Náčelník Apačů Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger se starají o dodržování míru a spravedlnosti na Divokém Západě. Potíže nastanou, když si Abahachi vezme od kmene Šošonů půjčku na financování nové knajpy. Narazí na padoucha Santa Mariu, ten na něj sehraje habaďůru a práskne do bot i s vypůjčenými penězi. Oba odvážné muže pak u Šošonů očerní a obviní je z vraždy syna náčelníka Lstivého Mloka. Šošoni neváhají a vykopou ze země, pro nedostatek válečných seker, skládací židli. Westernová parodie může začít, a ušetřena nezůstane ani Leoneho klasika... (oficiální text distributora)

Prubner

Nápad zparodovat vinetouovky je dobrý, ale povedlo se to jen napůl. Je tu řada dobrých vtipů, ale ještě víc je těch nepovedených a trapných. Navíc většina humoru je postavena na tom, že indiánův bratr je teplouš, což je jednak dost ohrané, jednak opakovaný vtip není vtipem a postavit skoro celý film jenom na tomhle je dost ubohé (a to si myslím přesto, že gay nejsem). Autoři měli na scénáři ještě máknout. ()

kosaka

Další z parodií pro malou část publika. Nevím, jak v češtině, ale německý originál mě opravdu pobavil hodně nad očekávání. Těch absurdit, kolik autoři do filmu nacpali, je opravdu dost. Prvních patnáct minut je jasně na pět hvězdiček, myslel jsem že se uchechtám. Na druhou stranu si dovedu představit, že to v nějakém českém znění nemusí být vtipné. Navíc příběh je o ničem a druhá půlka filmu je stále horší a horší. ()

Marv

Příšerná blbost plná levných, trapných a fekálních fórků u které jsem naprosto skvěle bavil, což pro mě bylo dost velké překvapení, protože tento druh humoru opravdu nemusím, ale u tohodle dílka jsem se opravdu srdečně chechtal skoro furt. ()

Frag

Tyhle komedie vždycky jsou o ničem, takže to jsem schopen odpustit. Ale pouštím si je proto, abych se aspoň zasmál, což se v tomhle případě moc nepovedlo. Považuju to za ztracený čas. ()

mijano

Skvelá vecička z nemeckej kinematografie. Na niektorých gegoch sa smejem až doteraz. Až na niektoré hluché miesta je to dobrá westernová paródia. Chlapci sa proste našli. Zdravých 3,5* ()

Chuanek

Růžová pudřenka, Ushi, Ranger, Abahaci a jeho teplý bráška, to jsou tahouni tohoto celkem podprůměrného snímku, na který je nutno se dívat s patřičnou nadsázkou, a brát ho jako parodii, to je nutnost, nebo to vypnete po deseti minutách. Osobně jsem se moc zasmál, kdo by neznal staré Mayovky nebo bombu od Leoneho, podání starého opitého Maye je taky pořádný nářez, nebo měření rychlosti na divokém západě (foukněte si, óóóóóó 0.0 promile, to tady ještě nikdo neměl), vám na chvíli zůstanou v hlavě. Nezapomenutelný a děsně šik Santa Claus Maria, a jeho vykutálená partička pomocníků, kdybych měl hodnotit film jako takový, tak by se nevlezlo možná ani za 1*, když to člověk bere od začátku jako parodii, tu 3* si to určitě zaslouží....servus ()

BlueNeon81

Bullyho a jeho bandu som na Pro7 pozerával veľmi rád, ťažil som najmä zo znalosti nemčiny. A keď som sa dopracoval k Manituovej bote, tak som bol milo prekvapený, že neskĺzol do trápnych vôd, kde dnešní pseudotvorcovia paródií skočia najprv a vo veľkom štýle. Jasné, že mnohí ľudia nepoznajú Bullyho a jeho kumpánov a tak nemali ani šajn, prečo tento film vznikol a nedajbože, že prečo rozprávajú akýmsi divným dialektom. To ma prekvapuje, pretože ten film aj bez znalosti Bullyparade príjemne funguje ako paródia na Mayovky a teda hlavne na Winnetoua. Videl som najprv v televízii director's cut s úvodom so Sivou Hviezdou (Graue Star), neskôr kinoverziu na DVD s celkom podareným, aj keď citeľne narýchlo zbúchaným českým dabingom. :) ()

májovec13

Tohle mě totálně minule, Mayovky mám docela rád, tak sem se na parodii těšil, bohužel, nebyl sem schopnej to ani dokoukat...teplej indián fajn, ale musel by bejt aspoň trochu vtipnej. Podle mě příšerní herci, hloupý scénář, nevydařené vtipy...škoda, potenciál by tu byl... ()

O_Peki

Tak jsem si úplně náhodou pustil televizi a smíchy se za břicho popadal celej večer. Německá parodie na western slibovala při podařeném výkonu něco kolem jedný hvězdy, ale byl jsem nadšen. Řecký osel Apollo 13 :-) a teplý indián s růžovým dostavníkem. " A co se pak s tím malým medvědem stalo ? Co by, Velký Medvěd, náčelník. :-). Parádní parodie, plná spousty gagů a odkazů na slavné westerny. ()

CrashONE

Taková klasická, "blbost". U které se chvilkově nudíte ale taky i zasmějete. Parodie na filmy nemám zrovna rád, ale tento film na odreagování bohatě stačí. ()

had12

Nedávno jsem viděl v televizi Poslední výstřel, závěrečnou čtvrthodinku. Když se mi vybavily vzpomínky na botu, smál jsem se, ač děj Posledního výstřelu k smíchu nebyl. Pak jsem si musel pustit Manituovu botu... a ejhle, znovu překvapila novými skrytými parodijními scénami, které jsem vždycky přehlížel... a za to je ta čtvrtá hvězdička. :-) ()

JeffScylla

Vzhledem ke spojení dvou slov Německo - komedie, Které se vlastně vzájemně naprosto vylučují, jsem od toho opravdu vůbec nic nečekal. A musím říct že mne opravdu mile překvapil. Oceňuji že humor nebyl vyloženě hrubý a že song v saloonu nebyl v němčině ale drželi se originálu. Pravda některé fóry byly velmi jednodušší (ale i ty mi přišli leckdy úsměvné ) a některým se skutečně může zasmát asi jen němec a nikdo jiný je neocení a nepochopí. :) Ale buďme spravedliví a schovívaví. Na německou komedii je to mimořádný výkon. ()

sibskyn

Chápu, že se to někomu nemusí líbit, protože smysl humoru je hodně specifický, ale já jsem se smál od začátku až do konce. Kdyby se mě někdo zeptal na kvalitní německou komedii, tak mu s klidným srdcem doporučím tenhle film. PS. Hlavně žeru ten jejich přízvuk, to jsem jen vždy čekal, až budou mluvit ti dva. ()

zigy

Pro mayovce povinnost ke shlédnutí. Mám problém s infantilními fóry, kterými je film prolezlý, a jsou často trapné. Občas ale pořádná řacha padne, a konkrétních trefných narážek na mayovky je tam habaděj. ()