Dalo by se říct, že je to pohádka o tom jak měl G.C. peška na ryby, ale na oplátku mohl zažít bouři století. Bohužel to není pohádka. Děj je přizpůsoben tomu, že se jedná o katastrofu, která se doopravdy stala. Po seznámení s osádkou lodi Andrea Gail a jejich rodinými příslušníky, až zjistíme že rybářům se prý sny nezdají a proto jsou tak statečný se vydáme na moře, kde zažijeme menší ale hlavně TO větší dobrodružství. Vedlejší dějovou linii podtrhává příběh o záhranu jachty a osádky vrtulníku a musím podotknout, že dodává dramatičnosti příchodu bouře k těm, kteří mohli zůstat v klidu a přijít o úlovek, nebo ,,to skusit projet". Bouře je opravdu dokonalá a velice hezky provedena, výtečná hudba Jamese Hornera skvěle podbarvuje celý snímek a je veliká škoda, že dvd nemá zvukovou stopu v dts. Protože to by se museli utopit i moji sousedi v paneláku! Přesto je to dle mě dramatický průměr s občasným dost dobrým efektem.(19.7.2005)

Hurikán, bouře, studená fronta z Kanady a drsný mužný plnovous Marky Marka v hlavních rolích filmu o životě rybářů a ryb. První polovina řešící neradostnou finanční situaci účastníků výletu byla zoufalá ukrutná nuda, která může zaujmout snad jen prsatou ukrajinskou uklízečku z Ministerstva práce a sociálních věcí. Při druhé polovině, kdy jsem uslyšel Kanyzův hlas vysmívat se smrti do tváře, se mi z dokonale a sugestivně ztvárněné dokonalé bouře pod nohama rozhoupala podlaha obýváku. Závěr už jsem trávil přemožený mořskou nemocí v předklonu přes zábradlí balkonu a zvracející na sousedovy petúnie.(23.1.2012)

Je to jeden z mojich najobľúbenejších katastrofických filmov. Síce tu nenájdete žiadne masové scény, deštrukciu veľkomiest, nesmrteľných hrdinov snažiacich sa zachrániť svet ale iba hŕstku rybárov zápasiacich s najväčším hurikánom 20 storočia. Práve toto odlišuje Perfect storm od ostatných katastrofických filmov, to však neznamená že si špeciálnych efektov neužijete, práve naopak. Špeciálne efekty sú na špičkovej úrovni a len ťažko spozorujete čo je skutočné a čo digitálne. Ak si spočítate jemne nadpriemerné herecké výkony, rovnako dobrú réžiu, vynikajúce efekty a bombastickú Hornerovu hudbu hlavne theme mi stále zneje v hlave a nehollywoodsky koniec dostanete skvelý film ktorý prekračuje štandardnú úroveň niekedy doslova katastrofických filmov o poriadaný kus. Ja som ho videl už asi 20x a neľutujem ani 1 minútu.(22.8.2013)

Wolfgang Petersen veľkofilmy skrátka vie. Teda, nie že by toto bol veľko film, ale sú v ňom dosť veľké vlny. A je to natočené fakt dobre. Herecké obsadenie je skvelé a dobrodružstvo rybárov na čele s kapitánom Clooney-m je fajn zrežírované. Kamera zaberá presne to čo má, efekty na tu dobu slušné, strih a tempo filmu posúvajú film pekne dopredu, James Horner hraje to čo má a zo svojimi obvyklými tonmi príjemne sprevádza film. Pokiaľ sa film točí v týchto vlnách, tak je to dobre, lenže ta dejová línia zo záchranou ostatnými tam bola zbytočná a ubralo to filmu ako na tempe, tak na kráse. Oblúbený soundtrack: There's No Good Bye Only Love. 70% - 3*(24.11.2012)

"I'll be asleep, and all the sudden there he is, that big smile. You know that smile. And I say, 'Hey, Bobby - where you been?' but he won't tell me. He just smiles and says, 'Remember, Christina: I'll always love you; I loved you the moment I saw you; I love you now; and I love you forever. There's no goodbyes - there's only love, Christina; only love. Then he's gone. But he's always happy when he goes so I know he's got to be okay - absolutely okay."(7.5.2005)

• - Film bol sparodovaný v Simpsonovcoch (od r. 1989), konkrétne v 10. diele 18. série s názvom "Aquamanželka". (Jello Biafra)

• - Všechny mrtvé ryby ve filmu jsou vyrobené z gumy, ty "živé" jsou animatronické loutky. Režisér Wolfgang Petersen je velkým zastáncem ochrany zvířat. (HellFire)

• - Pôvodne sa mal vo filme objaviť ako rybár Bobby Shatford namiesto Marka Wahlberga herec Nicolas Cage. (MikaelSVK)