V napínavém gotickém příběhu ze Středozápadu se kolem mladého muže (Tom Holland) shlukují podivné existence. Ale on je připravený chránit svoje blízké. (Netflix)

mac000

V tomto prapodivném temném trhilleru vraždí dobří zlé, zlí dobré, dobří dobré a zlí zlé. Ave výsledku to není až tak velký rozdíl. Film ale nechce moralizovat, že vražda dojde odplaty či že víra dává člověku sílu. Je to spíš právě naopak. Jako filmařina to nicméně má úroveň a napětí až do konce ()

Arkagas1989

Film, který jsem si pustila díky tipu a ke kterému bych se asi jinak nedostala, protože jen podle názvu bych si tuhle knihu s tímhle filmem absolutně nespojila a Netflix mi to v nabídce jaksi úplně zazdil.  Knihu jsem četla, když to byla novinka a byť jsem si pamatovala děj jen zhruba, po puštění filmu jsem asi ve třetině pochopila, na co se to vlastně dívám. Po shlédnutí jsem pochopila jedno - ten film je stejně nepříjemný jako kniha a zanechal ve mě v podstatě stejné pocity, což je skvělé. Po dlouhé době je to film, který je srovnatelný s knihou a tvůrci si nezměnili děj podle sebe a toho, jak se jim to hodí. Obsazení je navíc skvostné (jsem team Skasgard, takže z Billa jsem byla nadšená), ale i ostatní postavy si sedly. Problém mám snad jen s Pattinsonem, který mi do role reverenda neseděl. Na druhou stranu, zahrál to ale taky skvěle.  Tenhle film rozhodně není pro nikoho, kdo nemá rád dlouhá, vleklá díla, která jsou navíc prosycená bezmocí a bezvýchodnou situací. Holt osud je někdy pěkná svině. Tohle jsem si užila, má to hodně podobnou atmosféru Kingovkám a zase se potvrdil jasnej fakt - největší zlo Vám vždycky hrozí od lidí.  Rozhodně to není film pro lidi, kteří mají problém s násilím a pochopením myšlenek postav. Pokud jste to Vy, ani si to nepouštějte.  Pro ostatní je to film, který vybočuje, je jiný a skvělý. A rozhodně v lidech bude rezonovat, stejně jako knížka.    Moje hodnocení: 8/10 ()

Grondal

Film tak temný, až sa v tejto temnote stráca. Po technickej ani hereckej stránke nemám v podstate čo vytknúť. To znamená, že všetky výtky smerujú k príbehu, ktorý až príliš pôsobí ako kompilát viacerých príbehov/poviedok, v ktorých niekto zmenil čas/miesto/obsadenie tak, aby sa tieto pretli a na mňa to bolo už trocha príliš. Každý z týchto príbehov je temný a tragický sám o sebe, ale v takomto spojení to už nepôsobí prirodzene... je to buď príliš veľká náhoda, ale Západná Virgínia je peklo na zemi. Okrem toho samotné témy nie sú extra originálne, keďže to že náboženský fanatizmus je ten najhorší vieme, že policajti bývajú prehnití a úplatní tiež vieme a vlastne vieme aj to, že ľudia sú iba tie najchytrejšie zvery na planéte. Ak radi sledujete príbehy z odvrátenej strany súčasného „divokého západu“, týmto filmom nestúpite vedľa, ak ale nie ste pripravený na temné konce, radšej sa mu vyhnite. ()

RigorMortis

Niekoľko navzájom prepletených osudov, Patizón v úlohe úchylného pastora a postupné vybavovanie si účtov. Hlas rozprávača a upokojujúca južanská hudba dodávajú filmu na správnej absurdite. ()

Gamekeeper77

Zavádějící název filmu mi nechal šrotovat třičtvrtě stopáže, kdo že je ten zlej. To už mě ale dávno pohltil a vypliv až na konci a já si mohl oddechnout a říct si, jaký by to bylo, kdyby byly všechny svinstva opláceny stejnou měrou, jak nám to tu krásně předvedl Tom. Hodně silný a drsný drama. 83%. ()

shade000

Veľmi silné 4 a byť v inom psychickom rozpoložení bolo by to aj na 5. Klobúk dole, občas vie aj Netflix riadne prekvapiť. Tu sa opreli kvalitným hereckým obsadením, rovnako tak zaujímavým príbehom a krásnou krajinou stredozápadu. Áno, ako tu už pár krát odznelo, aj mne to trošku pripomenulo Tarantina, no tentokrát bez humoru. Atmosféra sa dala krájať... ()

Oxyuranus

Příběhy z upocenýho jihu Spojených států mám moc rád a v tomhle prostředí se cítím příjemně nekomfortně. Plus to, že tyhle filmy jsou obvykle docela násilnický, plný různých magorů ať už charismatických nebo ne, a obvykle je drtí dobrý příběh a zpracování. Yes, ku@va, yes! ()

PlysovyMacko

Kolekcia nešťastných príbehov ľudí, ktorí sú buď nasilnici a vrahovia alebo ich obeťami. Ide o kvalitnú drámu. Pattinson ako kňaz je nechutný a slizký. Páčilo sa mi ako hlavný hrdina zuctoval so všetkým zlom. Emocionálne vyznenie je skôr smutné a nepríjemné. ()

solisoli

Pochmúrny príbeh, v duchu karmy, plný krutosti, násilia, fanatizmu a bezodného vraždenia. Camposov scenár poukazuje na prehnanú oddanosť, zvrátenú cirkev, bezcitného sadistu a psychopatického policajta. Nakoniec sa o všetko postará karma. Vďaka nej, toto vyčíňanie končí zadosťučinenými vraždami. Kto má potešenie z vraždenia, ma zelenú. Otázne je či bude mať iný divák pocit pri prehodnotení tohto patetického zabijáckeho diela dobrý pocit a pozitívne nabitú energiu do ďalšieho dňa. ()

Firko

Veľmi kontroverzný film. Držal ma v pozore, napätí, nenudil...pritlm sa mi nepozeral ľahko skrz nadmieru násilia a ,,nechutnosti" postáv. Pritom aj výber hercov bol skutočne kvalitný a tie tváre absolutne dokonale dokreslovali degeneráciu tamojšej populacie. Po filme vo mne ale ostala pachuť, nepríjemná, dokonca aj kúsok strachu. Musím si to nechať ulezat... ()

Mamutol

Film se táhne jako sopl u nosu a propletené dějové linky byly zbytečné. Závěrečných 30 minut však bylo pěkně prosřílených 30 minut. Takže u mě solidní 3 hvězdy. ()

44adamko44

Až príliš vyhrotené tými smrťami v každej z prelínajúcich sa pasáží filmu. Jednotlivé príbehy mi prídu nedotiahnuté do konca a chýba mi tam nejaké to gro, ten veľký boom, niečo čo ten dej samotný vedie a preto to je potom celé príliš monotónne a zdĺhavé. Dobré herecké obsadenie, kvalitné výkony. ()

Kinofil

|| R || Netflix || Rozpočet: N/A || Nuda. Námět je sice velmi zajímavý, ale podání je až příliš knižní tj. samá expozice, nové a nové postavy a až v závěru se někdo pokouší dát vše dohromady. Aby bylo jasno, problém není v postavách ani příběhu, ale v samotném vyprávění. Trochu pomámá samotný vypravěč (autor knihy), se kterým ví divák víc než samotná postava. V knize to možná dává větší smysl, ve filmu ale takto voice-over nefunguje. Nic ale nevysvětluje jejich motivy, chování a proč se sakra všichni vraždí, resp. co tím zabíjením dokážou. Námět se tváří jako ďáblem zapovězené město. V reálu si však obyvatelé můžou za zlo sami. Nebo snad Bůh? Asi takhle - kniha je vhodná pro věřící a Američany. Český divák nebude příliš chápat jejich jednání (křesťanství tam funguje jinak než tady) a film mu v tom nijak nepomůže. Pozitiva ovšem jsou vyspělý Tom Holland, slizký Pattinson a vlastně i Skarsgard, Stan a Clarke. Nicméně jejich postavy by se hodili do komplexnějších příběhů nebo je využít jednotlivě (Pattinson jako pastor-chlípník, Stan jako zkorumpovaný sherif, Clarke jako zabiják stopařů). Někdo se pokoušel propojit všechny dějové linky nějakým motivem po vzoru Babel či 21 gramů, ale zapomněl na vhodný prostředek (postava, událost, věc). Takhle teda ne. 50%. ()

Facerr

Určitě skvělý herecký výkony, výborná kamera a všechny ty další řeči filmových "odborníků". Je fakt, že koukatelný to je. Má to fajne strukturu a výborně zvládnutí napojení, ale za mě to na 4 hvězdy prostě není. ()

xxmurphyxx

Herecký koncert v popredí lingvistického porna zakomponovaný do príbehu niekoľkých navzájom sa prelínajúcich a ovplyvňujúcich príbehov viac či menej obyčajných ľudí s črtami antickej tragédie na pozadí ktorých vyrastá a dospieva náš hlavný hrdina. Pomalšie tempo doplnené hlasom narátora v prvom momente pripomínajúceho Eda Harrisa s občasným gejzírom násilia plynie pomaly ale isto k nevyhnutnému stretu a vyvrcholeniu s viac či menej očakávaným koncom. Musím pochváliť všetkých zúčastnených za ich parádne herecké výkony, najme Skarsgård, Pattinson a Holland tu excelujú a je radosť ich vidieť a najme počuť. Naozaj nik tu nebol len tak do počtu a evidentne si to všetci užili. ()

Han_Quintet

Králem filmu odjakživa je a bude kvalitní drama, skvělý film točící se kolem osudu dvou rodin a jejich pokolení. Skvělý drama ve kterém, zůstane hořko v ústech. ()

PTomA

Proboha, vždyť je to další odpad z produkce Netflixu. Režisér je hroznej patlal, ničím nezaujme a příběh žene neuvěřitelně pomalu a celý příběh mi nepřišel uvěřitelný a hlavně dobře sestříhaný. Námět zní lákavě, ale dialogy jsou na zabití a všudypřítomný voiceover mi jen dotvrdil fakt, že Ďábel je otřesný film. Herci svoje role, ba debilni, zvládají na jedničku, no a to je tak vše, no. 4/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů