Bambi

Z natáčení 2

S prvními slunečními paprsky, které probouzí k životu vše kolem, začíná slavný Bambiho příběh. Díky nejmodernějším technologiím Vám jej studio Walt Disney nyní přináší ve vyčištěné a remasterované podobě! V samém srdci lesa žije malý Bambi, který dělá první nesmělé krůčky životem a poznává svět kolem sebe. Společně se svými kamarády, roztomilým zajíčkem Dupíkem a ostýchavým skunkem Kvítkem, pak zažívají velká dobrodružství. Bruslí na "ztuhlé" vodě, dovádí v lese a seznamují se se všemi jeho podivnými obyvateli. Jejich moudrý průvodce Výr, který má královský původ, jim předává své zkušenosti o lásce, ztrátách a životě. Bambi je jedno velké dobrodružství plné humoru, nádherné animace a hudby nominované na Oscara. (oficiální text distributora)

Richie24

Vzpomínky na krásné rané dětství - Bambi byla snad první knížka, kterou jsem přečetl a láska k tomu příběhu ve mně zůstává dodnes. Hejtrům vzkazuji jediné - znovu se podívejte na rok vzniku filmu, uvědomte si, že to fakt nemůžete srovnávat s novodobým Pixarem, dejte si facku a smekněte před Waltem Disneym. 4 ****. ()

zdeny99

Walt Disney věděl, že byl filmovým králem své doby, což si po spoustě krátkých animovaných filmů ověřil i v prvním celovečerním kresleným filmu, Sněhurce. A tak se s vervou mohl pustit do dalších celovečerních filmů. Jedním z řady byl příběh o malém srnečkovi Bambim. Tak jako ve Sněhurce a v hodně jeho krátkometrážních filmech i zde vsadil na prostředí lesa a roztančená, veselá zvířátka. Jenže už vynechal lidskou lásku, sice ji zasadil mezi Bambiho a malou srnečku, ale to už není ono jako mezi lidmi. Místo toho tam přidal vyobrazení člověka jako toho zlého, který zabíjí lesní zvěř. Tím není děj tak líbezně mírumilovný a zábavný jako v případě Sněhurky. Ale pořád je to i po téměř 80 letech nadprůměrný animovaný film s jasným nádechem nostalgie. [4200. hodnocení, 125. komentář, 83%, 780. nejlepší film] ()

GMVajgl odpad!

Podobně jako Dumbo z roku 1941 je i Bambi (1942) naprosto nudný, příběhově prázdný a prvoplánově sentimentální tear jerker, který pouze diváka ždímá pomocí hezkých nevinných zvířátek s velkýma Disney Očima©, která trpí pod útlakem zlého bílého muže. Tenhle politický podtext, že příroda = čisté dobro a člověk = čisté zlo je velice oblíbený u západních tvůrců, kteří jinak nemají co říci a co potřebují nastavit svůj slabý příběh jako kaši. Podobné poselství má třeba Pocahontas nebo Avatar. V posledních letech dokonce ovlivňuje skutečnou politiku - viz zelená ideologie či klimatické šílenství / katastrofismus. ()

chrispe

Já samozřejmě věděla, kdo je Bambi a jaký je jeho příběh, ale pokud jsem ho už někdy viděla, tak to můj mozek odsunul někam do hloubky zapomnění, takže tento film hodnotím jako dospělý člověk, koukající se na něj poprvé po více jak sedmdesáti letech po jeho vzniku. A jako milovník klasických Disney příběhů. Je to půvabné, okouzlující, ale ne strhující nějakým akčním dějem (na což jsme dnes už tak nějak zvyklí). Strašně by mě zajímalo, jak na tento film reaguje dnešní dětský divák - a těším se, až se na to s dcerou v budoucnu podíváme a já se to dozvím - protože Bambi mi chvílemi přišel ponurý (a i takový život v lese je) a zkrátka z toho všeho, na co jsme dnes zvyklí, místy nudný. Ale i přesto, že nevidíme graficky zpracovaný každý Bambiho chlup na čumáku, tak je to rozhodně nadčasový snímek, který stojí za vidění. ()

Sosak

Animace doslova ze starý školy (myšleno pochvalně), ale nic nemění na tom, že tahkle klasika lehce padá na datu svého vydání. U Alenky tomu tak třeba nebylo, ale kolouch oplývá infantilním a až nudným dějem-nedějem. Ani smutno mi nebylo, když tu laň sejmuli. Jejda, spoiler. Ale tuhle scénu už asi každej stejně zná. z technického hlediska nemůžu, než chválit, pohyby jsou epes-ráres, ale ten příběh pobaví spíš ratolesti, rodiče si u toho budou přivětšině připadat stejně pobaveně jako na nekončící přednášce o kotoučových hřídelích...nebo o něčem strašně nudnym prostě. :) ()

ifes

Krásná prvotina od Disney, která se po letech líbí jak mě, tak mým dětem. Nádherně zpracováno, překrásný dabing a jednoduchý, leč příjemný příběh. ()

studiobadguy

Je tu den 5. a sním i Bambi. Animace je opět úžasná ale to netřeba říkat. Ovšem Bambi tak dobře nedopadl. Největší problém celého filmu je tempo které je strašně uspěchané, nic se moc neřeší a autoři film dělali strašně na rychlo. Například při lesním požáru jsem absolutně nic necítil protože ta scéna byla strašně krátká a vůbec nebyla emotivní. Film zachránily postavy které byli prostě skvělé a králíček Dupík je nejlepší postava celého filmu. Za mě 75% (4 hvězdy z 5). ()

