Jeho temné esence - Série 1 (2019) (série)

Lyra's Jordan (S01E01)

(epizoda)
  • USA Lyra's Jordan
Ukázka z filmu

Svět osiřelé dívky Lyry Belacquové se od základů změní poté, co se po dlouhé době vrátí ze severu její strýc. Okouzlující paní Coulterová navštíví Jordana College se zajímavým návrhem. (HBO Europe)

darthvader77

Naprostá fantazie a takhle má vypadat pilot. Výborný svět, úžasné herecké výkony, triky, které jsou lepší než u filmu před deseti lety, kamera, fantastická hudba, nápaditý opening, spousta emocionálncíh scén od těch děsivých s Vrahounem po ty emotivní jako Lyra a Asriel nebo rumunská matka plačící pro syna. Tohle bude opravdu hodně velká pecka a já už se nemůžu dočkat. ()

Pavel_Pan

Kniha je o jednu hvězdu lepší. Pár výtek: zahradníci kompromisů se snaží naroubovat k dnešku rezonující témata na ušlechtilé stromy Novinářka ne napůl konfident, ale oběť, Lyra ne blondýnka ve světě cigojínů ( v knize kásný kontrast cizím elementem. Afroameričan Lordem Faa. Přehnaný akcent na uzurpaci akademiků (Lyra tam vyrůstala), A magisterium nepřípomíná církev, ale odnož Sithů. Taky lord Boreal nebyl démonický 007, ale hamižný stařík s vlivem skoro na vše. To ovšem neznamená, že je poselství k dnešku zničeno. Jsem nadšen, že tato série vznikla. Každý si vezme to, co chce, stejně jako v životě. ()

Frca

Na tento seriál jsem se velmi těšil. Obzlášt, když jsem zjitil, že hlavní roli bude hrát právě Dafne Keen. Pamatuju si ji jako X-23 (Lauru) z Logana, kde však neměla moc možností, aby nějak obzvlášt zazářila. Jistě, byla jednou hlavních postav, ale hlavně tam křičela, nebo rychle drmolila španělsky. Ale v tomhle seriálu dostává mnohem více prostoru na to, aby ukázala, co v ní je. A samozřejmě James McAvoy jako Asriel je taky naprosto skvělý. Četl jsem kdysi dávno i knihy a jsem velmi zvědavý, jak si s tím vším tvůrci poradí. Zatím dávám čtyři hvězdy, protože věřím, že se to ještě zlepší. Potenciál to rozhodně má. A po tom prů*eru, jakým byla osmá série GoT, se na to těším dvojnásobně. ()

tele.kom

Předlohu jsem nečetl, nicméně se mi opravdu velmi líbí atmosféra. Dafne Keen je skvělá. Jedna z mála dětských hereček, která dokáže bez problémů utáhnout ústřední roli ve filmu (viz. Logan) či mini sérii. To je myslím pro tento seriál velkou výhrou, protože casting Lyry se zdá být klíčový. První díl byl trochu sprint a jakožto nečtenáře knihy jsem některé dějové linky pochopil jen velmi povrchně, nicméně mě první díl velice zaujal a sledovat budu i nadále. ()

Dawe2

Na rozjezd slušné, uvidíme co bude dál. Četl jsem knihy i viděl Zlatý kompas. Zatím mám velmi dobré pocity, vrací se mi doba čtení knihy. Jsem velmi zvědavý na Dafne, v Loganovi dokázala, že má na hodně. Rozhodně na mnohem víc, než zde měla možnost prozatím ukázat. ()

Ace.A.T.L.

Bylo i líto, že Zlatý kompas neměl pokračování a tohle me hrozně potěšilo, protože to má potenciál a mohlo by to ukázat víc, než se podařilo filmu. Zatím nadprůměr a spokojenost. ()

Ronkar

Neznám knihy ani film, co vyšel před léty. A vlastně jsem rád. Je to pro mě čerstvé, zajímavé. Navíc to má luxusní vizuál, fajn hudbu i dramaturgii, kvalitní herce a děj, který šlape víc než dobře. Tajemno (ať už kolem sympatické hrdinky, jejího strýce i Magisteria) a spoustu otázek hodně navnadí na další dění. Jediné, co bych asi vyčetl, je fakt, že je neznalý divák je hozen do vody, a chvíli se topí, než mu dojde, jaké tu jsou frakce, jaká mají pravidla spojení mezi lidmi a zvířaty. Ale nic, co by mě odradilo. Jako rozjezd výborné. A opět mi to potvrzuje, že formát drahých TV show je pro určitý druh knihy výrazně lepší médium než filmy, kde je kvůli stopáži nutné vyhazovat hrozně moc věcí i kontextu. ()

KukulienkaHO

Príbeh - fajn. Spracovanie... horšie. Neviem prečo, ale mám pocit, ako keby sa na tom moc šetrilo. Nemyslím tým, že je to vizuálne zlé, ale výprava je celkovo taká... nijaká. Všetky priestory sú akési malé a prázdne. Uhly, z akých kamera sníma tiež nestoja za nič. Daemony boli v Zlatom Kompase lepšie spracovaní. Zatiaľ je to také "meh", ale určite dám ďalším dielom šancu. ()

damatuza

Na kniznych predlohach som vyrastala a hoci, ako to uz byva, serial nema kapacitu obsiahnut vsetky myslienky z knihy, sledovanie vo mne prebudza stare nadsenie. Funguje to ()