Angel Heart

• USA Angel Heart (více)

crozet

Docela dobrá epická podívaná. Ale scénář a režie celé vyprávění drží pohromadě dost chatrně, a netvoří tak ucelený a úplně spojitý zážitek. Nicméně jako knížku bych si to býval docela přečetl. ()

bolan

Jééé já u toho usnul. Ale vzhledem k tomu, že mě to až do půlky moc nebavilo, nejsem zrovna přesvědčen že se po dobu mého spánku stalo něco zásadního. ()

TonyM

Čakal som od tohto filmu viac, no nakoniec mi to vyznelo ako nudná B-čková detektívka, aj keď to malo sem tam dobrý mysteriózny podmaz. Trošku nechápem tie vysoké známky a hodnotenia, ale holt, každý máme svoj názor. Možno preto, že som videl veľa filmov s podobnou pointou, sa mi zdala dosť otrepaná, aj keď v tej dobe to tak vyznieť nemuselo. Nemôžem nejak súhlasiť s komentárom Galadriel, lebo hudba bola podľa mňa zlá, strih miestami fakt odfláknutý, a navyše som Mickeymu Rourkeovi neveril ani slovo. Takisto De Nirovo obsadenie mi pripadalo ako žart, jediné čo sa mi na tomto filme páčilo boli jeho "creepy" nechty a krásna Lisa Bonet. Od niečoho čo má nálepku Mysteriózní / Thriller / Horor by som čakal o 200% viac. Ťažký priemer,... no ukameňujťa ma. ()

j0nathan

Kdo by čekal, že se z Louise Cyphera vyklube takový hodný týpek... :) Angel Heart je výborný film. Mickey Rourke je boží a de Niro v takové roli a s dlouhýma vlasama? Awesome. Škoda, že jsem na tenhle film narazil tak pozdě. (2011) Je to mezi 4-5*. Plných 5* nedám, necítil jsem v něm takovou tu pětihvězdovou atmosféru. Jestli mi jako rozumíte. ;) ()

toi-toi

Wau. Asi zatiaľ iba málo filmov malo tak hustú atmosféru ako Angel Heart. K tomu skvelý soundtrack, charizmatický Mickey, sexi Lisa. Niet čo vyčítať, možno iba málo skvelého Roberta, ale i za tú chvíľku a za svoj výkon si zaslúži dvojtýždňový potlesk. A to, že koniec filmu odhalíte asi po desiatich minútach vôbec neprekáža, svoj dej filmu krásne necháva v neistote či sa náhodou nepletiete a čo všetko pán režiséro-scenárista pripravil. ()

ChillThomas

Naprosto skvěle namíchaný drink s top herci ... De Niro si zahrál bravurně ďábla podsvětí a Mickey Rourke zoufalého nájemného očka. Film má krásnou atmosféru a napětí, skvělé dialogy a závěrečná scéna s De Satanem Nirem dodala tomuto snímku excelentní finiš. Thriller s velkým "T" 85% ()

petikacka

Tohle je moje kultovka...Viděla jsem ho pouze!!! 1x, ale, tak se mi vryl pod kůži, že ho tam mám dodnes (viděno v r.1991)... Mickey Roura a Bobby de Niro jsou naprosto nepřekonatelní...Navíc Miky je tu ještě krasavec... Za mě 95% ()

Warhorr

Za mě docela zapomenutý snímek se skvělým Mickey Rourkem v hlavní roli, jakožto soukromé očko při vyšetřování zmizelého muže a také docela netradiční role pro de Nira, viz konec. Film se pyšní skvělou potemnělou atmosférou a okultismus tu hraje významnou roli, takže nadšenci daného subžánru si rozhodně přijdou na své. ()

Sista

Soukromý detektiv hledá pohřešovaného člověka tak dlouho, až se dostane do pekla sebepoznání...snímek se rozjíždí trochu pomalu, ale rozhodně stojí za to vydržet, protože zhruba od půlky začíná gradovat a konec je přímo monstrózní. Film plný strachu, krve, potu a woodoo artefaktů - mňam:)) ()

jorgus

Rourke byval dobry herec..je zajimave se podivat na jeho dvacet let stare filmy a pak sahnout o par let drive..:)peclive budovana atmosfera horkeho woodoo jihu s sokujicim zaverem, ktery ale se dal ocekavat, protoze jina varianta ani pro smysluplnost dosavadnich minut byt nemohla. Ne za sokujici pointu ale za tu atmosferu se na film vyplati kouknout:) ()

pend

výborná atmosféra, skvělé herecké obsazení, slušné efekty, (na tehdejší dobu) šokující pointa ()

