Barva z vesmíru

• USA Color Out of Space (více)

Rodina Gardnerovcov žije na odľahlej farme. Jednej noci zasiahne ich pozemok meteorit, ale okrem zápachu, ktorý z neho vychádza, a miestnych televíznych novín, ktoré aj tak nikoho nezaujímajú, tomuto úkazu nevenujú pozornosť. Všetko sa ale mení vo chvíli, keď sa začne meniť správanie všetkých členov rodiny a postupne upadajú do zvláštneho stavu. Začína byť jasné, že objekt na ich pozemku nie je z tohto sveta a jeho dopad bude mať pre rodinu katastrofálne následky. (Marceloo)

FreezeYou

Chcel som tam hodiť 3 hviezdy, hlavne kvôli veľmi lacnému CGI no vďaka scéne so spojením tiel a tým endingom musím dať 4. ()

flanelek

Na to že to bylo Béčko tak mě to příjemně překvapilo. Od děje jsem nic moc nečekal a nebyl jsem aspoň zklamán. Škoda, místy skvělá atmosféra, byla ve chvíli pryč. Při lepším rozpočtu to mohl být celkem parádní horor.Ale i tak nezklamalo. Hodnocení: 65% ()

Utnapishtim

Filmů podle Lovecrafta je z nějakého nepoznatelného a zařeknutého důvodu jako šafránu, ale třeba tenhle patří k té lepší polovici, která vznikla. Není dokonalý, trpí stejným neduhem jako většina ostatních - tj. přesunutím děje do současnosti a především v něm hraje Nicolas Cage, přesto se mu ale do jisté míry podařilo zachytit onu všudypřítomnou atmosféru úpadku a zmaru, která panuje v povídkové předloze. Chce-li někdo začít s filmovými adaptacemi HPL, je Barva z kosmu dobrá první volba. ()

Wiceman

No teda ... wau!!! Od ztvárnění Lovecraftovek si raději nikdy moc neslibuji, ale tohle .... no Wau!!! V tomhle duchu si představuji i další jeho povídky. Z toho, o co se zatím kde kdo pokusil, je tohle asi ta nejlepší lovecraftovská adaptace, jakou jsem zatím viděl. Až na hodně přehrávajícího Nicka Cage jsem se královsky bavil. Lepší 4* ()

TheLegend27

Doufal jsem v trochu delší, pozvolnější, přesvědčivější upadání do zoufalství a šílenství... (Cageovo humorné vztekání se signalizuje divákovi, že už je to v háji.) A možná ponechání některých rušivých spešl efektů až na později. Jinak jsem si bizarní následky žůžové (pardon, "barvové") epidemie (a také přestěhování se na venkov) docela užil. Tady lama, tuhle lama, všude na vás kouká lama.... ()

Boanka

Ew. Zhliadnuté zo zvedavosti "Ako asi vizuálne spracuje režisér tú lyrickú surrealitu pôvodného Lovecraftovho diela?" Možno práve moje očákavanie bolo problémom, ale podľa mňa veľmi slabo a silene. Atmosféra. dramaturgia a ani herecké výkony nenadchli. A spomínané prevedenie ma osobne sklamalo tiež. ()

Vampiroza

Skvělý... Ta béčkovost tomu dodává správné psycho. Nechutnost a dráždící hrůzné neznámo je v tomto snímku geniální. Funguje to perfektně. LOVECRAFTA zbožňuju a tohle se fakt povedlo. I Nikola Klícka výjimečně dobře schyzoval ()

Tom10000

No, jak se píše v ukázce, že bude mít na rodinu dopadnutý meteorit "Katastrofální důsledky", tak se to splnilo úplně do puntíku. Film byl hrozně zvláštní. V některých chvílích jsem neměl sílu na danou scénu koukat, ačkoliv ne, že bych se u ní nudil, ale protože byla fakt odporná. V jiných částech mne spíše popadal pocit, že film mi nic neposkytne (hlavně na počátku). Vydržel jsem u něj jen díky Madeleine Arthur, jež se zde vyjímala jako mladá "čarodějka" Lavinia. Velice půvabná herečka, jíž však nikdo neobjednává do podobných fantasy filmů jako je třeba tento. Ačkoliv, sem bych ji nestrkal, spíše do kousků jako After či třeba nějakých více čarodějnických, případně upířích filmů a seriálů. Nicolase Cage příliš neznám, zde se však ani on nemohl vyjímat. V podstatě nikdo. Tento film mi totiž nic zvláštního nepřinesl. A to mne mrzí, protože z námětu se dalo vytáhnout opravdu hodně. Bohužel, nikdo se ho nechopil, přesněji, nikdo schopný. O tom, že jakási "Barva" pomotá všem mysl, ok. (SPOILER) Ale to, že jsme se dostali do magického věta v podstatě jen na pár vteřin skrze Laviniu, než se vypařila (což mne mrzí ze všeho nešjvíc, mohla přežít), no hrůza. A nakonec celou tu oblast zatopili. No, na nic. 35 procent, film oceňuji (30 procent) za Madeleine Arthur a minimální pohled do magie a pět procent za tu scénu, kdy "ovládala" celou tu moc. Moc nedoporučuji, maximálně jen jednou. ()

Dalajlada

Pokud si z filmu odmyslím Nicholase Cage, tak je rázem z filmu solidní psycho podívaná o rodince, které trklo. Některé scény s lamami a matkou stojí opravdu za to. Navíc jde o Lovecrafta a to dodává filmu tu atmosféru tajemna, které nikdy nepoznáme. ()

pupidup

to byla v podstatě taková laciná patlanina. Gagy Cage se sem vůbec nehodily, vyznělo to trapně. V podstatě film o ničem... ()

PetrDuda

Trochu mi to připomíná Annihilation z roku 2018. V zásadě to špatné bylo, ale dokáže to podnítit představivost, což se u většiny podobných filmů nestane, proto 4*. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu