Bart má naprosto smolný den, který vyvrcholí tím, že se dá najmout jako „barman" mafie v čele s Tlustým Tonym – protože je hned neprokoukne. A k tomu jej a jeho kumpány podezírá policie, že mají prsty ve zmizení ředitele školy Skinnera. (Česká televize)

MM_Ramone

Štvrtá epizóda z tretej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Bart the Murderer" (Bart vrahom). Bart Simpson začne pracovať ako barman u mafiánskeho bossa Mariona Anthony D'Amica alias Tučného Tonyho. On i jeho kumpáni si ho obľúbia a dobre mu platia. Lenže keď záhadne zmizne riaditeľ springfieldskej základnej školy Seymour Skinner padne podozrenie na Barta Simpsona, že ho nechal zavraždiť. ***** ()

Anderton

Bart to tentokrát má ako na húpačke. Najskôr má deň blbec, potom dostane super brigádu, neskôr je obvinený z vraždy a nakoniec je o jeho osudoch nakrútený film. Pre istotu so zmenami, aby mu nemuseli v Hollywoode zaplatiť. Najvtipnejšie sú scény so Skinnerom, takéto zlaté chvíľky snáď nemal v žiadnej epizóde. Jeho nehoda a následné vyslobodenie by lepšie nezvládol ani McGyver. ()

Karamanlis

Zaujímavý diel v ktorom Bart začne pracovať pre mafiu, no keď sa udalosti začnú vymykať kontrole, ozve sa v ňom jeho dovtedy potlačované svedomie. V seriáli sa prvýkrát objaví jedna zo zaujímavých vedľajších postáv - kápo springfieldskej pobočky italo-americkej mafie Tlstý Tony. ()

snebka

• Hodnocení IMDB 8,7 • U nás poprvé 26. listopadu 1993. V USA 10. října 1991 • 85/100 • První díl pro Tlustého Tonyho, Louiho, Legse, Johny Tightlipse a Joeyho (mafiáni) ()