KOZEL84

Paráda.Po delší době klasika která měla nejen výborný příběh,ale i mě bavila.A to sem na to narazil tady,díky tomu že se mi v nepříteli státu líbila (fyzicky) Lisa Bonet (taky sem tu četl co jí prý nejspíš tenhle film provedl s kariérou.Škoda).Po shlédnutí sem si začátek musel dát znova abych viděl jak krásně všechno zapadá a taky že sem si opravdu vůbec ničeho divného nevšiml a absolutně do poslední chvíle nevěděl o co tady jde.Mickey Rourke tady opravdu podává životní výkon a mohl sem na něm oči i uši nechat.De Niro je samozřejmě výborný (kdy není?) a do role se i hodil.Rozhodně doporučuju!Fakt vynikající film! ()

LordBeeDoO

Atmosférický psychothriller dovedený téměř k dokonalosti. Psycho je slovo, které při sledování filmu mě napadalo asi stále. Příběh se vyvíjí pomalým tempem, ale při tom drží diváka v pozoru, co přijde za další okamžik. Člověk tápe v příběhu a snaží se hledat nitky a spojtosti a prožívá s Angelem jeho pátrání, rád by mu pomohl, ale netuší jak... Gradující atmosféru podtrhává temná a při tom nevtíravá hudba a přispívají k ní výborné herecké výkony. Takových filmů moc není... ()

Saur.us

Výborný atmosférický psychothriller s Mickey Rourkem v době, kdy to byl ještě docela krasavec a nejbizardnější rolí Roberta de Nira. Opravdu mě dokázal pohltit a do poslední minuty jsem nevěděl co můžu ještě čekat. ()

HouseMK

Původně jsem chtěl dát jen 3*, ale pak se mi to přes noc rozleželo v hlavě (že by Louis Cyphre?) a zpětně jsem si vybavoval scény v kontextu se závěrem. Poměrně působivé... ()

Hyger

Přiznám se, že jsem od tohoto čekal asi něco jiného. Taky mne tenhle film dostal - a naštval. Celou dobu jsem Rourkemu fandil a s koncem jsem tedy vůbec spokojen nebyl. Měl jsem to asi čekat, jenže nečekal a když mi na mysli vytanuly první myšlenky o tom, jak to s tím případem vlastně je, stále jsem jim nechtěl uvěřit. Asi jsem ale měl. Každopádně atmosféra by se v tom filmu dala krájet, Rourke hraje opravdu skvěle, podporuje ho démonický Robert De Niro a k tomu tajemné a špinavé prostředí Jihu a černošských voodoo rituálů. Chtěl jsem dát ***, ale při vzpomínce na jeden film s podobným, ale velmi špatně zpracovaným tématem musím jít o bod nahoru. ()

Aere

Slušný retro-noir thriller s výbornou atmosférou. Mickey Rourke hraje skvěle. Škoda, že mu to nevydrželo i déle. Co ale musím vyzdvihnout, je výkon Roberta De Nira. V menší roli Louise naprosto exceluje. Pokaždé, když byl na plátně (což moc často nebylo), jsem ani nedýchal. Robert De Niro a Al Pacino mají zkrátka rádi podobné role. A sluší jim! ()

JohnnyB.

Herecké výkony, atmosféra, stylizace, kamera a hudba to je všechno pěkné. Bohužel pro mě to všechno shazuje scénář. ()

Viperine

Opravdu propracovaný film - vizuál i zvuk parádní, kamera i střih výborné, atmosféra hutná, strhující a mysteriózní... herci jsou skvěle vybraní a ve svých rolích působí přirozeně... je fakt, že pointa je poněkud prokouknutelná už v průběhu příběhu, přesto to byl kvalitní a zábavný filmový zážitek, který si udržel mojí pozornost od záčátku do konce. ()

Matli

Dobře vymyšlené krimi s dobrýma hercema (De Niro se do své role opravdu vžil), ale nic, čím by mě to přirazilo do sedačky, jen ten závěr byl docela překvápko, ale to je málo. 60% ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker