Náčelník Apačů Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger se starají o dodržování míru a spravedlnosti na Divokém Západě. Potíže nastanou, když si Abahachi vezme od kmene Šošonů půjčku na financování nové knajpy. Narazí na padoucha Santa Mariu, ten na něj sehraje habaďůru a práskne do bot i s vypůjčenými penězi. Oba odvážné muže pak u Šošonů očerní a obviní je z vraždy syna náčelníka Lstivého Mloka. Šošoni neváhají a vykopou ze země, pro nedostatek válečných seker, skládací židli. Westernová parodie může začít, a ušetřena nezůstane ani Leoneho klasika... (oficiální text distributora)

Heuloss

4 hvězdičky naprosto zaslouženě. Celý film, až na Šošony, mě velice bavil. Vinetač a Žakelína z Pudřenky fantastický i s přispěním Petra Rychlého jako dabérem. A největší záporák všech záporáků, kterej dokáže vyšvihnout jako poslední přání Vinetačovi reklamu na super děrovačku, Santa Maria jen dokresluje skvělou atmosféru tohohle filmu. Rozhodně super volba pokud se chcete pobavit a nechcete koukat na novodobé "komedie", protože nejsou vtipné. ()

Sadova302b50

Příjemné překvapení, film mi přišel jako solidní parodie s několika hodně dobrými fóry a nápady. Mám z něj na míle lepší pocit, než při následné parodii na (nejen) Star Trek. Tady naprosto v pohodě dávám čtyři*. ()

Jarsey

Kdyby to viděl Karel May, co by asi řekl? Ale teď vážně, na německou výrobu je to docela dobrá parodie na příběhy, které zná každý z nás. Film byl pro mě milým překvapením, nemělo to sice klasický pošahaný humor, jaký známe z amerických komedií tohoto typu s Leslie Nielsenem, ale přesto myslím, že na poli konkurence by mohl obstát poměrně slušně, i když na stupně vítězů to rozhodně nebude. ()

PowPow

Obecně 95% parodií nesnesu, bývají většinou trapné a infantilní. O Manituově botě ale platí jen to druhé - přičemž ale tenhle faktor Herbig zkrotil a trefil jím přímo do černého. Těch několik vtipů, které vyzněly trapně (postava Řeka mi osobně přišla přiblblá a jinak to byl třeba gag se žvýkačkou či některé Vinnetačiho kousky), tomu klidně odpustím. Narazil jsem na to po letech a se stářím to nijak neztrácí kouzlo. Pátou hvězdu přihazuju za naprosto fantastického záporáka, kterému jsem fandil víc, než dvěma (respektive třem) hlavním hrdinům. ()

Ildiko

Nechala jsem se nalákat zdejšími recenzemi (a Christianem Tramitzem) a vůbec nejsem zklamaná :-) Příjemné vtipné překvapení parodující (nejen) westerny pro (nejen) pochmurné dny a zvednutí nálady. Nebo jen tak k prosecu.... ()