V napínavém gotickém příběhu ze Středozápadu se kolem mladého muže (Tom Holland) shlukují podivné existence. Ale on je připravený chránit svoje blízké. (Netflix)

BruceTichac

Další zbytečný film. Když se mě někdo za půl roku zeptá o čem byl, stoprocentně si nevzpomenu, není totiž bohužel na co. Za mě dvě hvězdy a to zavírám obě oči. ()

Grifindoor

wow! super exkurze do 50. let americkýho zapadákova, a pošahaný kazatelé a faráři, náboženstvím vygumovaný palice křupanů, atmosférická podívaná ()

danny70

Snad je to dobré znamení, že i v dnešní době se dá natočit takto vynikající film. Asi je to i tím, že předlohou je skvělá kniha, což znamená omezený přístup soudobých scenaristů posedlých různými ideologiemi. Zásadní věta filmu: "Někteří lidé se narodí jen proto, aby byli pohřbeni". ()

LadyLokiLili

Pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob. Od skvělého obsazení a jejich hereckých výkonu až po prostředí ve kterém se děj odehrával. Možná trošku škoda, že pro některé skutečnosti ve filmu nebylo tolik prostoru. Každopádně nemůžu víc než doporučit !  5/5 ()

cheesephobia

neočakávané herecké zloženie, temná a ťaživá atmosféra. tento príbeh je krvavou južanskou gotikou. príbeh, v ktorom sa každá postava snaží uniknúť svojmu osobnému diablovi. diabol nie je len zlo, je to zlo, ktoré robia ľudia z rôznych dôvodov. je veľmi zaujímavé, že úplne odlišní ľudia sú nakoniec úzko prepojení. výnimočný je príbeh Arvina, ktorého skvele zahral Tom Holland. sirota, ktorá padá hlbšie a hlbšie do jamy, kde na ňu čaká duch jeho vlastného otca. dojímavý je aj príbeh toho druhého, ktorého vyborne zahral Bill Skarsgard. mladý chlap, ktorý bol doživotne traumatizovaný hrôzami vojny a, aj keď mimovoľne, traumatizoval svojho syna a preniesol naňho svoje bremeno. kľúčovým motívom filmu je viera. každá postava má svoj vlastný vzťah k bohu. myslím si, že v tejto situácii boh symbolizuje abstraktné dobro a svetlo. ale ako vidíme na príklade Lenory, ktorá v postave Pattinsona vidí boha, kruto sa mýli. ak by som celý film zhrnula do jednej vety, povedala by som, že všetci bojujeme s diablom, ale diabol je pre každého iný. 4.5/5, рекомендую "на подумати". ()

FengS

Živod je prachbídná nicota, která háže klacky pod nohy na každým kroku. Když si myslíme, že už to horší nemůže bejt, tak nám navrch plivne do tváře a bude chtít poděkovat. Stejně jdem ale dál. To je Ďábel. Pattinson s Jasonem Clarkem excelentní. ()

kodwin

Zajímavý a dobrý film. Preferoval bych jasnější konec, ale jinak jsem byl spokojený. Bavily mě různé linie, ve kterých jsem se kupodivu neztrácel. ()

Chicharron

Ze začátku trochu nuda, ale od toho momentu, kdy chcípnul Pattinson, mně to začlo bavit víc a film dostal konečně pořádný drajv... Co si budem povídat, Luger je přesný a na rozdíl od filmu se zasekává málokdy... ()

Andy.222

Přiznávám že vlastně vůbec nevím jak tento film hodnotit. Je skvěle obsazený, skvěle zahraný, krásně (vizuálně) natočený... Ale na konci jsem se nemohl zbavit otázky - a o čem že to vlastně bylo? Jo jasně, o ďáblovi v každém z nás. Chápu... A to to nešlo říct jednoduše, místo toho aby se to táhlo přes dvě hodiny? Řečeno jinak, nebyl jsem si na konci jistý proč jsem vlastně měl film vidět, co se mi vlastně snažil dát? Neposlouchej vnitřního ďábla a neser Toma Hollanda? ()

AutiXrist

Skvelý výber hercov, konečne pozerateľný Flixácky film. Pre mňa najlepšia scéna kázne, čím ďalej tým viac zaujímavého R. P. Koniec troxu neuspokojivý. ()

Mykie

Vyborny thriller s neotrelym castingem! Budouci batman se slabosti pro mlady holky, spider-man mluvici o blowjobu nebo zkorumpovany winter soldier. Ty dve hodinky utekly jako voda a je to presne ten typ filmu, ktery netflix zvlada na jednicku. ()

Pavlis.xxx

Aneb jak dobrý soused Spiderman s padouchy vyjebal... Ponurý, křesťansky laděný thriller se spoustou zajímavých herců, kteří dřív nebo později propletli své osudy... Udělané i zahrané je to dobře,atmosféra typu "život stojí za hovno", ale přesto to ve mě nezanechalo pocit, že si to někdy pustím znovu... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů