Soukromý detektiv John Klute pátrá po jednom zmizelém obchodníkovi. Do případu se náhodně připlete mladá prostitutka Bree Danielsová. Krátce po jejich seznámení jsou Klutovi souvislosti celého případu jasné: Jeho klient je jak vrah zmizelého, tak také nebezpečný neznámý, jenž call-girl ohrožuje. Jako člověk vysokého společenského postavení si nemůže John Klute dovolit být viděn s ženami, jako je Bree. Proto si vezme do hlavy, že Bree musí zmizet. (Pumiiix)

Verunka84

Čekala jsem, co z toho vyleze za klasiku detektivního žánru, ale nakonec to bylo hodně zajímavé a postava Bree nebyla tak klišovitě napsaná, jak jsem čekala. Pro mě i zajímavý a místy fakt temný soundtrack. btw. ten popis je trochu nepřesně napsaný, protože Johnovi rozhodně nejde o to, aby Bree zmizela..... ()

ilclassico

Jen na vysvětlení: troufám si říct, že film není kriminálka a není vhodný pro osoby se sníženou schopností koncentrace pozornosti. Až tak daleko "pokročila" dnešní kinematografie. Smutné. V rámci žánru (psychothriller) za 4. ()

Johny_MH

Jeden z nejlepších thrillerů 70. let. Spolu s Čínskou čtvrtí ukazuje nejlépe odvrácenou tvář Ameriky těchto let. ()

honzic

Pro mne jen průměrný film, hrozně se vleče a nudí, je tam pár dobrých částí, ale to nezachrání uspávací části. Hodnocení: 55 % ()

gotham

Velmi dobrá temná detektivka, se skvěle napsanými a hlavně skvěle zahranými hlavními postavami. Jane Fonda i Donald Sutherland odvedli výjimečné výkony, jediné co tomuto filmu chybí k výjimečnosti je pořádný záporák. Je to spíše psychologické drama s detektivní zápletkou, je to film o vztahu uzavřeného detektiva-gentlemana s extrovertní, krásnou, ale také nevyzpytatelnou call-girl, která hledá lásku, ale neustále od ní utíká. Konec je mrazivý a nevím, jestli je daný a špatně jsem ho pochopil, anebo jestli je na divákovi, jak si to přebere. Klute rozhodně ještě musím vidět. 80% ()

gizi

Dobře udělané napětí s pomocí zvuků a hudby. Dlouze se to táhne, což není úplně na škodu, dodává to filmu styl. Sutherland svou nemluvností to ještě znásobuje. Fonda celkem válí. To vše se ale nepodařilo skoubit tak skvěle, jako u Pohledu společnosti Paralax. Zde bohužel jen 65%, 4.6.2014. ()

socora

Opravdu kvalitní, chytrý film,který i když je oděn do hávu krimi-story ,tak prakticky je to psychologická studie o hledání vztahu sama k sobě,potažmo k druhým lidem.Velkým kladem tu jsou hlavně herecké výkony dvou hlavních představitelů Jane Fonda a Donalda Sutherlanda,dobře napsané dialogy a celkové dobré vyvážení scén,kdy je kladem důraz na strohé scény,pomalé tempo, umocňující pocit samoty a velice decentní zobrazení erotických scén,tak aby se divák mohl soustředit na podstatnější a pomalu rozplétat detektivní zápletku.Další z řady dobrých filmů "zlatých" sedmdesátek,který i po letech neztratil nic ze své přitažlivosti. ()

obregon

Narkoleptické sedmdesátkové rádoby psychodrama, kde se během 114 minut nestane vůbec nic. Fondová se neustále topí ve své sebelítosti a Donald prostě jenom stojí a čumí, občas se na něco zeptá, posune se o pár kroků dál a zase čumí. Tímto hyperdynamickým tempem film dosprintuje až do svého finále, kde nás čeká dávno tušená pointa. Film má navíc neskutečně hnusný tmavý obraz, takže ani po práci hochů z Criterionu v něm není nic vidět. Nuda k posrání. ()

Tonula

KLUTE je velmi zvláštní film. Název je zavádějící, o detektivovi to není, celý film je o prostitutce Bree. I když se nemění časový sled epizod, připadá mi nesmírně chaotický. Hrdinové nejednají tak, jak bych předpokládal a najednou se zjevují bez příčiny nové postavy a nové mrtvolky... Klute to vše nějakým 6. smyslem odhalí, přiběhne na místo, o kterém nemůže vědět, že je tam prostitutka Bree a zachrání ji. Vrah vyskočí z okna a je konec. Fondová není špatná, ale že by byla vyjímečná? Dost mi vadil dabing, Kotrbová Bree dabuje hodně výrazně, ale nějak jí nevěřím, přeháněla emoce. Nevím, za co Fondové tenkrát dali zlatou sošku, ale asi ten rok nikdo jiný nehrál hlavní ženskou roli, jinak si to nedovedu vysvětlit. Je to asi hodně psychologické, hodně náročné a pro mne hodně nesrozumitelné. 35% ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman