poster

Ďábel

 • USA

  The Devil All the Time

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2020, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • johnn333
  **

  Ani ten nadbytečný voiceover pro debily nezakryje fakt, ze Campos neumí vybudovat ani jednu svébytnou, kompaktní scénu, z níž by neunikal otravnou hudbou, a v níž by hlavně upotřebil tu plejádu hvězdných jmen, která nanutil používat jižanský přízvuk. Všichni umírají, ale je to úplně jedno, když to má dialogy jak z večerní školy scenáristiky (interakce Holland - Scanlen se nedají poslouchat).(18.9.2020)

 • misterz
  ****

  S gotikou to síce nemá nič spoločné, to asi napísal niekto, kto je bol ako sa vraví "pod vplyvom" niečoho, no aj tak rozhodne tento film stojí za pozretie. Ide tu najmä o to čarokrásne, ba priam až rozprávkové rozprávanie, ktoré pekne kontrastuje s ponurosťou a tragikou celého príbehu. Tiež tu divák nájde vykreslené tie najslizkejšie ľudské charaktery, aké si len človek dokáže predstaviť. Hlavne ten farár v podaní Patizóna bol parádny, hnus až kdesi v žalúdku sa pritom zahniezdil. Patizón opäť raz dokázal, že už je dávno kdesi inde, ako tomu bolo pri Tvajlajt ságe. Slušný nadpriemer. 80/100(10.11.2020)

 • Toren
  ****

  8,5/10. Nepříjemný až na půdu. Herecký ansámbl je vskutku skvostný (Skarsgård vynikající!) a jednotlivé linky se napříč celou stopáží postupně proplétají do organické pavučiny, ze které vede jen jediná cesta. Pěkně násilná cesta. Já tyhle ponurý, extrémně táhlý a symbolikou prosáklý projekty prostě žeru. Obzvlášť... pokud se odehrávají v polozapomenutém vidlákově. Aneb VÍRA je tou nejmocnější zbraní, jakou člověk kdy poznal. Paráda. Další počiny od Campose budu nyní vyhlížet s velkým očekáváním! Více: https://www.youtube.com/watch?v=CVTab7YLVDk&(3.10.2020)

 • BoPo
  **

  Zasa jeden ten z filmov, ktorý prepája na prvý pohľad neprepojené postavy a osudy. Kvalitne zahraný príbeh, zložený z malých príbehov, ktoré však neprinášajú vlastne vôbec nič zaujímavé. Film na ktorý si na druhý deň nemáte šancu spomenúť. Samozrejme potešila Riley Keough, ktorá skôr či neskôr získa status skvelej herečky pre hlavné role. Zatiaľ boduje hlavne v tých vedľajších. No a Robert Pattinson tak nejako ide cestou Leonarda DiCapria. Od miláčika pubin sa viac a viac začína presúvať do pozície skvelého herca po ktorom čoraz častejšie budú siahať áčkoví režiséri (odporúčam film Maják).(23.1.2021)

 • Slasher
  ****

  Velmi dobrý, temný a ďáblem nasáklý “southern gothic” thriller, kde po celou dobu někdo páchá zlo a dějí se dost hrozný věci, přesto ale (zajímavě) nevyzní na úplně beznadějně depresivní notu. Vyniká tu nejen atmosféra a pánbíčkářský prostředí appalačských zapadákovů, ale i skvěle užitý vypravěč a výtečný herecký obsazení - všechny postavy táhnou a fungují. Pattinson vystřihl super kněze chlípníka.(17.9.2020)

 • - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 13. (MikaelSVK)

 • - Ve skutečnosti Adolf Hitler nepoužil k sebevraždě zbraň Luger P.08, jak je řečeno ve filmu, ale Walther PPK, který byl po smrti nalezen vedle jeho těla. (Bawnjourno)

 • - Donald Ray Pollock (autor knižní předlohy) vyrůstal ve městě Knockemstiff ve státě Ohio, kde se část děje odehrává. Donald Ray Pollock je zároveň vypravěčem filmu. (cihlenka)