Skagerrak

Sweet Dreams

Drama / Romantický

Dánsko / Švédsko / Velká Británie / Norsko, 2003, 104 min

Zvláštní film, který jsem si tak nějak moc nedovedl žánrově zařadit. Vnímat jej jako pohádku, asi by to byly čtyři hvězdičky, nicméně mám trošku pocit, že ambice tvůrců mířily někam výše. Možná trošku moc témat pohromadě - outsiderismus, přátelství, láska, těhotenství, potrat, adopce. Polohy vážné v rychlém sledu střídané crazy partou pseudoautomechaniků. Hlavní hrdinka ale velmi uvěřitelná ( a navíc velmi krásná žena....).(15.10.2011)

Já jsem tenhle snímek musela dát ještě jednou, abych necítila výčitky z nízkého hodnocení. Ne, jdu opravdu jen na tři. První polovina na působila vysloveně příliš hystericky, možná stačilo trochu šlápnout na brzdu, sice to pak už bylo stravitelnější, ale asi mně iritoval scénář a i závěr mě extra nenadchnul. Film jak z umělé hmoty z NDR, ale lžičky nevím, jaké měli.......kdo zná Pelíšky, talk ví. Ale myslím, že některým divákům se bude líbit, to je jen moje subjektivita.(12.9.2016)

začátek mě tedy moc nebral, myslím, že ho mohli prostříhat, ale i ten má něco do sebe. I když nás naši blízcí někdy štvou, tak jsou to jediné, co máme, a myslím, že tahle myšlenka tam mohla problesknout. Po zlomové události se film rozběhne, a pak už je to krásná podívaná. Kdo bude "oním vyvoleným" jsem tak trochu tipla hned jak se objevil na plátně, ale to vůbec nevadilo. Film řeší vážné otázky opravdu elegantně, a konec mě opravdu pobavil. Ale jestli si film pustím přiště, začátek asi trochu přeskáču.(8.12.2008)

Když se Vikingové dají dohromady s Kelty a natočí doják o těhotné matce hledající místo, kde vyvést mládě, tak to holt stojí za to. Začátek je velmi povedený a člověk by čekal, že se příběh dvou pařmenek bude ubírat předvídatelným směrem, ale chyba lávky. Všechno je jinak a že těhule skončí v garáži "u tří blbých Skotů", to čeká málokdo. Zbytek těžko vyprávět, Walt Disney by to nevymyslel. Celkově moc dobrá ujetina a krásná Iben Hjelje. 80%(11.1.2015)

Silná tragikomedie z těch, které slušně překvapí. Zajímavý příběh zvláštních cest lásky, přátelství a dalších všemožných životních tužeb. Vše podáno velmi sympaticky a přes mnoho naléhavých problémů - potrat - spíše milé než "poučné". Galerie kvalitních herců - Iben Hjejle, Martin Henderson, Ewen Bremner atd. - také nezklamala.(6.10.2005)