Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na počátku je vražda bývalého obchodního zástupce, z níž se později vyvine sabotáž. Případ řeší Hradec. Jako člen posádky nastupuje na loď plující do Chile a jeho pravé poslání zná pouze kapitán. Během plavby neznámý muž poškodí lokomotivy. Hradec chce zjistit, kam vedou nitky, a tak sleduje jednoho z námořníků do vnitrozemí. Je však zadržen a unesen neznámými muži... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

NinonL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Major Hradec se musí nalodit na zaoceánskou loď Morava, která pluje do Chile. Je na lodi utajený, jeho poslání zná jen kapitán. Hradec zjiistí, že v podpalubí se skrývá muž, který poškodil lokomotivy exportované z Československa do Chile. V Chile zrovna probíhá socialistická revoluce, kdy stát znárodnil některé fabriky a americká vláda mu působí nesnáze. Československo si nemůže dovolit poslat Chile poškozené lokomotivy. Hradec se dostane do bitky s mužem z podpalubí a při rvačce ho shodí do moře. Pak se Hradec rozhodne sledovat jednoho z podezřelých námořníků do vnitrozemí,aby zjistil, kdo tahá za nitky škod a sabotáží.Tam ho však nečeká nic dobrého. ()

špaček421 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další pokus o bondovku v podání Jirky Hradce. Tentokrát je v Praze nalezen zavražděný muž, a stopy od manželky a milenky (příšerná herečka s příšernou nesedící parukou) vedou až kamsi do Jižní Ameriky, kam míří podezřelý lodník, který má ksicht jako Jan Kanyza. V Kielu se tedy nalodí i Jirka Hradec, který rozkrývá tajemství - Kanyza s kámošem schovaným v podpalubí chystali sabotáž na z ČSSR dovážených lokomotivách, aby nebyly prodány komunistickému režimu a tím pomohli konkurenční západní imperialistické firmě. Hradec černého pasažéra zlikviduje, sabotáži zabrání a sleduje Kanyzu, který o ničem neví. Postránecký coby hajzlík v luxxusním hotelu má ale podezření a tak Kanyzu nechá dvojicí poskoků šikmooký - holohlavý zlikvidovat. I Hradec je ale odhalen a zajat. Proč byl v tomhle díle mezi hlavními rolemi uveden i Radovan Lukavský, který tu je vidět nanejvýš z dálky a neřekne ani slovo, to netuším. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Televízny seriál "Tridsať prípadov majora Zemana" má výrazne kolísavú kvalitu. Niektoré diely sú výborné ("Studna", "Bestie", "Kvadratura ženy"), niektoré sú znesiteľne priemerné ("Vyznavači ohně", "Mimikry", "Tatranské pastorále") a niektoré sú tak silne socialisticky heroické, že sa na ne nedá takmer ani pozerať. Jednou z takýchto nechutných, nudných, propagandistických sračiek je aj siedma epizóda z tretej série, ktorá sa volá "Rukojmí v Bella Vista". Exotický špionážny príbeh z Chile ma absolutne vôbec nebavil. Bolo to doslova trapné. * ()

mchnk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Sorry, kamaráde...sluníčko ti zašlo, zatáhlo se, no, to se stává...hele, příště si zkus v Bedekru zalistovat o pár stránek dál, jestli ti k tomu dá pánbíček ještě příležitost...a taky buď vopatrnější při výběru hotelů s pěknou vyhlídkou, to ti radím...". Určitý druh přehrávání, který se v seriálu nevyhýbá snad žádnému zúčastněnému herci či herečce a který byl z části nepochybně také vyžadován, přinesl v některých dílech velmi zajímavé (zábavné) postavy, Bella Vista je toho příkladem. Postránecký a v závěru Adamíra s jeho nazi-elegant jednáním jsou k sežrání, celkový mezinárodní rozsah tohoto dílu je také výborný, velmi melodická německá lidovka v ulici Täubchenweg či hned úvodní skvělé liškotóny. Určitě jeden z mých TOP 5.    ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Jedu do země s měděnou půdou." Jenže nejede Honza, ale Jirka Hradec, jehož bitkařské schopnosti by rozesmály nejednoho soupeře. Jenže tady se ohrožuje socialismus, takže to beru vážně a napíšu, že se mi exotické Chile líbilo i s jeho groteskními zabijáky. A taky mi byl sympatický hajzlík zvaný Wunder Pepi, ale Honza měl tak málo prostoru pro svou genialitu, odvahu a spravedlivý zápal pro věc, že mne k lepšímu hodnocení nepřiměje ani zlý kukuč Alberta Mestreye. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (10)

  • Lodník Barkl (Jan Kanyza) prochází městem Kiel a na nároží (ve skutečnosti roh ulic Kistenmacherstraße & Kröpeliner v historickém centru města Rostock) hodí pouličním muzikantům do klobouku drobné. Ti hrají a v dolnoněmeckém dialektu zpívají kuplet „An de Eck steiht'n Jung mit'n Tüdelband“, který proslavila zejména herečka Heidi Kabel. (ČSFD)
  • Loď Morava byla ve skutečnosti loď Československé námořní plavby Blaník. Jednalo se o nákladní loď s výtlakem 5517 BRT, délkou 124m, šířkou 17m, ponorem 6,9m a max. rychlostí 14,7 uzlů. Byla vyrobena v Polském Štětíně a ČNP za ní zaplatila 35,6 mil Kčs. Byla určena pro dopravu nákladů i lidí na Kubu, během 23 let (1967–1990) vykonala 196 plaveb a poté byla prodána za 982 000 USD společnosti Anglia Overseas I.C. do Panamy a získala nové jméno Roshni. Byla sešrotována v roce 1999. (xisp)
  • Na Kubu se odletělo natáčet až o jeden rok později než bylo plánováno, protože se seriál potýkal s výrobními problémy. [Zdroj: M. Graclík, V. Nekvapil - 30 případů majora Zemana] (M.B)

Reklama

Reklama