Eva Duarte se narodila jako nemanželské dítě v rodině chudých farmářů. V patnácti letech přesvědčila zpěváka a svého milence Agustína Magaldiho, aby ji odvezl do Buenos Aires. Chtěla se stát herečkou. Ze začátku šlo všechno podle plánu, Magaldi se o ni staral, ale brzy se rozešli a ona se v šestnácti musela postavit na vlastní nohy. Stala se modelkou, herečkou a účinkovala v rozhlase. Evita se díky své vnitřní síle a ctižádosti brzy vyšplhala po společenském žebříčku až na výsluní. Vdala se za generála Juana Peróna, kterému s obrovským nasazením pomohla vyhrát prezidentské volby. V době zvolení Peróna prezidentem bylo Evě pouhých dvacet šest let. Jako první dáma se stala ochránkyní utlačovaného lidu a nositelkou změn v celé společnosti. Její tragická a předčasná smrt ponořila Argentinu do smutku. Nesmrtelnou se stala díky obrovské popularitě u svého lidu, který v ní viděl světici. (TV Nova)

waits

Muzikál (muzikálová top třída Webber/Rice), ve kterém se vůbec nemluví, jen zpívá. Weberova hudba je skělá a výsostně muzikálová, člověk by tedy čekal, že se s ní popasují jen profesionální zpěváci. Nejsem obvykle nijak nadšen s pokusů herců zpívat, ale Banderas mě úplně dostal, herecký i pěvecký výkon na plný počet. (Jasně, když si poslechnete třeba Evita New Broadway Record z roku 2012 s Ricky Martinem, rozdíl poznáte..ale i tak!). Madonna není žádná velká zpěvačka typu Kate Bush, ale pěvecké party zvládla a co se týče herectví, řekněme, že nepokazila tolik, kolik mohla. Film mě bavil od začátku do konce. ()

arcticsky

No jo, kdo by odolal chytlavým melodiím Andrewa Lloyda Webera. Zde je to i dobře odzpíváno. Madonna, Pryce, Banderas v hlavních rolích v pořádku. Perón byl historicky vzato hodně problematická postava a příběh jako takový nestál za moc. ()

Carbo

Začátek filmu je sice trošku zbytečný ale kdo ho vydrží tak se může těšit na emočně plné zobrazení Evy Peronové. Nemyslel jsem si nikdy že film ve kterém hraje Madonna mě dokáže skoro rozplakat, nemyslel sem si že filmu kde hraje Madonna budu dávat 4 * . Nejsilnějším momentem pro mne bylo když Eva zpívala nemocná "Don´t cry for me Argentina". Proč má jenom 70 procent a je tak moc podhodnocený? Nevím. Možná móda hodnotit Madonnu jako špatnou herečku. Možná všeobecná nechuť pánské části osazenstva Čsfd dávat muzikálům dobré ohodnocení. ()

Silencia90

Madonna dobrá, té to celkem sedlo, písničky - jak které, ale politika... no takovýhle film by měl být asi film a ne muzikál. Nějak mi to do toho tématu moc nesedí. Celkově mě to nějak nezaujalo. Ničím. 1,5* ()

Snape

Velkolepá hudba a výkony hlavních představitelů zachránily tento dějově trochu roztrhaný muzikál. Madonna se s rolí Evity vyrovnala perfektně, navíc i její róby a účesy jsou dokonalé. Ale abych jen nechválil – celý film působí tak nějak moc hlasitě. Vše je nazpíváno, žádný moment nedovoluje divákovi na chvíli povolit v pozornosti. To je poněkud únavné, na sledování Evity prostě musíte mít náladu. ()

Heroine

Antonio Banderas je jednička, ale jinak vcelku na Evitě nic nezaujme, ani jako na filmu, ani jako na muzikálu. Pro mne v Evitě chybí jakákoli výrazná melodie, nemluvě o tom že Madonna zabije každou písničku. V jejím podání nevynikla ani jedna skladba, ani tanec, hraní bych ani nekomentovala. Jinde sice hraje ještě hůř, ale dobré to prostě není. Nedojme, nepobaví, nepřesvědčí. ()

Huguette

Tak... k tomuto filmu mě dovedlo poměrně nedávné vzplanutí k Patti LuPone, která je Evitou původního Broadwayského obsazení (1979). Madonna se jí, ale myslím, že ani třeba Elaine Paige, rozhodně nevyrovná. Porovnejte písně A New Argetina nebo třeba i slavnou Don't Cry For Me Argentina (zvláště ta od Patti stojí za to, intenzita jejího hlasu a samotné prožívání písničky je fascinující). Na druhou stranu se mi moc líbí Antonio, jistě - Mandy Patinkin to není, ale má velice příjemný hlas a subjektivně řečeno, mně se líbí ho poslouchat. A celá postava a i způsob zasazení "vypravěče" do příběhu se mi líbí. A dále - začátek filmu, tedy Requiem for Evita a zvláště pak Oh, What a Circus mě fakt navnadil...ale v zásadě se mi film jeví, jako kdyby se utvořily klipy k písním z CD té původní Evity a sešily se dohromady, takže mi to připadá maličko kostrbaté. Nemilé, když jsem na film koukala, aby mi věci a informace lépe splývaly, ale uznávám, že původní zpracování bylo taky takové. Madonna...moc ji jako herečku neznám. Tady uznávám, že se ji role celkem povedla, ale stejně mi přijde, že když zpívá, moc se soustředí na hraní a na gesta...a čím více se snaží, tím méně je uvěřitelná (zas jen názor, mýlím-li se, prosím, opravte mě). A teď budu už moc drzá a rýpavá, ale občas se mi zdálo, že střih přišel moc brzo, a jakoby přerušil "vstřebání" předchozí scény. Celý ráz filmu...to mě mate i u divadla - takové zvláštní nadnesení v určitých momentech - třeba styl vyhození Perónovy slečny a tak podobně...ale to myslím, že se už týká Webbera a Ricea, protože to jsem pozorovala i u ukázek jevištních. Tedy závěrem, pozoruhodný snímek, ale alespoň ve mně budí rozporuplné pocity po všech stránkách, takže - chvíli paráda, chvíli divný. ()

pepa3rd

Jak se zdá, Madona zde našla svou první a také asi poslední opravdovou filmovou roli. Vynikající film od příběhu, režije, přes herecké výkony až po v neposlední řadě úchvatnou hudbu. Tohle vyprávěni mě dostalo. 90 % ()

