Evžen má chřipku a stůně. Bohouš dostane telegram, že jeho kamarád, s nímž byl v Turecku na montážích, zemřel. Před pražským krematoriem se však ukáže, že to byl jen vtip. Bohouš se tam s kamarádem Balabánem setká. Zatím Evžen s Fuchsovou, která o něho v době nemoci pečuje, nacvičují záchranu ohrožených dýcháním z úst do úst. Bohouš přivádí kamaráda z montáží Toníka Balabána do chalupy. Evžen se Bohoušovi svěří, že v horečce málem slíbil Fuchsové manželství. Ten vidí, že Evženova svoboda je nebezpečně ohrožena. (Česká televize)

TV spot

radektejkal

Jako dvacetiletý permanentní chalupář jsem pocítil lehkou žádost, podívat se zkusmo na seriál "Chalupáři", který kdysi dávno proběhl televizí. Tenkrát jsme se na takové věci nedívali, příliš to patřilo k establišmentu, byl to život na druhém břehu, který nás bytostně nezajímal. Od té doby se ale nic nezměnilo, laciný a pokleslý humor s dětskými vtípky, naivní příběh, exhaltované herectví, co víc... ()

• Natáčelo se u krematoria ve Strašnicích v Praze a chata paní Fuchsové (Jiřina Bohdalová) se nachází v Dobříši na adrese Nad Prachandou 846. (SONY_)
  • Bohouš (Josef Kemr) opravuje fén na vlasy typ 521, výrobek z Novoborských strojíren. (sator)