poster

Dokonalá bouře

 • USA

  The Perfect Storm

 • Slovensko

  Dokonalá búrka

Dobrodružný / Drama / Akční / Thriller

USA, 2000, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Moc pěkné řemeslo s výbornými triky a podařenou hudbou. Civilní seznamka s posádkou je fajn, scény z rybolovu pro změnu zbytečně dramatické - OK, nenudí to. Přešlapem tak zůstává spíše scenáristická berlička v podobě vedlejší linky s jachtou a helikoptérou. Myslím, že pokud by se story ve své druhé půli držela jen ústředních rybářů, došlo by navzdory nebohaté psychologii postav k prohloubení jejich vztahu s divákem. Patetický závěr si mohl dovolit důstojnější formu, ale on už to na nás Petersen zkoušel i dřív. Tečka, tři hvězdy. A proč tedy nakonec čtyři? No, čtvrtá hvězda patří jedinému momentu. Film jsem viděl několikrát a když se objeví osudová "matka všech vln", Andrea Gail se zvedá do vertikální polohy a kapitán v koktejlu pradávné hrůzy a fanatického opojení huláká do vodní stěny, pokaždé zatínám prsty do židle a mám chuť řvát s ním. Tak teda za čtyři, Andreo.(13.7.2010)

 • akisha
  ***

  Proč tam byla ta helikoptéra? Proč se to víc nevěnovalo postavám? Například kapitán Clooney je sice machr, ale splývá s dalším tuctem stejně načtrtnutejch kapitánů-tvrdohlavců a ta postava není vůbec zajímavá. A ve scénách bouře posádku představovali oranžový poletující panáčci s kapucí přes obličej. Mohli jim aspoň napsat jména na záda, takhle jsem netušila, kdo se zrovna topí a kdo mu pomáhá, což podle mě drama efekt taky dost ochudilo. Zrovna u Perfect Storm bych brala, aby si s tím víc pohráli, potenciál tu byl a nevyužít takovou hereckou sestavu je hřích!(16.11.2011)

 • kingik
  ***

  Solidně utahaný film navzdory námětu a hereckému obsazení. Než se film rozjede, tak to pěkně trvá, střihač tentokrát slušně zahálel. Pak je smete vlna a je konec, ale než se k tomu film dopracuje, zabere to dlouhý čas. Příště prosím trochu tempa do toho umírání. Jinak herecké výkony, kamera a vizuální efekty, jsou poměrně sugestivní. 60%(18.2.2009)

 • nash.
  ***

  Zajímavý pokus smíchat obyčejné drama obyčejných lidí s efektní a dech beroucí trikovou podívanou, bohužel s poněkud disharmonickým výsledkem, kde obojí bylo výborné, ale současně jedno více či méně rušilo to druhé a naopak. Skvělé obsazení, slušná režie, dokonalá iluze běsnících živlů, ale na to, aby z toho vznikl dokonalý film, nesrazily se všechny ty klady v ideální výšce.(28.5.2011)

 • predators
  ****

  Sice trochu trvá, než se začne něco pořádného dít, ale...ale ty vlny byly obrovské! By mě zajímalo, kolik litrů vody se v průběhu natáčení spotřebovalo. Takže na efekty si tady stěžovat nebudeme, že? Na herce taky, protože je jeden lepší než druhý a hooodně dobře se to poslouchá. Napětí by se dalo taky smočit, takže spokojenost. 75%(23.2.2011)

 • - Mark Wahlberg během natáčení přebýval nad hospodou Crow´s Nest, kde se natáčely interiéry. (HellFire)

 • - Film bol sparodovaný v Simpsonovcoch (od r. 1989), konkrétne v 10. diele 18. série s názvom "Aquamanželka". (Jello Biafra)

 • - Ve filmu se objeví záběry hurikánu Floyd, které štáb pořizoval tři dny. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace