Zatímco si užívali letního tábora, planetu napadli mimozemšťani. Teď musí skupinka čtyř dětí, které nemají nic společného, podstoupit nebezpečnou misi a zachránit svět. (Netflix)

Untentrauer

Velice umně skryté a zakamuflované béčko. Film se celou dobu tváří, jako něco víc, než ve skutečnosti je. Veliké ambice a snaha se nenaplnili. Místy nesympatičtí a předčasně vyspělí hrdinové, kteří vás po celou dobu filmem provázejí nevědomky potvrzují, že je něco sakra špatně. Na dnešní dobu byli i některé efekty trapné. Je to tedy jen pouhý nepovedený rodinný film na jednorázové shlédnutí. ()

MickeyStuma

Rodinný dobrodružný film o partě čtyř dětí, toho času na táboře  v přírodě, zachraňující svět před mimozemskou invazí.  Už na samém začátku ohromí doslova čítanková rasová rovnoprávnost. Tři chlapci a jedna dívka. Jeden chlapec je černovlasý, druhým blonďák nebo snad i zrzek, třetí je klasicky charakterem užvaněný černoch, no a dívka má zastoupení asijské, v tomto případě Čína. V prvních necelých dvaceti minutách se seznámíme s hlavními postavami a místem, kde se vše odehrává, a ihned se jde bez nadsázky a tvrdě na věc. Začne útok. A protože se jedná film rodinný, je potřeba se také podle toho na to dívat. Za povšimnutí stojí, že je použito mnoho scén ze známých filmů,ať už v rámci fantasy či sci-fi, které se dokonce i mírně parodují. Například scéna, kde se děti ukrývají před mimozemskou bytosti v kuchyni, je ze snímku 'Jurský park'. Další známá scéna, kde děti jedou na kolech  po silnici za doprovodu podmanivé hudby, je připomínka na snímek E.T. Mimozemšťan'. A dalo by se pokračovat dál, takže filmoví znalci si tu v tomto přijdou na své. Od režiséra McG vcelku překvapení. Drží se sice stále svého tvořivého zaměření, ale je vidět, že ani rodiny žánr mu není cizí. A s námětem se trefil do černého. Snímků o mimozemské invazi už bylo natočeno více než dost, avšak v podstatě žádný, kde by hrozbě čelili děti. Snímek má patřičný švih, výborné efekty a spoustu humoru. Je to něco jako dětský zábavný park se vzrušující dobrodružnou jízdou, kde si každý může najít to své. ()

fr0sty

Před nějakou dobou jsem viděl trailer na tento film, nevypadalo to špatně. Nedávno jsem na něj narazil na ČSFD a docela mě zarazilo místní hodnocení, ale i přesto (nebo možná proto) jsem se na něj podíval. Jaká chyba .. jedná se o sprostou vykrádačku jiných snímků, film, který servíruje servíruje cliche za cliche. Tu jednu hvězdu dávám za začátek filmu, kde jsem se ještě bavil, některé hlášky se fakt povedly (It´s seven eleven all over again..), ale (vím, že to bude znít rasisticky ale nemyslím to tak) od chvíle co začne mluvit malá asiatka to začne být opravdu špatné. Chvílemi jsem si na začátku říkal, že film asi nebude určen pro dospělé publikum a je cílený hlavně na mladší, ale několik docela brutálních scének toto vyvrátilo. Posledních 30 minut jsem měl problém vůbec dokoukat. Jednu věc jsem ale přeci jen zjistil - pokud někdy dojde na invazi z vesmíru, je nutné se od spodního prádla až po pokrývku hlavy obléct do věcí firmy Adidas, jedině to vás totiž ochrání. ()

DarthFailord

Brutalne nedoceneny film. Za tolik popkulturnich hlasek by se nemusel stydet ani Spielberg. K tomu velmi sympaticka skvadra detskych hercu. Za me rozhodne velmi povedena jednohubka! 77% ()

zapalik

V rámci žánru dětských filmů docela slušná AAA záležitost. Jen ty sexuální vtípky jako úlitbu dospělým si mohli odpustit. Scéna s morseovku dokonalá... ()

Likan7

Vlastně bych měl dát 4*. Vidět nějakou novinku (sice 3 roky starou, ale i tak) od Netflixu, která není odpadová a je naopak občas příjemně svěží a absurdní, je překvapení. Vidět mimozemskou invazi z pohledu 4 dětí z tábora není sice něco, co bych vyloženě chtěl, ale pokud na to budu koukat jako na "trochu divočejší rodinné dobrodružství během konce světa", je Kraj světa celkem snesitelný film. Dětští herci se dají přežít, závěr je až moc nezajímavý a natahovaný, ale pár překvapení dokáže McG nachystat. Slabší průměr. ()

fandadofilmu

Střídavě jsem váhal, zda to má být parodie, nebo jestli je to klasický hollywoodský hnůj nejhrubšího kalibru. Pár opravdu zábavných momentů tam nepochybně bylo, a pár dalších scén jsem zase musel přetočit vyšší rychlostí (ten vynález mi už kolikrát zachránil život...), aby se mi neudělalo šoufl. Několikrát jsem se ale opravdu upřímně a velice pobavil - za to dávám tři hvězdy. Kromě jiného jsem také konečně pochopil, proč stál tak za prd Terminator Salvation - stejný rejža. ()

johnsnow

Podarený zárez od Netflixu. veľa ľudí vraví, že seroše majú dobré filmy slabé ale zatiaľ sa mi všetky od nich páčili a toto síce bolo s detskými hrdinami ale občas to malo fakt drsné scény, aj tie potvory naháňali strach, postavy sa chovali vcelku logicky a tie odkazy na rôzne filmy a najmä černochove hlášky stáli zato. Ja som spokojný a dávam 4* pretože CGI bolo trošku slabšie. ()

ESW odpad!

Tohle je hrozně zvláštní věc. Je to pro děti a zároveň to umí být strašně super napínavý. Jenze to spolu nějak nefunguje! Vlastně je to úplně strašný! Nebo ne? Nevim. ()

Pitryx

Taková dětská pitominka. Ovšem to, o čem tam ti smradi mluví a jak, to tedy nevím. Asi bych film svým dětem nepustil. To už to fakt musí být všude? Se divím, že nehulili trávu. Hnusná hudba, děj nic moc, ale zato obluda byla na úrovni. Takže za ni a pár dalších efektíků tu dvacku dám. ()

george82

Mě se to docela líbilo. Sice ten konec byl rozpočtově jaksi utažen na opasku, ale jinak to tak strašný nebylo. A hlášky malýho černouška mě fakt bavily. ()

argo.smile

Hláškujúci a trápny nigga, prevtelená Emma Stone do malého zrzavého chlpa , polonemá asia badass a veľmi trápny emzáci. Rozpočtom sa šetrilo a tak to aj vyzerá . Nesympatický film pre veľmi nízku vekovú kategóriu. ()

hustle_sweat odpad!

Idiot,Drsňačka,Chytrolín a Hrdina jdou doručit důležitý předmět přes Los Angeles. Obrovské Klišé, nedůležité nelogické scény a trapný humor ()