Swallow

• Francie Swallow

Na první pohled působí Hunter (Haley Bennett) jako žena, která má všechno. Milujícího bohatého manžela, krásný dům a dítě na cestě. Problémem je, že Hunter není šťastná. Cítí se svazována svým okolím a také ji tíží tajemství z minulosti. Proto se uchýlí k tomu, že začne polykat drobné předměty. Ze začátku se jedná jen o drobné předměty, aby měla pocit, že má konečně něco pod kontrolou. Její nutkání je ale čím dál silnější a její život začíná být v ohrožení. (Tejkina)

Devadesát Dva

Řekl bych že námět měl potenciál, ale pak už se jen vařilo z vody, moc se to neposouvalo, pachtilo, až to došlo k nicneříkajícímu, očekávanému konci. Celkem meh na to, jakej šum se okolo toho udělal. ()

BOURQUE

Film Carla M.-Davisa má takmer všetky ingrediencie k tomu, aby z neho v žánru psychologická dráma bol nadpriemernejší kúsok. Trauma, ktorá žena (Hunter) v detstve prežila, sa manifestuje do psychickej a fyzickej podoby až v dospelom veku. Jednoducho musí prehĺtať drobné predmety a následne, ako sa to z nej dostane von, zhromažďovať ich ako nejaký suvenír. Mohli by sme povedať aj to, že Hunter danú vec robí len preto, aby na seba upozornila (nudí sa doma, nemusí pracovať, jej manžel a jeho rodičia majú nemálo peňazí). Možno malý percent daného problému tvorí aj toto, ale myslím si, je to hlavne kvôli tomu, že nedokázala spracovať tie veci, ktoré ju v detstve dostali na kolená. Konfrontácia s vlastným otcom je v podstate bez emocionálnej bomby, problémy z minulosti sa nevyriešia a ako tu niektorí spomínali, hlavná postava neprejde nejakou katarziou a jej osobnosť nedostane nový charakter (napríklad „oslobodená“). To uzatvorenie príbehu, čiže filmu, nie je úplne adekvátny ani najšťastnejší. V tejto psychologickej drámy bolo viac nábojov a munícií. Každopádne na výkon H. Bennett sa sťažovať nemôžeme. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Vabr

Film se mi do doby, než měla odjet do blázince hodně líbil. Dal bych 4 hvězdy. Škoda, pak Hunter přestává s pojídáním věcí a rozvoj filmu se docela zastaví a je o ničem. Pojídání věcí mi přišlo znepokojující. Opravdu oceňuji důvod, proč to dělá. Je to skvěle udělané a není to tím stylem, že by to byla nějaká blbka, co to dělá jen tak. Tempo je takové pozvolnější, ale není nudné. Konec je špatný. Opravdu mě překvapilo, že snědla něco, u čeho jsem si říkal, že jestli to schválně sní. Ale moc překvapující věci to nejsou. Nic velkého ani bizarního, což je docela škoda, ale tak z druhý strany to působí reálně. VYHODNOCENÍ: ULTRAZVUK JI PROZRADIL!!! CHI CHI CHI ()

AngelG

Po vizuální a herecké stránce je to perfektní. Je to takové znepokojivě sterilní, že to v člověku vyvolává nepříjemný pocit falešné dokonalosti. Což bylo určitě účelné, vzhledem k tomu, že se stejným způsobem očividně cítila i hlavní postava a rozhodně to fungovalo. Ovšem jak tady mnozí píší, nápad je to skvělý, ale to zpracování je chabé. Chybí tomu pořádné napětí, nějaký spád a lepší navázání a sblížení s Hunter. Určitě mě to nenudilo, kupodivu jsem byla až do konce příběhem zaujatá, ale po skončení to ve mě moc nezanechalo. ()

piglit

Úzkostná porucha, sebevražedné tendece, sklon k sebepoškozování. Nic, co by nespravil velký psychiatrický prášek nebo roční převýchovný camp. Nicméně jde o zajímavý film. ()

adamix

Pohodlie pri tejto ,,ochutnávke" nikto nezažije, decentnú psychologickú drámu so zaujímavým konceptom prehĺtania ťažko stráviteľných predmetov a objavovania svojej osobnosti zažijete bezpochybne. Lepšie, ako francúzsky surové Raw, ale po pár dňoch film vyšumí do prázdna a nezanechá vo vás nijakú stopu. Silné 3*. ()

rigby

Chvíli to může působit jako zajímavý námět, ale když se dál nic víc neděje, tak už to přestává bavit. Navíc na psychologické drama si to jenom hraje, ale jinak se scénář pohybuje v hranicích filmu na poklidné nedělní odpoledne. ()

`barocco

Film nakoniec sa zvrhne na ideologicku abortivnu agitku, kedze nechcem spojlery davat, viac detailov neponuknem ze preco, bez sikovne nastrcenej potratovej propagandy by slo hodnotenie daleko vyssie pretoze to isto nie je zly film ale cely rozmer riesenia viny, trestu a odpustenia ktory sa buduju postupne pocas 90 minut sa sparoduje v absurdnom zavere filmu na damskej toalete... Opat sa ukazuje stara nemoc mnohych tvorcov , reziser i scenarista v jednej osobe ze vyjdu so zaujimavym nametom , celko sviznym [tu je to naopak pomaly psychologicke, ale dobre] dejom a prevedenim a poslednych 5 minut filmu je zaver ktory zhodi cele usilie dole, pretoze autor scenara a reziser akoby nechcel, nemal nadhlad ci len jednoducho preto lebo si to moze dovolit , lebo to aj napisal, zhodi svoju pracu , film, vyslovene hlupym zaverom. Skoda. ()

mircxxx

Hlavním nosným tématem je polykání předmětů ve zlaté klícce. Milující bohatý manžel a jeho rodiče byly postavy velmi ploché, nedokázal jsem si k nim vytvořit žádné emoce, ani negativní ani pozitivní. Samo polykání je velmi zajímavá, nepříliš lákavá představa. Mě osobně ale víc zaujala spíše druhá polovina filmu, kterou kvůli spoileru nelze popsat a chybí i náznak v obsahové popisce filmu. Určitě vás film přivede k zamyšlení nad minimálně dvěma zajímavými problematikami lidské společnosti. ()

Chicharron

Velice slušný art film o plížívém rozvoji duševní choroby, která vzniká (téměř) bez příčiny. Absolutně skvělá práce s kamerou, která se jen tak nevidí, a u mně proto výrazně zvyšuje hodnocení. ()

ezop1012

Celkom zaujímavý počin a aj uveritelny príbeh a inak ta žena si uvedomuje, že, keby jej matka urobila to, čo ona, tak by nebola? Za ten koniec dávam dole dve hviezdičky. ()