Noc postupuje

• Česko Noční šachová partie (více)

Bývalý fotbalista a v současnosti soukromé očko s „noirovými“ rysy Harry Moseby je povolán k na první pohled rutinnímu případu pátrání po zmizelé osobě. Je jí šestnáctiletá slečna, nevlastní dcera známé hollywoodské hvězdy, o níž všichni vědí, že ke štěstí přišla jen proto, že včas klofla toho správného producentského magnáta. Vše navíc nasvědčuje tomu, že dívka sama utekla z domova. Po příjezdu na Floridu ale sympatický vyšetřovatel, který nikdy nejde pro uštěpačnou hlášku daleko, seznává, že tahle zakázka bude cokoli, jen ne snadná. Zjevně totiž existuje jakési propojení mezi zmizelou, drsnými kaskadéry a nevysvětlitelnou vraždou, o níž se raději nemluví. (Warner Bros. CZ)

finn

Na můj vkus příšeně pomalá detektivka s nijakým příběhem. Teď si dovedu představit líp strávený čas ve Varech, než sledováním podobné zívačky. Nadrpůměr je akorát Hackmanův detektiv a herec sám. ()

Raziel_cz

Chandlerovský příběh soukromého očka se všemi klady a zápory románů s Philem Marlowem. Sympatický hrdina, klesající na emoční dno nejen tíhou případu, do kterého až moc zabředl a na kterém jemu jedinému ze všech zainteresovaných záleží, ale zároveň drcený ze strany padouchů i zaměstnavatele, ostré dialogy a zápletka se skvělým odpichem, unylým prostředkem a závěrem, kde se to všechno tak nějak spojí a tak nějak to zhruba dává smysl, ale uspokojivé to není ani náhodou. Gene Hackman je super, je to napínavé a má to správně noirovou atmosféru, ale největším kladem je, že díky tomu máme mnohem lepšího Posledního skauta. Třeba nepřímo, ale stejně. Bylo to fajn, ale, na rozdíl právě od Blackova majstrštyku, víckrát to vidět nepotřebuju. ()

flu

Who´s winning? Nobody. One side is losing slower than the other. Pomalá a mnohovrstevnatá kriminálka, která popírá v podstatě veškeré konvence žánru. "Night Moves" považuji za jeden z nejlepších filmů éry "nového Hollywoodu". ()

tatopulos

Naprosto brilantní film, Gene Hackman není "Pepek Doyle", který ukazuje pěsti a pouze si libuje v násilí, ale chandlerovsky rozervaný detektiv, to jsem fakt nečekal. Ten osud, který všechny postavy filmu spojuje, to je úžasný. Další velké překvapení s Hackmanem. Jeho postava vzdáleně připomíná Rozhovor od Coppoly ()

gotham

Tuctová průměrná detektivka, která rozhodně měla navíc. Hackman hraje spolehlivě, mladička nymfa Melanie Griffith je také zajímavá, ale ostatní postavy jsou o ničem, nezaujali mě a jejich osud mi byl lhostejný. Zvraty a zákruty v ději jsou hezké, ale musí být uvěřitelné a logické, což zde neplatilo. Ani pořádný záporák tu nebyl, zkrátka pokus o film alá Čínská čtvrť se nekonal. 50% ()

Atron

Ke konci zcela nepřehledný děj, alespoň tedy pro mě. Bohužel, protože jinak jsem ocenil Hackmanův výkon. ()

peeko

Skvělý Gene Hackman! Jeho herectví mne jakýmsi způsobem fascinuje. Samotný film je příjemně nekomplikovaný a velmi přehledný, ikdyž mám pocit, že jsem to tak vnímat neměl;-) U krimi / thrilleru zvláštní. Howg ()

karnifex

Skvělý snímek, z něhož sálala atmosféra ospalosti, únavy životem, smutné rezignovanosti.. (Spoiler) To vše se ale změní v poslední pětině filmu, v níž se ukáže, že všechna ta blazeovanost je jen maska, za níž se skrývá odporná, hnusná chamtivost! ()

moorks

Promarněná šance...dvě hvězdičky, první za Gene Hackmana a druhá za zdařilou první polovinu filmu, ta druhá to už je jen snaha to pojmenovat slovem thriller. ()

gizi

Nebylo to až tak nudné, jak jsem očekával, ani se to netáhlo a nezdálo se mi ani zdlouhavé. Celkem mírně nadprůměrný film, kde Hackman zahrál (jako i jiní) dobře. 70% a 3*, 16.3.2014. ()

bertrand

Právě jsem podruhé dodíval a mohu tedy vyhlásit pomyslný žebříček: 1. Night Moves 2. The Late Show (Benton, 1977) 3. The Long Goodbye (Altman, 1973). Žebříček je lehce závislý na čase a počtu shlédnutí. Altman má dokonalého Goulda, Benton zase malý vybroušený skvost čekající u nás na objevení, ovšem Penn si sehnal Hackmana a napsal mu scénář Alan Sharp (Hired Hand, Ulzana´s Raid) a vytvořil fungující svět a v něm Harryho Mosebyho, chlápka, co má svý problémy a navíc je, jako by to nestačilo, ještě soukromý očko. Zlatý sedmdesátý! ()