Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ryan Reynolds hraje bankovního úředníka, který zjistí, že je ve skutečnosti nehratelnou postavou ve videohře. A tak se rozhodne stát se hrdinou, který přepíše vlastní příběh. V prostředí, kde neexistují žádná omezení a kde je vše dovoleno musí zachránit svět dřív, než bude zničen. (Falcon)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (684)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Z Free Guy(e) viditelně čiší atmosféra Ready Player One, a byť byl Spielbergův film o poznání hravější a vymazlenější, tak i přesto neztrácí "Chlápek" na divácké atraktivnosti a dokáže během necelé dvouhodinové stopáže pobavit, napnout, ba i dokonce maličko dojmout. Námět filmu je rozhodně poutavý a i přes pár menších mušek jsem byl s jeho zpracováním spokojený. Podobně jako v RPO je i zde nejeden popkulturní odkaz a humorná narážka, o níž se postarala zejména hlavní postava Chlápka. Chvílemi se děj film vyvíjel až tak bizarně, že jsem si říkal, jestli neměl ve scénáři prsty i Taika Waititi coby Antwan, zároveň mi to sem tam připadalo jako PG(-13) verze Deadpoola. Ryan Reynolds je sympaťák, přičemž mu skvěle sekundovala pro mě doposud prakticky neznámá Jodie Comer. Waititi byl možná až příliš teatrální, ale budiž. Poukazování na (ne)důležitost jednotlivce a rovnocenné šance pro každého z nás bylo maličko okaté, ale sympaticky podané. P.S. Mazel byl totální ultrabizár! ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jak dlouho jsem čekal na podobně ulítlou pecku? Už to nedokážu ani spočítat. Těch pokusů byl ale jednoznačně bezpočet. Free Guy je totiž pro nerdy blaho na talíři. Někdo si tu vystřelil z kopejtka a natočil film, který mě hodně překvapuje, že vůbec vznikl. Ten, co má nahrané hry jako Grand Theft Auto (GTA) nebo Just Cause se tu bude rochnit blahem. Ti, co ne, budou zírat na dobrou efektní akci…a je úplně jedno, že je tu digitálu jak nasráno. Tady prostě není o nápady nouze. Střílí si ze všeho, ze všech a hlavní postavu Guye, NPC postavy z počítačové hry, která si začíná uvědomovat sám sebe v podání perfektního Ryana (ale perfektní tu jsou vlastně úplně všichni – Jodie, Joe, Lil Rel, Taika), baví sledovat od momentu, kdy se objeví na scéně. A po tom všem, co tady tvůrci na diváka nacpou, byste ani za mák netušili, že se vlastně jedná o romantický film. Prostě jedno překvapení vedle druhého a přesně ten druh filmu, který si budete rádi pouštět opakovaně a s chutí si užívat jednu scénu vedle druhé, vysloveně povedený soundtrack, ale i pocit, že tady to je pro Vás něco víc, než pro ostatní. Osobně jsem si tento film přidal po bok Soumraku mrtvých a jsem rád, že se mu něco konečně dorovnalo. ()

