V napínavém gotickém příběhu ze Středozápadu se kolem mladého muže (Tom Holland) shlukují podivné existence. Ale on je připravený chránit svoje blízké. (Netflix)

Sunwheel

Štýlová jednohubka plná neuveriteľne poskladaných príbehov, ktoré sú okorenené temnejšou atmosférou typického amerického zapadákova. ()

veverysiak

Vynikajúci mnohovrstevnatý príbeh z amerického malomesta, bez pozlátka, sterilnej čistoty, falošných vzťahov, prikrášľovania a prispôsobovania, je to krásny a surový obraz života obyčajných ľudkov, ktorých výklad spravodlivosti a viery nekorešponduje s oficiálnymi doktrínami, k tomu úžasné výkony, krásna hudba, takže 85%. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Easykill

"Po světě běhá spousta mizernejch parchantů." To je tak, když se sejde moc narušených sapiens na jednom místě. Následky činů a souhra náhod protne jejich osudy.. Docela osudově! Tady musím pochválit všechny za jejich výkony (konečně i Billa), protože právě tím, je film tím čím je. Poměrně oddechová leč místy dost krvavá a schyzofrenní, povídková "jízda". Tady není moc co vytknout, za mě příjemná záležitost. ()

baron156

Podzimní netflixová bomba udeřila. Film co staví na hereckých výkonech. Nejen výborné obsazení, ale i silné příběhy a Tom Holland dokázal, že není jen Spider-Man. Hutná atmosféra a zajímavý konec. ()

Kyrgyzstanec

Ve třetině filmu jsem odhadl zbytek příběhu, ale vůbec mi to neubralo na zážitku. Naopak jsem si všímal, jak je film vystavěný jako kruhovité crescendo z detailů jako je moment, kdy Arvin "načítá" v komiksu superhrdinské ideály. Jednu z posledních replik pronese Reagan v rádiu o Vietnamských komunistech: "Násilí je jediný jazyk, kterému naslouchají." To je tak zhruba duch celého filmu. S tou kouzelnou hudbou to není špatně provedený film, ale doporučovat ho s takovou temnou message nebudu, zkrátka protože v tom nevidím obohacení. ()

Eric.Kosar

Netflixáckým filmům nefandím, poslední dobrý film, co jsem od nich viděl byla Díra, a jednalo se spíš o průměr, ale Ďábel zvedl laťku ještě výš. Spirála zvrhlých událostí v čele s Hollandem, Pattinsonem, Stanem, Clarkem a Skarsgardem je dobrá podívaná, hlavně kvůli jejich rolím, ale nebudu nic vyzrazovat. Styl vyprávění se ani nepodobá Netflixu, první půlka filmu je úplně o něčem jiným, než ta druhá. Na filmu mi vadili akorát dvě věci, tou první byla audiovizuální stránka, která vás nedokáže přenést přímo do filmu, a tou druhou byli herecké schopnosti některých postav, které se do toho nedokázali vžít naplno. Ale film je příjemným překvapením, možná si ty filmy od Netflixu začnu víc hlídat. ()

Yamatosan

Velmi dobře, Netflix! Trochu nepravděpodobný, ale díky hereckému koncertu snad opravdu všech dobře prodaný temný příběh. Jen voice-over mohl být méně častý, mnohdy působí zbytečně. ()

PeDe

Ja mam uplnu slabost pre filmy s rozpravacom .. a zvlast dobre obsadene, dobre natocene, s dobrou atmosferou a dejom. Tento sa fakt podaril ()

Stinger78

Prostě každý v sobě nosí nějakého toho ďábla... Film se skvělým obsazením, kde jsem měl pocit, že síly spojili Tarantino s Ritchiem a vymysleli propletený příběh s koncem, který vypleská publikum zleva i zprava. Holland, Pattinson i Skarsgård předvádí výborné výkony a je vidět, že Holland pomaličku vyrůstá z pavoučího kostýmu a Pattinson už není ušmrdlaný upírek (fakt se kuwa těším na jeho Batmana). Z dalších je vynikající Harry Melling, ten je na role záporáků, jako v Old Guard: Nesmrtelní, či psychopatů, jako zde, jako dělaný. Kdo má rád pomalý děj, který k prostředí a době, kdy se odehrával, vypravěčský styl a temné téma, bude spokojen. ()

Zlajdaa

Spousta známých tváří ve spletitém příběhu s postavami, jejichž osud je navzájem propleten do pořádného klubka. Snímek zajímavý, ale po té kupě s*aček, co se tam udála, si půjdu pustit asi nějakou komedii. Ještě musím vysmeknout poklonu před hereckým výkonem Roberta Pattinsona - tak dobře hrát jsem ho ještě neviděla. ()

Accuphose

Za mě parádní žánrovka, ve stylu Pulp Fiction, nicméně o dost propracovanější.... Věřící by asi na to úplně koukat neměli, a možná by to bylo na 4, jenže já věšinou filmy z téhle doby dvakrát nemusím, a tohle se opravdu povedlo, takže extra hvězdička navrch... ()

Raziel811

Škoda, že film je tak schématický. Defakto se jedná a o malé příběhy rámující story jedné doby a jedné větší rodiny. Ale po pár chvílích Vím dojde použité schéma a dá se velmi dobře vydedukovat, jak dopadne další příběh, který vede ke konci filmu. Za mě by snímku slušel i o něco "špinavější" vizuál. Než jsem film viděl, slyšel jsem, že se jedná o dost velkou "depku" - za mě ne. Prostě relativně zajímavý film jedné rodiny. ()

gonzo

Velký špatný. Otravný příběh (pointa = lidi jsou zlí), nenápaditá režie, otravná hudba, veleotravný voice over pro telata. Přitom jsem neměl nějaká velká očekávání, ale ten film mě fakt většinu času tak moc sral, jak už dlouho nic. V půlce jsem si vážně kladl otázku, proč se na to vlastně dívám. A fakt jsem neměl chuť se k tomu vracet, ale neumím filmy nedokoukat.... Nevadí mi násilí, marasmus a mizantropie, ale chce to buď táhnout do absurdna, nebo odlehčit černým humorem (klidně krutým), nebo mít aspoň nějaký přesah (jako třeba v Cestě, nebo u Larse Von Triera). Ale o čem byla tahle hovadina? Jaká byla pointa, vyznění? Já to fakt netuším. A proč bylo nutný finále zakončit showdownem mezi šerifem a tím klukem - protože osud? Ano, byly ze stejného města, setkali se v minulosti, ale tohle propojování bylo na sílu. Jako by se snažili imitovat McCarthyho (příběh) s Andersonem (neustálý voice over a spousta postav jako v Magnolii). Ukázková mid-cult bublina. ()

Bogrant

Depresívno-nábožensky ladená dráma ako z dôb minulých, neštítiaca sa prvkov moderných, využívajúca pomalšie tempo, efektnú morbídnosť a citeľné napätie. Akurát emočne to je paradoxne odkrvené a väčšina postáv, hoci sú výborne zahrané, nemajú šancu si získať sympatie na svoju stranu, čo je v kontexte s postupním vyvrcholením miernym kameňom úrazu, keďže aj tí "kladní" sú svojím spôsobom skazení a niet sa tu komu zblížiť. Zrejme až moc prehnaná kombinovanosť náhod a slabšia konzistentnosť, preplnená množstvom dialógov. Viaceré pasáže skvostné, ale ako celok nekompaktné. ()

Kodousek

Po dlouhé době film na Netflixu, který opravdu stál za to... i navzdory znepokojivému tématu a syrovosti. Z Toma Hollanda mám opravdovou radost, profiluje se ve skvělého herce. Celý snímek je kolotoč neuvěřitelně smutných příběhů a spletenců. Kdyby byla šestá hvězdička, tak jí okamžitě neděluji... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů