VOD (1)

V napínavém gotickém příběhu ze Středozápadu se kolem mladého muže (Tom Holland) shlukují podivné existence. Ale on je připravený chránit svoje blízké. (Netflix)

Trailer 1

Morholt

Vůbec se mi nedařilo zachytit nějakou dějovou linku a úplně jasno jsem neměl ani v ústředním motivu. Kdybych znal předlohu, tak by mi to možná šlo lépe, ale bohužel. Na druhou stranu tady mi to vůbec nevadilo. Campos nabízí rozmanité panoptikum postav, které mají společnou snad jen víru v Boha, ale cestu si k němu hledají rozdílným způsobem. A v drtivé většině jsou to postupy natolik ďábelské a zvrácené, že mě film na víc než dvě hodiny spolehlivě přikoval k židli. Herecky bez výhrad a Pattinson tu po Králi vystřihl dalšího ukázkového slizáka. Já tomu klukovi snad jednou přijdu na chuť. 85% ()

silentname

"The Devil All The Time" bol skutočne ťažký film na pozeranie. A miestami mi bolo aj trošku nepríjemne. Film je plný nepríjemných postáv a nepríjemných momentiek, ktoré však majú obrovskú silu. A okrem toho je tu aj celkom slušná dávka smrti. Miestami mi to silne pripomínalo "Fargo". A tá atmosféra pôsobila doslova ako obrovská ruka, ktorá na mňa tlačila. Okrem toho je treba povedať, že Tom Holland je vynikajúci. Do svojej role dal absolútne maximum. Veril som mu úplne všetky scénky. Film možno ide trošku z miesta na miesto a keby to bolo spracované ako seriál, dokázali by sme to možno lepšie prežiť, no film si aj dáva čas na to, aby sme postavy spoznali, aby sme s nimi strávili dostatok času a mohli nechať potom niektoré momentky vyznieť. Herecké výkony väčšinou fungujú, no je tu jedna výnimka. A tou je Robert Pattinson. Nemám šajnu čo sa tu snaží robiť. Znie počas celého filmu viac ako animovaná postavička než ako normálny človek. Jeho hlas je otravný, jeho teatrálnosť je otravná a doslova je pre ma ubíja. Okrem toho vie byť občas film dosť únavný. Trvá to viac ako dve hodiny a tempo je dosť pomalé a ponuré. Síce to vie lepšie film vybudovať, ale občas som sa trochu nudil. Najmä keď som si uvedomil, že niektoré momentky boli celkom predvídateľné a vedel som ako dopadnú. Znie to asi ako keby som film kritizoval, no stále si myslím, že ide o veľmi dobrý film. Úvod s Billom Skarsgardom je výborný a rovnako aj v závere máme niekoľko skvelých momentiek. No počas stredu sa film občas motá v kruhoch a trošku hľadá svoju cestu. Ale na druhú stranu odhľaduje dobré všetko kresťanské pokrytectvo a faloš a súčasne ukazuje, že dobrý človek občas robí aj zlé veci, keď chce chrániť svojich blízkych. Alebo potrestať niekoho, kto si to reálne aj zaslúži. Som rád, že som film videl a odporúčam vidieť, no neviem či by som to odporúčal na viac ako jedno videnie. Vnútorne nemám pocit, že by som sa k filmu chcel vrátiť. Na to je vysoko silný a nepríjemný. Hodnotenie: B+ ()

Disk

Filmy a seriály odehrávající se na americkém Jihu vždy přinášejí intenzivní divácký zážitek a ani Ďábel není výjimkou. Precizně zahraný a zrežírovaný snímek přináší velmi náročná témata jako víra, náboženský fanatismus, zlo v samém člověku. Tom Holland suverénně vévodí skvostnému obsazení a všem pochybovačům dokazuje, že není jen hezkým mladíkem, ale také dokáže zahrát velmi náročnou postavu od začátku do konce. A není jediný. Ďábla není jednoduché sledovat, je to hodně nepříjemná podívaná, ovšem posléze se vám tak zapíše pod kůži, že na něj jen tak nezapomenete. Smekám. ()

Toren

8,5/10. Nepříjemný až na půdu. Herecký ansámbl je vskutku skvostný (Skarsgård vynikající!) a jednotlivé linky se napříč celou stopáží postupně proplétají do organické pavučiny, ze které vede jen jediná cesta. Pěkně násilná cesta. Já tyhle ponurý, extrémně táhlý a symbolikou prosáklý projekty prostě žeru. Obzvlášť... pokud se odehrávají v polozapomenutém vidlákově. Aneb VÍRA je tou nejmocnější zbraní, jakou člověk kdy poznal. Paráda. Další počiny od Campose budu nyní vyhlížet s velkým očekáváním! ()

DJ_bart

"Some people were born just so they could be buried." ____ Přesně takhle si představuju plnohodnotný ekvivalent amerického dramatického celovečeráku od Netflixu, který zároveň plagiátorsky vykrádá stylistický rukopis Paula Thomase Andersona, a mixuje jej pesimisticky explicitní náturou jak od bratří Coenů - myšleno ve zcela pozitivním slova smyslu - jenže ty signifikantní prvky těchto tří autorů se zde prostě nezapřou. Poněvadž snímek 'Devil all the time' je těžko zařaditelnou kategorií svého média - nedisponuje totiž žádnou konkrétní žánrovou specifikací - počínaje samotným vypravěčem, který je heterodiegetický - divák pouze ví, že jde o Donalda Raye Pollocka, autora originální literární předlohy.... Pokud by jste film ale přeci jen chtěli klasifikovat, lze jej eventuelně definovat jako epickou rodinnou ságu - jakousi pomyslnou perignózu a sugestivní sondu do rodokmene rozpolcených duší, mentálně labilních nymfomanů a fanatických náboženských puritánů. Režisér Antonio Campos zde prostřednictvím stygické poetiky a subdepresivně koncipované monotónní rytmiky famózně prezentuje až nevídaně poutavé neo-westernové gotické reálie z luhů a hájů Západní Virginie, jejichž klíčovou devizou není narativ, ale hvězdný herecký ansámbl, který je prostě bezchybný - sice je snaha aktérů evropského původu (Pattinson, Holland, Skarsgård, Stan, etc.) mluvit typicky jižanským dialektem hotový martyrium pro uši, ale když si vzpomenu na jejich autentické performance a aptitudy jimiž pouhou replikou dokážou vykreslit svůj neméně komplexní charakter, je mi nějakej přízvuk prostě u řitě.... Kameraman Lol Crawley bravurně využívá kompoziční škálu širokoúhlého formátu, zrnitého vizuálu, a celkově expresivní rámování jednotlivých scén - interpretačně takřka nelze nic vytknout. Ony baladické leitmotivy jsou posléze umocněny velice znepokojivým hudebním doprovodem, v němž mají pré skřípavé kontrabasy, a dobovým soundtrackem - mimochodem americká verze songu 'Mýdlový princ' potěšila. Všeobecně vzato, ona řemeslná zručnost jakožto samostatný element je k nezaplacení. Krapet má snímek nějaký ty ošemetný mouchy - některé příběhové aluze dokáže divák snadno predikovat, no a závěr zbytečně trpí syndromem deus ex machiny, a celkově předvídatelnost je nejspíš tou zásadní negací - ale to nekazí celkový zážitek, který přímo ĎÁBELSKY zevnitř sžírá a emocionálně drásá diváka. Letos tolik kvalitního materiálu želbohu nezmerčíte. Jen tak dál, pane Netflix - víc do harmonogramu sázejte tyhle kinematografický libovky, a možná vám dám konečně i ten subscribe.... VERDIKT: možná kapánek nadhodnocuju, ale prozatím si za svým hodnocením v podobě 8,8 kněžských blowjobů pro Roberta Pattinsona z 10 stojím. ()

• Tom Holland se poprvé objeví až ve 46. minutě filmu. (ČSFD)
  • Názov pochádza z rozprávania Arvina (Tom Holland) o otcovej kombinácii fanatických modlitieb a ťažkého pitia a o tom, že „vyzeralo to, že môj otec celý čas bojoval s diablom,“ ako sa uvádza priamo v knihe. (Arsenal83)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)