V západním pohraničí vyhoří stará hájovna a ve spáleništi jsou nalezeny náušnice a lidské kosti. Mezi ostatky je i neobvyklá zubní protéza, která Zemana dovede až k převaděči (Vladimír Stach), jenž si od zájemců o ilegální přechod hranic nechá zaplatit předem. Jeho žena (Stella Zázvorková) všechny nešťastníky zavedla do bažin, kde se utopili... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

Wacoslav1

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Víte kolik lidí ještě stále bohatých posedlých touhou dostat se ven tu je? Dali by to za to všechno a nějaký Bestii i svůj život. Ale ona tu je žije mezi nimi předstírá účast s jejich osudem a pak je nemilosrdně vraždí. Případ Pilčík je mezi nadšenci do skutečných kriminálních příběhů hodně známý a souhlasím, že až úplně do detailu jít filmaři nemohli, ale i tak se jim povedlo stvořit perfektní atmosférickou kriminálku s minimem ideologie, protože tohle prostě byla drsná realita. Atmosféra Šumavských bažin je pak skvostná jde z ní mráz po zádech a po pravdě nechtěl bych na Kyliánce čekat na strejčka aby mě pak místo do reichu zavedl do bažin. Honzův opravdu první významný kriminální případ i když on sám je tu opět tak trochu ve stínu lépe zahraných postav. Potěší určitě především menší , ale výživné role pro mistry Filipovského s Kopeckým a taky záporná skvadra je tu dobře zahraná. Hlavně pak ocením, že předloha se již zmíněného skutečného případu celkem věrně drží a finále s pronásledováním v bažinách nemá chybu. Takže určitě bezesporu další z velmi vydařených dílů.95% ()

Snorlax

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Atmosférou hýřící krimi se může pochkubit několika velice barvitými figurkami v podání skvělých herců. Nemohu se rozhodnout, zda mě více zaujala chladná kráska Ireny Kačírkové, nebo noblesní šejdíř Miloše Kopeckého. Zeman se projevuje jako poměrně necitlivý člověk, když oznamuje blízkým skon jejich příbuzného. Místy působí jako stroj bez emocí určený pouze k vyšetřování, ale pak najednou projeví ohromný zápal při hledání pachatele, aby se jeho zvěrstva již neopakovala. Sequens skvěle Zemana napsal tak, aby nebyl dokonalý, tudíž se s ním divák mohl lépe ztotožnit. ()

MM_Ramone

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Beštia" je šiesta časť z televízneho kriminálneho seriálu "Tridsať prípadov majora Zemana". Je to príbeh, ktorý sa odohráva v roku 1949. Pojednáva o tom ako organizovaná skupina prevádzačov vraždila a okrádala ľudí, ktorí chceli opustiť socialistické Československo, nelegálne prekročiť štátnu hranicu a emigrovať do Západného Nemecka. Namiesto sľubovaného prechodu boli nalákaní do rozľahlých močiarov, kde sa nad nimi doslova zavrela zem. *** ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Zákony této republiky chrání před bestiemi i ty, kteří nás nenávidí." Tak vraždící převaděči patří k tomu nejlepšímu, co kdy Honza vyšetřoval. Samozřejmě se přitom trošku moralizovalo o těch, co nechtěli být znárodněni a prchali se svými majetky za kopečky, aby se napojili na zahraniční špionážní centrály, ale pro mne je podstatou vyšetřování a mimořádně zábavné postavy zubaře Houdka a překupníka Kloce. S těmito aspekty jsem naprosto spokojen. ()

MIMIC

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Stella Zázvorková sa utopila na Barrandove, kde ale behal Rudolf Jelínek? Na kulisy to rozhodne nevyzerá, zdá sa, že ho skutočne pustili do voľnej prírody (Modravské pláně?). Ak k slušnej filmárčine a inteligentnému scenáru prirátam vlastný nezabudnuteľný zážitok na hornej Orave, tak potom je maximálny počet hviezd namieste. ()

• Natáčelo se v klášteře Skalka u Mníšku pod Brdy a také v obcích Jistebnice a Čísovice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Zemanův (Vladimír Brabec) nadřízený Kalina (Miloš Willig) velkou bystrostí neoplývá, přestože tělo našli zakopané pod podlahou vyhořelé boudy, dopustil se úvahy, zda oběť neuklouzla a neuhodila se do hlavy. (sator)