Přednosta

• Česko Station Agent (festivalový název) (více)

Povolání z titulu filmu odkazuje k ranému období americké železnice a kdysi patřilo přednostovi stanice a výpravčímu v jedné osobě, jenž zároveň provozoval v téže budově i obchod či holičství. Třicátník Fin McBride (Peter Dinklage) je samotář a nade vše miluje vlaky. Kdysi dávno se dobrovolně izoloval od okolí, které, zdá se, zajímá pouze jeho trpasličí vzrůst. Ovšem jen do okamžiku, kdy Finovi zcela změní život nečekané dědictví v podobě mechem obrostlé budovy léta nepoužívané železniční zastávky na newjerseyském venkově. Finův svět osamělých procházek a čekání na projíždějící vlaky, tak vzdálený povaze titulního zaměstnání, „naruší“ hned dva noví lidé, upovídaný majitel pojízdné kavárny Joe (Bobby Cannavale) a roztržitá malířka Olivie (Patricia Clarksonová). O tom, že „samota je snesitelnější, když jsou na ni tři“, vypráví se suchým humorem a neokázalou citlivostí jeden z divácky nejúspěšnějších nezávislých snímků roku 2003. (oficiální text distributora)

Ollie235

Pohodový film, který nehledě na několik smutných scén působí velmi pozitivním dojmem. Komediální stránka nad dramatickou o něco převažuje a většinu sledování jsem tak strávil s úsměvem. Děj sice plyne neskutečně pomalu, ale díky krátké stopáži a sympatickému hereckému trojlístku to nijak neotravuje. Příjemný zážitek, který mohu jedině doporučit. ()

zdenur

Pohodový film pro klidné deštivé večery. Pidimužík zbožňující vlaky, malířka truchlící nad ztrátou svého syna a majitel pojízdné kavárny, který je v jednom kuse plný života a jeden velký americký zapadákov. V jednoduchosti je síla. ()

Janko666

Z tohohle filmu vám zůstane tak příjěmný pocit, že ho si vždycky s chutí pustíte znovu a znovu. A to o něčem vypovídá. ()

waits

Takhle si pedstavuji film, vysílaný na ČT2 pod značkou Nezávislé filmové léto. Na Nově bych ho neviděl, v multiplexu nenašel. Ani vlastně už nevím o čem to bylo. Pamatuji si jen postavy a že to bylo moc fajn. ()

Florfila

Malý velký film s krásnou atmosférou. Najednou má člověk pocit, že někde na světě, ať už je to kdekoliv, je místo kam patří ať už chce, nebo nechce. Se všemi svými zvláštnostmi, splíny, ránami osudu. Na trati, na verandě...s přáteli ten život stejně ubíhá daleko lépe a s úsměvem na tváři. :o) ()

Atheas

Upřimný film, myšlenka filmu, která si na nic nehraje je v tomto zpracování dokonalá. Odpočinkový film, balzám na duši i mysl. Herec lilipután je v tomto filmu hodně příjemný. Přemýšlel jsem jak moc tu roli hrál, nebo prostě byl a je takový pořád? ()

Chudobka

Film jsem viděla před lety v televizi v cyklu Americké nezávislé léto. A pořád jsem na něj myslela, ležel mi v hlavě a v srdci.Když jsem si pak pořídila počítač a měla možnost film stáhnout, nemohla jsem si vybavit název. Pátrala jsem, našla jsem.Peter Dinklage v roli samotáře, kterého bych si přála mít za přítele. Ano, samota je snesitelnější, když jsou na ni tři. Ale stačí i dva.Citlivý příběh, pro mě léčivý. První pomoc při chmurách, depresích...Funguje na 100%. Vždycky potěší a dodá odvahu se se vším vypořádat. Já přece zvládnu všechno! ()

Honza dAve

Krásný, smutněveselý a téměř léčivý independentní kousek o třech lidech na newjerseyském zapadákově, kteří jsou sami a každý má nějaký ten problém. Fin, trpící dwarfismem, má velkou vášeň ve vlacích. Ta na něm nakonec zaujme jeho dva sousedy a přesto, že se ti tři k sobě vůbec nehodí a vlastně spolu ani nechtějí být, stanou se z nich dobří přátelé, zažívající letní pohodu třeba při žvýkání sušeného masa na opuštěném vlakovém mostě. Emily a Cleo, další hrdinové filmu, do děje prostě sedí. Ve filmu potkáte jen pár postav a nic se tam neděje, ale milý příběh, povedené herecké výkony, kamera i skvělá muzika z něj dělají opravdu dobré dílo, které zaslouženě vyhrálo ceny BAFTA, Independent Critics a Waldo Salt Screenwriting na Sundance Film Festival - všechny za nejlepší scénář. ()

kowalski

Ježišmarja tak tohle jsem opravdu potřeboval. Příjemný, klidně plynoucí film o obyčejných lidech a neobyčejných problémech, který i pobaví. Kdybych mohl dostalo by to těch hvězdiček šest. ()

Rocket

Prednostu stanice som si pustil po návrate z celodennej práce vo vinici. Nečakal som ako ma tento "malý" úprimný filmík o "ničom" dokáže potešiť. Len tak si sadnúť a bez zbytočného namáhania mysle si užívať pomalé tempo tejto úsmevnej melodrámy, ktorá pre zmenu nehovorí o tom aké ťažké je byť sám, ale o tom aké ťažké je to niekedy chcieť byť sám. ()

Jeremiah

Kouzelná filmová hříčka o tom, jak několik samotářsky žijících lidí opět našlo svůj smysl života. I přes počáteční odmítání přítomnosti těch druhých časem zjistí, že bez nich to již není ono. Film o tom, že každý na světě máme svoji úlohu, byť se nám zdá občas zbytečná a zanedbatelná. Zpočátku rozpaky, na konci nadšení - slušné 4 *.  V tomto filmu na mě opět po delší době dýchl pocit klidu a vyrovnanosti, tak vzácné v současné uspěchané době. P.S. Po dalším shlédnutí se začínám zabývat myšlenkou, že nějaký jointík jednou za čas nemusí uškodit :-)) ()

Fifer

Nemám rád hollywoodská klišé. Ale nejsem jediný, kdo si všiml, že americké nezávislé filmy jsou už léta v krizi. Aby se vymezovali vůči střednímu proudu, vytvořili si jejich tvůrci jinou sadu šablon a klišé. Když to řeknu laicky: Zmixujte trpaslíka, tloustou černošskou dívku, burana, krásku a ženu s traumatem a máte vymalováno. Je trefné upozornit na to, jak to mají lidé s poruchou růstu těžké, ale je to trochu málo, celý film je tím přeplněný a ke konci už to začíná být dost nudné. A pak tu musí být samozřejmě kráska, která políbí trpaslíka, to je opravdu klišé, za které by se nestyděl ani hollywood. Z filmu jsem měl pocit, že je to konstrukt klišé, že byl psán podle šablony, autor moc dobře věděl, co zrovna teď v Sundance zabírá. ()

zahadum

Malý veľký film v ktorom sa skrýva ľudskosť a " obyčajné " ľudské bytie...kto môže povedať o sebe,že " malý " alebo kto je " veľký ".....vynikajúci Peter Dinklage. ()

Lobotomas

Nádherný a pohodový film o tom jak přátelství spojí tři naprosto odlišné lidi- prodavače kafe, trpaslíka a bláznivou malířku. Zajímalo by mě jaký je to pocit když dvakrat málem přejedete svého nového souseda:) ()