Beckett

• Itálie Beckett (více)

Po tragické dopravní nehodě v Řecku se americký turista Beckett ocitne uprostřed nebezpečného politického spiknutí. A aby si zachránil život, musí se dát na útěk. (Netflix)

drackula

Beckett a April sú úplne bežný americký párik na dovolenke v Grécku. Stačí však jedna nehoda a dovolenka sa zmení na nočnú moru. Beckett je old-schoolový politický thriller, v ktorom sa dovolenkár zapletie do udalostí, ktorým síce nerozumie, ale pôjde mu kvôli nim o život. Film nemá zbesilé tempo, ale dokázal udržať moju pozornosť. Veľmi dobre sa tu využívajú grécke exteriéry a pri niektorých záberoch som sa naozaj kochal tou nádherou. Škoda len záveru, ktorý je v duchu amerického béčka s nesmrteľným hlavným hrdinom. Tiež celé to politické pozadie mohlo byť trochu lepšie rozmotané. Celkovo ale spokojnosť. 70% Netflix ()

Soweek

Skvělá komorní žánrovka, kterou zbytečně kazí vyhajpovaný akčňácký překombinovaný konec, který na postavu Becketta vůbec nesedí. ()

sedm.1

Beckett je určitě zábavná a svižná podívaná, která mě opravdu hodně bavila a nebýt závěrečné pointy, kterou nemohu označit jinak, než jako úplně debilní, šel bych s hodnocením jistě výš. Prvních pár minut je tedy takových rozvláčných a nevyvolávajících zrovna pocity lepších následujících minut, po nehodě ústředního hrdiny ovšem nabere film nečekaně vysoké obrátky a prakticky až do závěrečných titulků onen výrazný spád nepoleví, hlavní postava se nezastaví, pořád něco se děje, po většinu doby je to navíc napínavé a i docela nepředvídatelné a i samotný závěr je vskutku působivě vygradován, nicméně opakuji, nad finální pointou mi zůstává rozum stát, a ta mě prostě zklamala a zásadně nebavila. Akce tu jinak moc není, což ovšem není výtka, jen upozornění na fakt, že se to celé nese spíš v takovém civilnějším, a tím pádem uvěřitelnějším stylu, a v tomto ohledu to funguje na výbornou. Docela zklamáním jsou pak snad jen nefunkční emoce a atmosféra, na druhou stranu veškerým postavám a jejich hereckým představitelům musím dát palec nahoru, samozřejmě v čele s mladým Washingtonem, na jehož herecký projev a výraz jsem si musel sice chvíli zvykat, ale nakonec mě přesvědčil, že to zvládl vážně přesvědčivě. Pro mě je každopádně pro hodnocení této podívané nejdůležitější, že to má opravdu výrazný spád, a pokud pominu tu mnou omílanou mizernou pointu, tak já se bavil skutečně dobře a s klidným svědomím mohu Becketta doporučit. ()

Lukoboss

Beckett je sice poctivá filmařina jako ze staré školy, žádný efekty, naopak spousta záběrů a hra s obrazem, ale tam to všechno končí. J. D. Washington kvalit svýho otce nedosahuje (aspoň zatím), A. Vikander je tady naprosto zbytečná (nechápu, asi chtěli mít jen jméno na plakátu), příběh je ze začátku zajímavej (daří se držet paranoiu v divákovi, navíc s podporou soundtracku), ale časem se z toho stane pitomost, kde nestačí přivřít oko. Opravdovým vrcholem stupidity jinak vcelku realistickýho snímku je skok z garáží na auto, to se někdo asi úplně posral. Achjo a tak slibně to vypadalo. ()

SpaceOdyseus

Zavan starych filmovych casu? Chvilemi ano. Chvilemi to pripomina thrillerove vypraveni jako vytrzene z devadesatek. Ale zajimavy mysteriozni hav se brzy rozpline a zustane jen spatny scenar, nudne nahaneni a pitvorici se Washington. ()

petikacka

No nic, vypadalo to celou dobu, že to bude nějaká  pecka. Ovšem není a nevím proč a kdo to tak nesmyslně vymyslel. Celé je to tak akorát k hovnu. Pardon, ale ten film je vlastně o ničem... Za mě 55% ()

krusty2

Pači sa mi že ten film posobi realne tak civilne až obyčajne. Tak isto sa mi pači že sa to  odohrava v Grecku - neokukanej krajine po stranke filmu. Hlavna postava sa sprava , koná a žije ako človek a nie ako stroj v inych am. filmoch. Pre mňa poctiva filmarčina za 5*. PS:Za všetkym zlom vo svete hladaj americku stopu ()

Warhorr

Asi 10 minut pro Alicii ? To musel být ale tučný honorář. Během prvních 25 minut jsem se několikrát rozmýšlel jestli to vypnout. Ta trapná naháněčka v první třetině snímku mě nijak zvlášť neoslovila. Půlku filmu divák vlastně ani neví, co a proč se to celý děje a na co se vlastně kouká. Po přesunu do metropole s protestujícími davy to začalo chytat nějaký akčnější a zajímavější nádech kdy se děj rozuzluje. Prostředí a příroda Řecka mě zaujaly a mělo to vizuálně pěkný nádech. Nic to však nemění na tom, že se jedná o podprůměrný akční film se špatnými hereckými výkony. Škoda, dalo se z toho možná vytřískat více. ()

BOURQUE

Druhý celovečerný film italského režiséra F. C. Filomarina sa snaží umiestniť prvky americkej filmovej drámy, thrilleru a akcie do Európskeho, predovšetkým do Gréckeho, prostredia. S tým by ani nebol problém, pretože „experimenty“ dokážu prinášať aj zaujímavé a príjemné prekvapenie. V tomto prípade sa to však nestalo. Scenár je B-čkový a okrem nešťastnej tragickej udalosti, ktorá nepriamo vyvolá sériu následných naháňačiek, vás tu takmer nič nezasiahne – všetko je predvídateľné (na človeku, pracujúci na americkej ambasáde, je vidieť, že má niečo za ušami). Záver filmu skončí v momente, keď ešte čakáte ďalšie 2-3 scény, ktoré príbeh ukončia korektnejšie. V prípade Johna Davida Washingtona sa nejedná o „one-man show“, ale spíš o rutinnú záležitosť. Vo filme, nielen vďaka hereckej obsadenosti a prostrediu, bolo viac možností. Tie však zostali nevyužité. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

geek.ondra

Po všech strankách průměrná variace na Uprchlíka jejichž síla je hlavně v hercích a žánrové nenáročnosti vystřižené jak z devadesátých let. Příjemná zábava ale až příliš obyčejná ()

ER

Nebýt těch zádrhelů v ději, tak by šlo o lepší film. Některé scény jsou příliš okatě natočené (hlavně, když se snaží Becketta zabít) a snižují věrohodnost hlavní postavy ( jde o ajťáka, který se přetaví v muže, kterého nejde zabít). V ostatních "disciplínách" je na tom film solidně, jen tu konspirační linku jsem nějak nebaštil. ()

bearmeedek

Snaha o starý klasický thriller, ale právě to "staré" tam chybí. Jinak to není špatné, kromě toho, že tomu přece jenom chybí kuličky. ()