Úmluva (S08E08) (epizoda)

Ronald Wilkerson (povídka)

Eric Hill

Scénografie:

Bridget McGuire

Epizóda okolo hrozby odtajnenia projektu SGC, de facto bezpečnostná hrozba, v ktorej sa deje mnoho vecí. Divím sa, že sa toho ujala sama SGC a nie NID alebo iné bezpečnostné útvary. Pravdupovediac, s oným technikom-miliardárom sa až príliš piplali a komunikovali s ním v rukavičkách. Trebalo ho spacifikovať a zavrieť ako bezpečnostnú hrozbu a bolo by po probléme.(4.3.2019)

Nemám rád tyhle díly, kdy SG-1 přesvědčuje, jak je důležité mít projekt tajný, ale ta šance pro druhý začátek na konci mě přesvědčila o 4.*. :)(11.10.2020)

Zajímavý díl. Hrozí prozrazení projektu Hvězdné brány veřejnosti. Roli Aleca Colsona ztvárnil sympatický Charles Shaughnessy, českým divákům známý svou rolí Maxwella Sheffielda ve skvělém americkém komediálním seriálu Chůva k pohledání(12.2.2017)

Pan Sheffield se snaží odhalit světu existenci Hvězdné brány a je jasné, že to pro něj mělo fatální následky. Evidentně mu vymazali paměť, poslali ho v čase o 10 let zpět a udělali z něj neúspěšného producenta muzikálů z Brodwaye. Každopádně zajímavá epizodka, kde se musí ocenit užitá kontinuita i rozvíjení budoucích dějových linií (agenti Trustu). Mimochodem, pan Shaughnessy zde odvedl dobrý herecký výkon, jdou mu i vážné role.(11.5.2018)

60%(30.4.2018)