Michael Faraday (Jeff Bridges) je univerzitním profesorem historie a specialistou na problematiku terorismu. Se svým desetiletým synkem žije v domě na předměstí Washingtonu D.C. a jen těžko se vyrovnává s nedávnou ztrátou manželky, agentky FBI, která zahynula při výkonu služby. Nové světlo do jeho rozvráceného života vnese sympatická rodina Langových. Stoprocentní Američan Oliver (Tim Robbins) se s manželkou a dvěma dětmi přistěhoval teprve nedávno a zdá se, že zdvořilostní vztah mezi sousedy brzy přeroste v přátelské pouto. Pak ale Michael přistihne nového známého několikrát při lži a vypraví se po stopách jeho minulosti. Odhalí šokující fakta úzce související s jeho specializací - Oliver Lang je totiž s největší pravděpodobností nebezpečný terorista, který se do Washingtonu přistěhoval v rámci příprav nové akce. Dokáže odborník na otázky terorismu osvědčit své znalosti v praxi a zhatit dokonale promyšlený plán teroristů? (oficiální text distributora)

Zombo

Film, který neustále zvyšuje napínavou atmosféru až do celkem nečekaného a adrenalinově nadupaného konce, kdy se vše spojí dohromady a ještě více objasní geniálně vymyšlený a možná překombinovaný teroristický plán hrůzné odplaty. Bridgesovi role sedla stejně skvěle jako ve Zděšení, kde de facto měl také co dočinění s bombovým teroristou. A Robbins vedle něho v žádném případě nedělal ostudu, naopak, skoro se mu vyrovnal. ()

chaturga

Terorismus mě děsí. Tento film je dokonalou ukázkou. Jeff Bridges je dokonalým terčem a dokonalým hercem. Ukázka toho, jak se teroristi jeví jako úplně normální hodní lidé. Konec filmu patří k nejhorším, co jsem kdy viděl. Málem mi prdla cévka..... ()

Ceberus

Ano, je pravda, že značnou část vyššího hodnocení tohoto filmu dělá hlavně jeho konec. Nemalou roli by si však mohli připsat dva hlavní představitelé Bridges a Robbins, jejichž výkony se mi velice líbily. Podobně jako ostatní si dovolím konec filmu zařadit mezi ty nejpřekvapivější, jaké jsem kdy viděl (jako například Šestý smysl nebo Sbohem, baby). ()

danny_21

Velice solidní thriller s výborným, nečekaným koncem navíc s aktuálním ožehavým tématem terorismu, který nemusí mít nutně podobu muslima opasaného C4kou. Tim zahrál výborně, ostatně jsem na to zvyklý - ale tady ztvárnil naprosto odporného sráče, jeho bych za souseda teda mít rozhodně nechtěl. Spokojenost 80%. ()

Khamsin

Pomineme-li prvních 5 minut, má film velmi táhlou první hodinu. Což ale není zas tak na škodu - mám rád pomalejší začátky, kdy se můžete do postav trochu vžít - hlavně se to musí pak trošku rozjet, a to se v tomto případě stalo. Jeffa Bridgese docela můžu, ale daleko víc se mi například líbi v poměrně poklidné roli psychiatra ve Světě podle Prota. Asi by dobře hrál skutečného pomateného blázna, který chce vyhodit budovu do vzduchu - toho bych mu asi věřil. Nicméně jeho vyjevený šílený obličej a vlasy mokré od potu, když se snažil výbuchu zabránit jsem mu moc nežral. Konec byl ale geniálně nečekaný a naopak Tim Robbins mi do své role sednul parádně. Filmy Marka Pellingtona začínám postupně řadit mezi své oblíbené - 80%. ()

dodona

Film s pomerne dobrou atmosférou, ktorému však akoby na polceste dochádzal dych. A potom ten fakt skvelý záver, za ktorý neobjektívne pridávam jednu hviezdičku. Pravdaže Jeff Bridges, Tim Robbins bravúrny a Joan Cusack tiež perfektná. ()

boni

Rafinovaný a velmi účelně natočený thriller, který si na nic nehraje, což není u obdobných kousků samozřejmostí, a jde rovnou k věci. Správně psychotický Tim Robbins, trochu toporný Jeff Bridges, který mi prostě nikde moc nesedí, a originálně schizofrenní konec. Poctivá devadesátková práce. ()

Demonic189

Niečo super, niečo na facepalm, do toho neraz zbytočne prehrávajuci Jeff, zbytočne buracajuca hudba a cele je to take všelijake. Chytiť to do ruk lepši rejža, tak ide o klasiku žánru. ()

crjules

Po Blown Away dalsi skvely thriller s mym oblibenym Jeffem Bridgesem.Skvela zabava a ten konec , ten jsem absolutne necekal! O dalsi omlety, typicky americky happyend mene :) ()

zmates

Jó, pointa na závěr dobrá, čekal jsem sice něco jiného, ale právě proto byla dobrá :). Jinak mi to ale moc nesedlo. Jeff Bridges mě nějak moc nepřesvědčil (narozdíl od Tima Robbinse), i práce s kamerou vypadala tak někde na pomezí amatérské úrovně. Ale budiž, téma terorismu - na svou dobu ještě nikterak ohraná písnička, může být. ()

karlee

Celkem slušný thriller, jenom tempo je na mě moc pomalé, a v několika případech ani chování postav nebylo úplně rozumné. ()

celticek

Normálně bych dal jenom 2 hvězdy, ale je fakt, že takový závěr se jen tak nevidí. Čekal jsem něco podobného jako Nepřítel státu, ale toto je spíš takové komorní. Navíc mi připadá, že Bridges dost "přehrává", Robbins je lepší. ()

Ewík

Pěkný film, dobře vymyšleno a vygradováno. A Jeffa jsem dlouho neviděla... pěkně se do toho zase položil. ()

Fanak

Tenhle film už asi nebudu chtít vidět znovu (nebo za hodně dlouho), přesto dávám 4*. Kdo viděl, ví proč. ()

dobbin

Řekněme průměrně vyprávěný thriller se skvělým Jeffem Bridgesem a stylově důvtipný, jehož konec nebo spíš finále zanechává velmi intenzivní mrazení v zádech a celkově dojem z filmu pozvedá. ()