Reklama

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Největší šanci na úspěch má Free Guy u hráčů počítačových her ve věku od cca deseti let, kteří hrají ideálně GTA a Fortnite, a kteří budou jistě chrochtat blahem. Jinak jde ale o ve všech ohledech polovičatou akční komedii s Ryanem Reynoldsem se solidní, leč zapomenutelnou akcí, podprůměrnou komediální složkou (popkulturní odkazy a herecká camea samy o sobě vtip nezaručují a snaha o úderné hlášky se míjí účinkem) a schematickým příběhem poslepovaným z motivů, které byly k vidění už mockrát dříve a lépe. Free Guy přitom na rozdíl od Truman Show nepracuje s žádnou satirickou rovinou nebo hlubší myšlenkou, vedle Ready Player One vypadá jako jeho obsahově podstatně chudší a méně nápaditý příbuzný a celkově se svou úrovní blíží spíše k novým Jumanji, s nimiž sdílí i nekonzistenci a nejasnosti v pravidlech vlastního fikčního světa a ambici pouze nezávazně bavit a nesnažit se o jakýkoli další přesah. V tomto ohledu Free Guy jako lehká letní akční zábavička obstojí mimo jiné i díky profi technické stránce, roztomilému námětu o životě herních NPC postaviček a sympatickému hereckému obsazení. Realizován je nicméně způsobem, jenž ani zdaleka nevytěžil v dostatečné míře jeho bohatý potenciál, následkem čehož všude tam, kde by Free Guy chtěl být osudový, komplexní a naprosto strhující, zůstává pouze nedomyšlený, povrchní a veskrze tuctový. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je spíše pro mladší generace a to zejména pro pařany on-linovek a různých počítačových her s otevřenými světy. Přiznejme si upřímně, určitě se nenajde nikdo kdo třeba v Mafiích nebo v GTáčkách nechtěně na chodníku nepřejel několik lidiček. A ještě upřímněji, určitě se najde spousta těch, co do nich najížděli nebo stříleli chtěně. V jedné misi jsem potřeboval ambulanci a tak nebylo nic snazšího než se trochu se projet po chodníku a za chvilku mi přijela jak na zavolanou :-). Zápletka filmu je docela originální, Reynolds působil jednak sympaticky a i správně synteticky, prostě ideálně. Zato jeho druhá polovička se mi nelíbila a ni za mák. Kdo celkem bavil jako prdlej šéf vykořisťovatel byl Waititi. Od poloviny to trochu začalo ztrácet logiku a člověk spíš jen koukal co bude. Když to shrnu, tenhle film je vlastně takovou názornou ukázkou na konci roku 2021 kam až technologicky došly digitální efekty a jak mocně jsou dnes s kinematografií provázány. Možná dokonce až moc. Někdy je méně více. Na jednu stranu nám jedničky a nuly pokud jejich tvůrci tu znalost mají dokážou ukázat dávno zaniklé světy, historickou techniku i vzdálenou budoucnost, vesmír atd... A to v těch nejmenších detailech v reálnosti až člověk žasne. Na stranu druhou mnohdy dělají jen lesklý obal často prostoduchému scénáři bez nichž by byl nejeden film nekoukatelný. To ale umožňuje točit obrovské množství balastu což pro diváka není ideální, protože ten musí o to pečlivěji vybírat s jakým filmem stráví svůj čas. Dávám za 3 updaty. * * * ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Konečně našel někdo koule na to zfilmovat GTA v plné parádě a ještě do toho s nonšalantní elegancí naroubovat zdravě sofistikovanou romanci. Parádní porce zábavy, které sice trochu ubližuje příliš rozkodrcaný vizuál a nevyrovnané tempo, ale spolehlivě to kompenzuje studnice super režijních nápadů a tradičně užvaněný Reynolds. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (32)

  • Jedná se o druhý film, ve kterém se postava Ryana Reynoldse jmenuje „Guy“. Prvním byl Croodsovi (2013). (Laser_Line)
  • Fiktivní město „Free City“ vychází z města Liberty City z her „Grand Theft Auto III“ (2001) a „Grand Theft Auto IV“ (2008). Liberty City bylo inspirováno reálným městem New York City. (Laser_Line)

Související novinky

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Přestože bylo letos velkých filmů obecně méně, protože kina začali otvírat až na konci května a Tomu Cruisovi se ještě nechtělo riskovat s Mission: Impossible 7 a Top Gunem, dočkali jsme se několika… (více)

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (více)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (více)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Špatné zprávy pro kina, dobré zprávy pro nedočkavé diváky. Studio Disney čerstvě oznámilo, že vedle tradiční premiéry v kinech dorazí snímky Cruella a Black Widow rovněž ve stejný den i na… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno