Reklama

Reklama

Skagerrak

  • USA Sweet Dreams
Trailer

Příběh o tom, že člověka může potkat štěstí ve chvíli, kdy to nejméně čeká. Dvěma kamarádkám (Sofie je z Irska a Marie z Dánska) táhne na třicítku, jsou unavené z večírků a z harcování po světě, když se ocitnou v malém městě na severu Skotska. Po divoké noční jízdě zůstávají úplně bez peněz. Pragmatická Sofie nutí tedy svou přítelkyni, aby přijala lukrativní nabídku porodit potomka místnímu šlechtici, jehož manželka je neplodná. Po pár měsících se Marie ocitá opuštěná a v pokročilém stádiu těhotenství usiluje o potrat. Snaží se utéct před budoucími rodiči svého dítěte a úkryt hledá u Kena, o kterém se domnívá, že býval Sofiiným přítelem. Skončí však ve staré zchátralé garáži v Glasgow se třemi nerudnými chlapíky. V tu chvíli však náhle udeří štěstí... [Skandinávský dům] (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

dank011 

všechny recenze uživatele

Zvláštní film, který jsem si tak nějak moc nedovedl žánrově zařadit. Vnímat jej jako pohádku, asi by to byly čtyři hvězdičky, nicméně mám trošku pocit, že ambice tvůrců mířily někam výše. Možná trošku moc témat pohromadě - outsiderismus, přátelství, láska, těhotenství, potrat, adopce. Polohy vážné v rychlém sledu střídané crazy partou pseudoautomechaniků. Hlavní hrdinka ale velmi uvěřitelná ( a navíc velmi krásná žena....). ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Silná tragikomedie z těch, které slušně překvapí. Zajímavý příběh zvláštních cest lásky, přátelství a dalších všemožných životních tužeb. Vše podáno velmi sympaticky a přes mnoho naléhavých problémů - potrat - spíše milé než "poučné". Galerie kvalitních herců - Iben Hjejle, Martin Henderson, Ewen Bremner atd. - také nezklamala. ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Když se Vikingové dají dohromady s Kelty a natočí doják o těhotné matce hledající místo, kde vyvést mládě, tak to holt stojí za to. Začátek je velmi povedený a člověk by čekal, že se příběh dvou pařmenek bude ubírat předvídatelným směrem, ale chyba lávky. Všechno je jinak a že těhule skončí v garáži "u tří blbých Skotů", to čeká málokdo. Zbytek těžko vyprávět, Walt Disney by to nevymyslel. Celkově moc dobrá ujetina a krásná Iben Hjelje. 80% ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Místo jako je toto, musí pokračovat, jestli mi rozumíte…ne? Tak se zkusím vyjádřit jasněji. Zaplatíme vám třicet tisíc liber, když otěhotníte s mým synem a porodíte jeho dědice.“ A to je nabídka, která se neodmítá, i když se vám z ní dělá špatně…anebo ne? Režisér Kragh-Jacobsen mě až do teď nezklamal. Navíc stejně jako v o 4 roky starším Mifune vsadil na podobný žánr a do hlavní role znovu obsadil Iben Hjejle. A přestože začátek působil velmi nadějně, po cca půl hodině přišel moment, který v podstatě zruinoval dosavadní atmosféru, a já jakožto divák moc netušil, jak s tím naložit. Zvlášť, když tři mechanici působili spíš nevtipně. Vše, co pak následovalo, bylo z velké části uhozené, a především docela rozpačité. Nemám problém s tím přijmout absurdní a střelenou zápletku, pokud má alespoň nějaké mantinely. Tady však byla ta nadsázka často až za hranicí toho, co mě ještě dokázalo pobavit. Prapodivné náhody a motivace postav, které moc nedávaly smysl, mě postupně začaly nudit, a konec se mnou emocionálně nehnul. Dám pouze slabší 3*. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Já jsem tenhle snímek musela dát ještě jednou, abych necítila výčitky z nízkého hodnocení. Ne, jdu opravdu jen na tři. První polovina na působila vysloveně příliš hystericky, možná stačilo trochu šlápnout na brzdu, sice to pak už bylo stravitelnější, ale asi mně iritoval scénář a i závěr mě extra nenadchnul. Film jak umělá hmota z NDR, ale lžičky nevím, jaké měli.......kdo zná Pelíšky, tak ví. Ale myslím, že některým divákům se bude líbit, to je jen moje subjektivita. ()

Galerie (12)

Související novinky

Březnová dávka severských filmů

Březnová dávka severských filmů

06.03.2009

Skandinávský dům, „zvěstovatel kultury severské v zemích českých“, pro vás i tento měsíc připravil bohatý program. Tentokrát má brněnské kino Art v počtu promítnutých filmů navrch nad pražským… (více)

Reklama

Reklama