• MIMIC
  *****

  Stella Zázvorková sa utopila na Barrandove, kde ale behal Rudolf Jelínek? Na kulisy to rozhodne nevyzerá, zdá sa, že ho skutočne pustili do voľnej prírody (Modravské pláně?). Ak k slušnej filmárčine a inteligentnému scenáru prirátam vlastný nezabudnuteľný zážitok na hornej Orave, tak potom je maximálny počet hviezd namieste.(11.3.2018)

 • regentor
  *****

  Vítězný únor nastavil nové společenské normy které ovšem mnozí občané Československa odmítají akceptovat.Jako řešení vidí útěk do zahraničí, to je však riskantní podnik , protože na mnohé z nich má políčeno "Bestie".Při požáru hájovny Kyliánky v šumavském pohraničí dojde k hrůznému nálezu lidských ostatků...Jan Zeman se ujímá vyšetřování .Po konzultaci v Praze dochází k závěru, že se nejedná o ojedinělý čin ale o skupinu převaděčů , kteří však své "zákazniky" vraždí .Do hry vstupuje opět Jirka Hradec jako návnada,což jej málem stojí život.Jeden z nejlepších dílů celého seriálu, který je mrazivým thrillerem s hororovými prvky i slušnou krimi.Jako většina případů se i tento zakládá na skutečných událostech .(20.1.2019)

 • Wacoslav1
  *****

  Víte kolik lidí ještě stále bohatých posedlých touhou dostat se ven tu je? Dali by to za to všechno a nějaký Bestii i svůj život. Ale ona tu je žije mezi nimi předstírá účast s jejich osudem a pak je nemilosrdně vraždí. Případ Pilčík je mezi nadšenci do skutečných kriminálních příběhů hodně známý a souhlasím, že až úplně do detailu jít filmaři nemohli, ale i tak se jim povedlo stvořit perfektní atmosférickou kriminálku s minimem ideologie, protože tohle prostě byla drsná realita. Atmosféra Šumavských bažin je pak skvostná jde z ní mráz po zádech a po pravdě nechtěl bych na Kyliánce čekat na strejčka aby mě pak místo do reichu zavedl do bažin. Honzův opravdu první významný kriminální případ i když on sám je tu opět tak trochu ve stínu lépe zahraných postav. Potěší určitě především menší , ale výživné role pro mistry Filipovského s Kopeckým a taky záporná skvadra je tu dobře zahraná. Hlavně pak ocením, že předloha se již zmíněného skutečného případu celkem věrně drží a finále s pronásledováním v bažinách nemá chybu. Takže určitě bezesporu další z velmi vydařených dílů.95%(1.1.2020)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Zákony této republiky chrání před bestiemi i ty, kteří nás nenávidí." Tak vraždící převaděči patří k tomu nejlepšímu, co kdy Honza vyšetřoval. Samozřejmě se přitom trošku moralizovalo o těch, co nechtěli být znárodněni a prchali se svými majetky za kopečky, aby se napojili na zahraniční špionážní centrály, ale pro mne je podstatou vyšetřování a mimořádně zábavné postavy zubaře Houdka a překupníka Kloce. S těmito aspekty jsem naprosto spokojen.(10.11.2016)

 • Kakho-oto
  *****

  Spolu s Kvadraturou ženy, Poselstvím z neznámé země a Koncem velké šance jeden z nejlepších dílů, možná ten vůbec nejlepší. Drastický příběh s místy hororovou atmosférou, skutečný námět (vrah Pilčík alias Petlan, žádný "Král Šumavy"), výborní herci podávající výborné výkony (I. Kačírková, M. Kopecký, F. Filipovský), Stella Zázvorková v roli ženy lákající nebohé oběti do bažin. Škoda jen, že díly první desítky mají max. 65 minut. Tento díl mohl být delší (až 80 minut). 95 procent(8.9.2017)

 • - Scéna s utopením Stelly Zázvorkovéj (Berta) sa natáčala v umelo vytvorenej hlbokej jame za Barrandovom, kde sa herečka musela do špinavej vody potopiť celá, avšak voda mala vtedy celkom príjemných 26 stupňov. (Raccoon.city)

 • - Natáčelo se v klášteře Skalka u Mníšku pod Brdy a také v obcích Jistebnice a Čísovice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)