedy odříkal v rádiu báseň, která všechny lidi uspala a podnítila, aby vpustili Boba do sebe. Když Obr zjistil, že je portál narušen a otevřen, stvořil bytost (Lauru), která Bobovi odolá a poslal ji na Zemi. (Jak víme...později skutečně ANO, odolala mu a byla jím zabita). A dívka, která do sebe vpustila hmyz/Boba, je jeho prvním lidským hostitelem, který se musí později setkat s Lelandem. Samozřejmě s dalšími epizodami možná zjistím, že tato teorie je špatná, ale zatím alespoň takhle. Více info tady: http://heavy.com/entertainment/2017/06/twin-peaks-episode-8-explained-explanation-recap-theories-photos-season-3/ ()

Birter

Dle mého názoru je David Lynch šílenec a génius v jedné osobě a neuvěřím nikomu kdo mi chce tvrdit, že ten scénář nepíše na drogách nebo v Černé chatě. Sice jsem žádný Lynchův film neviděl (s výjímkou Fire Walk With Me), ale jestli takhle vypadají všechny jeho díla, mám o zábavu postaráno. Já osobně si to užívám. Temný mysteriózní styl dělá 3.sérii Twin Peaks mým prozatímním favoritem a tyhle "odpočinkové" surrealistické epizody budeme muset přetrpět a alespoň do Lynchovy šílené mysli trochu nahlédneme. Pro ty kteří zde píší věci jako "Twin Peaks bývali jiné, tohle je kurvení, Dale Cooper jako dement a záporák je hodně blbý nápad apod. říkám se vší slušností: Jste na špatné adrese. Pokud jste si oblíbili původní Twin Peaks a Černou chatu jste v nich přetrpěli, je dost pravděpodobné, že Davidovi nerozumíte. To sice nikdo, ale Lynch má z mého prozatímního úhlu pohledu nejoriginálnější a nejsvéráznější tvorbu na světové scéně. Tato epizoda je geniálním příkladem Lynchovy fantazie, a vzhledem k tomu žijeme v roce 2017 a Twin Peaks jsou fenoménem, David Lynch dostal neomezený prostor a šanci vyjádřit svou vizi (sám režíruje každou epizodu). Twin Peaks tedy jsou a budou šíleně zamotané, absurdní, záhadné a smyslnedávající i nadále a pokud je toto umění na vás moc, najděte si lehčí seriál, který vaše základní očekávání splní. Twin Peaks to nebude. To je pro fajnšmekry. ()

jackalsc

Nevím co má tohle fakt společného s TP. Vůbec mě ani nezajímá co to vlastně mělo znamenat. Celé jsem to přeskákal, protože na toto se opravdu nešlo dívat. Připadá mi to tak, že Lynch využil jen názvu Twin Peaks, aby se toto dostalo k více lidem, absolutní kop do prdele fanouškům. Po 10 minutách vyplachování mozku jsem si říkal, kdy to asi tak skončí. Dělal jsem si ještě srandu, že od Lynche nemůže člověk nic předvídat a hrozil jsem se, že to bude trvat až do konce, bohužel se má předzvěst naplnila. Opravdu jsem ještě neviděl u jakéhokoliv seriálu víc zbytečnější epizodu, vyjde to asi tak nastejno, když si dáte časovač a budete se hodinu dívat na jedno místo ve stěne, nebo nám chtěl Lynch ukázat jak se asi cítí naše milá zeleninka? :D ()

elEStet

parada, aj tie analyzy -> ktore som este necital :D ale verim ze su kvalitne.. Ze to nechapete? To nevadi, svoj zmysel to ma, pocitovo je to bomba......buuum....... nie neberiem prasky ani na nicom neficim :D ()

Mar17cek

Jestli si nekdo mysli, ze tohle byl nejaky zlom, tak ja doufam, ze timto dilem vse konecne teprve zacina !!! Sledujeme budoucnost serialove tvorby, opet ()

Horal.P

Popravdě, u 7 dílu jsem si oddechl, že se konečně vracíme do Twin Peaks, po tomhle díle to už fakt asi vzdám. Nesrozumitená šílenost, z které já tedy neuchcávám blahem a netetelím se z báječného "nesrozumitelna". Z původního seriálu, až na pár vyjímek... z té původní bezvadné amtosféry, nezůstalo téměř NIC..Všichni co píší, že Lynch je frajer a točí si co chce.... ano máte pravdu, ale bohužel jeho tvůrčí svoboda je vyměněna za nezájem diváků.... a mám pocit, že na to lidi měli koukat, nebo ne ??? 300 000 sledovanost na díl je průser jak vrata.Navíc brutalita je naprosto nechutná a samoúčelná.Toto není mastrspís ale výplod chorého mozku. Lynch je zvláštní, ale toto je naprostá schizofrenie, která není revolucí v televizních seriálech, jako v roce 1990, ale výstřelek někoho, kdo si buď ze všech dělá srandu a to dost pro HBO drahou, nebo je fakt hodně ujetej. ()

Lodovico

SPOILERY? Garmonbozia s tvárou Boba, špirála dejín s novou šancou vo fungujúcom božom stroji. Interpretácia diváka môže byť odlišná, interakcia s Lynchovým obrazovým videním a rozprávaním je intenzitou blízka koncu série 2 a koncu filmu TP-FWWM. V skutočnosti je tento diel jeden z artových vrcholov série 3. Lynchovým bojiskom nie je vesmír ani Zem, ale myseľ človeka. Tento diel má s Bunuelom veľmi málo spoločné! ()