IvonaK

Příběh o jelenovi který svými životními zkušenostmi ke štěstí přišel. Jinak po stránce grafické velice pěkný film. Akorát mě rozbrečelo to, že Bambiho maminka byla zastřelena. Ale takový je asi bohužel život jelenů v nechráněném prostoru. ()

Maniik88

Prekrásne animovaná Disnyovka z najstarších čias. S roztomilými zvieratkami, hudbou a proste takým oldschool nádychom. Celá rozprávka je jeden životný kruh srnčeka od narodenia po narodnie potomstva. Čosi ako leví kráľ akurát bez príbehu a nejakého hlbšieho zmyslu. No na to, že to je z 42. roka je to úžasné. ()

Tamdydam

S malými dětmi doporučuji dohled rodičů. Klasickou disneyovskou přeslazenost, z které téměř bolí zuby, tu občas střídá nečekaná syrovost. Ve výsledku tak ale příběh působí vyváženě, ne až tak kýčovitě a děti alespoň poznají, že život není jen slunce a duha, ale někdy i velká bolest. U pohádky pro nejmenší bych to nečekal. Ale po skončení neutišitelného pláče mé pětileté dcerky a hodinové besedě ve třetí čtvrtině filmu, jsme nakonec sebrali odvahu a dokoukali i zbytek pohádky od požáru lesa po šťastný konec. A dospěli k tomu, že to vlastně byla hezká pohádka. Prostě taková příprava na Vinnetoua a Poslední výstřel. Jinak krásná hudba, propracované animace a krásné scenérie jsou tu standardem asi jako u všech disneyovek té doby. Vy čtyřicátých letech z toho lidem musela padat brada. ()

xxlch

Ach jo, to byly časy skvělých klasických animovaných filmů.Kam se na todle hrabou dnešmí moderní animované filmíky,kterým mnohdy chybí cit.Tady je přehršel dojemných a krásných scén a vše propracované do nejmenších detailů ()

PlayEasy

Nespočetná klasika o životě malého srnečka. Roztomilost, animace i hudba nás sice dovedou okouzlit, ale ne dostatečně, abychom mohli dávat šťastnou 5. Jako tříletí bezzubí sotva se kolébající a šišlající děti jsme to doopravdy neviděli, a proto už to pro nás definitivně ztratilo kouzlo. Ovšem scéna s klouzáním na ledě je skvělé natočená s nečekaně hbitou kamerou. 75% ()

helrohir

Ďalšia z radu klasických disneyoviek s jednoduchým, ale o to krajším príbehom, ktorý sa zaobíde bez zbytočného moralizovania, ale na druhej strane, všetky tieto staršie disneyovky sa zameriavali "iba" na detského diváka, a preto v porovnaní s novšou tvorbou tohto štúdia sa dospelý divák skôr nudí. Z tých najranejších disney filmov ma však práve tu najviac zaujala hudobná zložka. 60%. ()

mac000

V 70. letech min. století zakoupil čs. Filmexport pro domácí distribuci kolekci klasických kreslených Disneyovek z 30.- 40. let (Sněhurka, Popelka, Pinocchio ...) Bambi byl mezi nimi. V té sobě byly tyto filmy (všechny s výborným dabingem) pro malého českého (slovenského) diváka naprostý highlight, protože animáky nechrlila filmová studia zdaleka v takových kvantech. A tak jsme fascinovaně sledovali v kině příběhy malého kolouška více než 30. let poté, co vzniknul. A čas mu jeho kouzlo nevzal! ()

Insspektor odpad!

Keď si čítam všetky tie pekné komentáre o tejto rozprávke, je mi až ľúto že nič z toho si ma počas jej pozerania akosi nenašlo. A to sa nepovažujem za niekoho kto by nevedel oceniť aj rozprávku, ak má úroveň. Pri tomto diele som sa však chytal za hlavu nielen ja ale aj moja bývala ktorá rozprávky miluje a nútila ma ich pozerať desiatky. ()

eMeMko

Neuvěřitelně roztomilý film, který má co říct i po tolika letech. Animace je nádherná, vtípky dokonalé, hudba krásná, a přestože se za těch 70 minut moc nenamluví ani neuděje, podprahová myšlenka snímku je stále viditelná. Jsem rád, že se vzhledem k výše zmíněné absenci děje a rozhovorů tvůrci zdrželi dlouhé stopáže. Za mě tedy jasné 4* a jsem zvědav na další kreslené Disneyovky ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)