Náčelník Apačů Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger se starají o dodržování míru a spravedlnosti na Divokém Západě. Potíže nastanou, když si Abahachi vezme od kmene Šošonů půjčku na financování nové knajpy. Narazí na padoucha Santa Mariu, ten na něj sehraje habaďůru a práskne do bot i s vypůjčenými penězi. Oba odvážné muže pak u Šošonů očerní a obviní je z vraždy syna náčelníka Lstivého Mloka. Šošoni neváhají a vykopou ze země, pro nedostatek válečných seker, skládací židli. Westernová parodie může začít, a ušetřena nezůstane ani Leoneho klasika... (oficiální text distributora)

LencaN

Odřené 4*. Výprava byla odpovídající žánru parodie, nemůžete čekat zázraky. Sem tam mi to přišlo infantilní a prostě divné. Ale jinak jsem se bavila. Většina vtípků byla správně ujetá. Nejvíc bavil Vinetachi a jeho ranč Pudřenka a kobyla s citlivým žaludkem. Jako parodie to šlape hezky. Hlavní hrdinové jsou fajn, nemám co bych vytkla. Na to, že jde o německou produkci, tak jejich filmařský suchý rukopis nevidím. ()

Dvojirakri

Napoprvé je to celkem sranda, napodruhé, a to i po několika letech, už jen příjemné pobavení, skutečně vtipných momentů které by se daly nazvat trvalkami moc není, napadá mě stará indiánka s choditkem, Řek je naprosto nevtipný. Ve srovnání s majstrštykem Žhavé výstřely 2 o nějaký ten level níž. ()

Shadowfax

Na Němce překvapivě vtipné, některé scény jsou velmi podařené. Na druhou stranuje to ničím nevybočující, nepříliš originální parodie. Ale náčelník Lstivý mlok je úžasný! ()

PavHer

Celkem průměrná parodie na Mayovky s většinou předvídatelnými, ale i přesto několika velice zábavnými gagy. ()

Rococo

Já jsem na parodie nikdy moc nebyl. Manituova bota - pěkný herecký výkon, i nějaké vtípky k zasmání jsem tam našel. Ale příběh a děj celkem nic moc. ()

Priest

Uznávám že němci umí, když tedy chtějí, udělat komedii co za něco stojí :). Filmů, na které se můžete dívat dokola moc není, ale Manituova bota patří rozhodně mezi ně. ()

martin5514

Film pro dobrou náladu. Když jste správně naladěni a máte chuť na nenáročnou zábavu ve stylu Bláznivých střel. Německá kinematografie ukázala, že i ona dokáže udělat velmi zdařilou parodii. Herbigův Abahači a jeho růžové dvojče z ranče Pudřenka mi vyvolává úsměv i teď. Je to film podle mého gusta. Na mayovkách nezůstala niť suchá, a to včetně samotného Karla Maye. A co mě dostalo nejvíc? Tady není co řešit. Ranní erekce westernových rabiátů mě srazila do kolen. Vivat Herbig! ()

sarianna

Tenhle film nám kdysi pouštěli v rámci výuky na hodině němčiny v originále. Přiznávám, že jsme byli nadšení. Ostatně cokoliv je lepší než psát slovíčka, případně z vedlejších vět um-zu. Ale tak šlo to, místy se člověk zasmál, ale zase nijak extra to taky není. vidím to na tři. Víc ani ťuk. ()

ghoston

Lidi jen 61%?! Neblázněte! To je stoprocentní záležitost! Vyděl jsem to náhodou a přišel jsem k tomuto filmu jako slepý k houslím. Takže jsem od toho nic nečekal, zvlášť když programový průvodce píše, že jde o německý film. Po strašně dlouhé době jsem se pobavil jak léta ne. Takových komedií je jako šafránu (jestli máte tipy, tak do toho, budu rád). Je to film, který si klidně pustíte víčekrát za sebou. ()

marien1039

Tento film jednou náhodou běžel na ČT 2 nebo na něčem podobném a já ho na něj náhodou přepla. Některé vtipy byly trapné, to se jako musí čekat, ale povětšinou jsem se smála od začátku do konce. A dalo se na něj podívat i podruhé a potřetí, když jsem ho pak někomu pouštěla. Manitouova bota není dokonalá, ale patří rozhodně mezi lepší filmy, než by se dalo čekat. ()

agent_barton

Tak trapná a šílená parodie na westernové filmy a zejména Mayovky se jen tak nevidí. Film je tak moc výstřední až je snad i vtipný. A pokud to byl záměr tvůrců, tak jen dobře. Navíc se na film musíte koukat úplně uvolnění, abyste si ho užili a pobavili se u něj. Ale i přesto se jedná o totální kravinu, kterou byste měli vidět, pokud jste fandové Žhavých výstřelů (pozn. né že by to byl můj oblíbený film, ale jednou za uherský rok nevidím důvod, proč si je nepustit). Narozdíl od nich zde tvůrci neparodují Top gun, ale filmy s náčelníkem apačů Vinnetouem. ()

P@\/EL

Dle mého jedna z těch lepších parodií, které v tomto století vznikly. Musím konstatovat, že jsem se hodněkrát dobře zasmál, jelikož většina situací a taky hlášek je velice vydařených. Z postav pobaví zejména zženštilý a přihřáty Winnetouch. Menší rezervy vidím v příběhu, který mohl být komplikovanější a tím pádem možná i delší. Jako parodie ovšem film funguje skvěle a není mu v tomhle ohledu ani moc co vytknout. ()

Filatov

Oni si ze sebe Němci dokážou dělat srandu? No já čumím. Vtipů zde bylo opravdu hodně, některé bylo nepovedené, některé hodně povedené a některé byly seky jak se patří a těm jsem se opravdu zasmál (byly asi tři), takže nezbývá než asi jít střední cestou a myslím, že tenhle film stačí vidět jednou či dvakrát. ()

Mark1983

Na začátku 3.tisíceletí jsem narazil na parodii na Vinetoua a nedokázal jsem si zkouknutí odpustit. Ale jako u Siegfrieda - nejvíc jsem se bavil napoprvé. ()

Pythonator

Unikátní film, opravdu jedinečný. Mezi německými filmy vyčuhuje jako klenot. Kdo by si to byl pomyslel, že Němci nejsou jen trapáci, co neumí natočit kloudný film, ale jsou to i filmaři, co vyprodukovali jednu z nejlepších westernových parodií. K dokonalému filmu tam přebývala stále nějaká ta trocha německé ubohosti, ale i tak je to pro mě jasný kandidát na nejlepší německý film všech dob. ()