Joeey

Slavný příběh, nádherné písně, hvězdné obsazení a velice pěkné zpracování. Kdybych hodnotil 5*, bylo by to hlavně za hudební stránku, ale jako film to na plný počet není. Přesto je Evita beze sporu špičkou mezi muzikály. ()

Trixi

Jen je to na můj vkus trochu dlouhé, ale jinak jsem si to moc užila. Mám Madonu ráda,a ikdyž to není bůh ví jaká herečka, nikdo by to nezaspíval líp. Doporučuji i soundtrack. ()

Louie

Asi nejhorší muzikál co jsem kdy měl smůlu vidět. A zároveň snad jediný snímek Alana Parkera, který lze označit za blbý. To měli možná nechat Argentinu plakat a neplnit Madonně její sen si zahrát Evitu. ()

Dan

A. L. Webber a T. Rice jsou prostě úžasní. Obraz za zvukem sice mírně pokulhává, ale přesto velmi příjemný zážitek. ()

Trifi

Evita je pro mě nejlepší muzikál vůbec a tento film ji velkoryse převedl na filmové plátno. Takový široký záběr melodií od balady přes pop až k rocku, všechny stejně chytlavé, to je hlavní zbraň tohoto muzikálu. Madonna poprvé ( a asi naposled) exceluje jako herečka, Antonnio Banderas poprvé (a asi naposled) exceluje jako zpěvák. A Alan Parker navíc filmu dodal punc nevšednosti a velkoleposti. Co dodat?... ------ Recept: 70% muzikál Evita, 20% duo Madonna-Banderas, 10% výprava ------ Hodnocení: 100% ()

PedroPo

Když Madonna chce, umí i hrát :) Sice měla party posazené níž, ale to není žádné tajemství, že není bůhvíjaká zpěvačka, "jen" má vynikající self-promo. I když je Evita hlavní postava, tak zbylí dva mužští hrdinové hrají a zpívají lépe. Ale jako celek - vynikající. ()

mira.l

Nedá se jinak, v širším kontextu souvislostí dávám (celkem rád) plný počet. Madonna se pro tuhle roli asi fakt narodila a to, že je Evě Peron typově i docela podobná, je už jenom jakýsi bonus navíc. Některé slavnější herečky by jí sice možná přehrály herecky, ale asi rozhodně nepřezpívaly, dost pochybuju o tom, že třeba Meryl Streep nebo Michel Pfeiffer, o kterých se vážně uvažovalo, by to dokázaly uzpívat. Těžko říct, jestli by se našla zpěvačka nebo herečka, která by to zvládla líp. Koneckonců i Madonna to neměla s rolí pěvecky lehké, před ní absolvovala lekce zpěvu, které se pak promítly i v její následující tvorbě. Co se týká jejího herectví, když se nad tím zamyslím, tak ona vlastně zase až tak moc nehrála, převážnou část filmu je v roli hvězdy, která se předvádí davům a davy ji milují, což je pozice, kterou má Madonna natrénovanou víc než dobře:). Navíc se tu víceméně potvrdilo i to, co jsem před časem někde četl, že Madonna hraje vcelku dobře, pokud u toho zpívá a pohybuje se, a ono na tom asi něco bude, protože tady se téměř výhradně JENOM zpívalo:). A závěrečná sekvence v 33 letech umírající Evity pro ni byla asi dost osobní, celkově se do značné míry mohla s tou rolí ztotožnit... Jednoznačně je to Madonnina životní role, muzikál je celkově úžasná výpravná podívaná, ve které se neztratí ani představitelé dalších rolí, A. Banderas, J. Pryce a J. Nail. Určitě jsem to neviděl naposled, jen nějak nechápu, jak se stalo, že mi to doteď unikalo:). ()

bono22vox

Už před 20 lety když jsem viděl toto dílo, se mi vepsalo do srdce. Madonna zde vytvořila postavu kterou jí nikdo nevěřil. Ale více mě uchvátil Banderas rolí vypravěče. A režisér Parker, to je jistota sama. Takže pro mne se jedná o jeden z nejlépe provedených muzikálů z Broadwaye na filmové plátno... Moc jich není, to si přiznejme. Nicméně kvalit Vlasů nebo mého milovaného Jesus Christ Superstar nedosáhl. I tak dávám 5 * ()

DadysGirl

Madonnu nemám ráda ani jako osobnost, ani jako zpěvačku, ale jako Evita j dokonalá... A sekundující Antonio mě tu také velmi překvapil... Ke krásné hudbě není co dodat. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker

31.07.2020

Remake Federica Felliniho!

Remake Federica Felliniho!

23.07.2007

Kdopak že si to troufnul sáhnout na jednu z největších legend světové kinematografie? Tím pohanem je Rob Marshall (režisér veleúspěšného Chicaga) a abychom byli spravedliví, tak se jedná o remake z… (více)