Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sam Hurley (Stephen McNally) a Bart Moore (Paul Kelly) utečou z vězení. Na benzínové stanici zabijí obsluhu a vezmou si jako rukojmí pojišťovacího agenta Arthura Ashtona (Robert Paige) a jeho milenku Kay (Alexis Smith). Cestou jim dojde benzín, a tak si zastaví auto a vezmou si další dva rukojmí – reportéra Larryho Fleminga (Keith Anderson), který jede udělat reportáž o útěku z vězení, a tanečnici Dotti (Jan Sterling). Odjedou do opuštěného města v poušti, kde čekají na manžela Kay, který je doktor, aby ošetřil Barta, který byl na útěku postřelen. Sam Hurley vyhrožuje Kay, že všechny zabije, pokud její manžel nepřijede. Největší hrozbou je ale skutečnost, že opuštěné město stojí na jaderné střelnici, kde má být za několik hodin odpálena jaderná bomba. (HTB)

(více)

Recenze (6)

Dale 

všechny recenze uživatele

Hlavnou devízou tohto noiru je vývin charakterov postáv, ktoré väzní skupinka gangstrov na území, kde má každú chvíľu vybuchnúť atómová bomba, čo rapídne zvyšuje napätie všetkých zúčastnených. Celé herecké obsadenie je veľmi vydarené. 70% ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Jeden noirek z pouště, kde vláda zkouší atomovou bombu a ve stejnou dobu se tam přijedou schovat uprchlý trestanci s poměrně velkou skupinkou rukojmích. ___ Ironií osudu režísér Dick Powell zemřel později na ozáření, které utrpěl při natáčení snímku Conqueror o tři roky později. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Noirový film s atomovou bombou, který je přesto celkem komorní, ale nakonec mu to docela sluší. Díky tomu, že je zde jen pár postav, na které je zaměřeno, si uvědomíte, že na postavách film stojí a některé scény s nimi nejsou vůbec špatně napsány. Finále bylo hezké i z pohledu použitého triku. Není to jedinečný noir film, ale je dobrý. ()

ad142 

všechny recenze uživatele

Netradičný noir s netradičným námetom. Skupinka ľudí sa ocitne na území, na ktorom bude o pár hodín vykonaný jadrový test, pričom túto skupinu tvoria zločinci, ktorí práve utiekli z väzenia a ich pestrá zmes rukojemníkov. Práve na postavách tento film stojí a všetci herci svoje úlohy zvládli vskutku veľmi dobre. Napätie stúpa každým okamžikom, kedže zúčastnení veľmi dobre vedia, že k výbuchu nakoniec príde, akurát netušia, že ku koncu nastane menšia zmena. Do nadpriemeru toto noirové béčko vyťahuje dobre vybudovaná klaustrofobická mizanscéna v ošarpanom bare v mestečku duchov, ktorá pripomína schátraný hotel v slávnom noire Key Largo (1948), keď sa tam blížil hurikán, alebo aj izolovaný bar v The Petrified Forest (1936) s démonickým Bogartom. ()

Topco 

všechny recenze uživatele

Atomic-noir! Režisérky počin herca Dicka Powella z prostredia nevadskej púšte určenej na vládne testovanie atómových zbraní. Komornosťou a priestorovou uzavretosťou kľúčovej časti pripomenie klasiku Key Largo. Akurát tu rukojemnícke osadenstvo nečaká na hurikán, ale doktora a odpálenie jadrovej bomby. Herecky to ťahá charizmatický vodca väzňov na úteku (McNally) a sekundujú mu príjemne ambivalentné ženské postavy, o ktorých dlho neviete, čo si máte myslieť. Za to pôsobivé finále prihadzujem hviezdu navyše. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Uprchlého trestance Barta Moora hraje Paul Kelly, který sám strávil 25 měsíců na konci 20. let v kalifornské státní věznici San Quentin. Byl odsouzen za neúmyslné zabití herce Raye Raymonda, prvního manžela herečky Dorothy Mackaye, která měla s Kellym poměr a později se za něj provdala. (HTB)

Reklama

Reklama