Již název filmu vypovídá o tématu, kolem kterého se příběh točí. Existuje totiž teorie, že by se každý člověk měl narodit s určitou dávkou alkoholu v krvi. Tato malá intoxikace totiž otevírá naši mysl k poznání světa okolo nás, zmírňuje problémy a zvyšuje naši kreativitu. Tato teorie zaujme Martina (Mads Mikkelsen) a jeho tři přátele, unavené středoškolské učitele, a pustí se do experimentu, při kterém si po celý den udržují hladinu alkoholu v krvi. Když Churchill dokázal vyhrát druhou světovou válku s notnou dávkou alkoholu, kdo ví, co způsobí pár kapek jim a jejich studentům? Prvotní výsledky jsou povzbudivé a tento malý projekt se stane opravdovým akademickým výzkumem. Jak jejich hodiny, tak výsledky se zlepšují a skupina znovu dostane chuť do života! Když však výzkum přeženou, někteří musí skončit. Je stále jasnější, že i když alkohol mohl dopomoci ke skvělým úspěchům v historii, některé odvážné činy mají své následky. (Film Europe)

Pignon

Vědecké pojetí dánského národního sportu. Jsem zmatený, mám začít chlastat, nebo ne? Má život nějaký smysl a pokud ano, kde je nejlepší ho ukončit. ()

vinson003

To, co se děje na světě, je přinejmenším zajímavé, nerozumím tomu, kdy Skadninavské národy volají o pomoc a neví čeho se chytnout. Máme tady další snímek, kdy přiměřeně 43 chlápek neví co sám se sebou jako sv. Augustián, ono to bude všechno stejné. Není třeba dramatizovat. Dívame se do hledí evropské kultury, potažmo anglosaské, kdy nevíme, co se děje, Kirkegaard, vyšší moc, co to má znamenat, já nepravim nic, jenom že prostě došlo k návštěvě a jediný skandinávci o tom ví, nejste sami, nejste sami, nejste sami....!!! ()

prskvik

Úžasný severský počin postrádající jinak všudypřítomnou ponurost i když téma je vážné. I tak jsem se skvěle bavil, zasmál i zamyslel. Je to veselý film na vážné téma. Jen si na film vzpomenu a už mám na tváři úsměv. Ta ústřední melodie mi stále zní v uších a navozuje pocit že bych měl jít kouknout do ledničky jestli tam mám nějaký CHLAST!!! ()

zuzanicee

Nápad super, herci super, závěrečný tanec Madse Mikkelsena úchvatný, ale je to moc dlouhý. Občas hluchá místa. Škoda. Zkazilo mi to dojem. Když se v kině 2x dívám na hodinky, nemůžu dát víc než 3,5 hvězdy. ()

mermeza

Skvělá dvouhodinová Druk jízda. Ústřední čtveřice dánských herců byla neskutečná, Film ani chvíli nenudil. Lidé v kině chlastali a tleskali, Vinterberg věnoval film své tragicky zesnulé dceři Idě. ()

ilegal1983

Spoko nemam vyhrad snad okrem zbytocne natahovaneho konca.Alkohol je metla ludstva a prepadnut jej znamena koniec zivota.Jo keby som si to i ja skor uvedomil...Ale nikdy neni neskoro.Kamera mi obcas prisla akoby sa schvalne sama tackala co nebolo na skodu.Trochu si spomenut na skusky u matury,tiez filmu dopomaha.Jako test je to pravdivy alkohol v malych davkach este nikomu pusu nezavrel,prave naopak.80% ()

1svaty

Mikkelsen je geniální herec, téma celosvětové a Dánsko. Film mít úspěch prostě musel. Alkoholismus je závažný problém, nicméně o něm tento film není, ať si každý myslí, že ano. Alkohol je mnohem tvrdší, než tento měkký a zábavný film problému se jen dotýkající neurčitou smrtí. Na druhou stranu z filmu je cítit umění, empatii a lidskost. Víc takových filmů, alkoholismus je obyčejná nestřídmost a smrtelných hříchů je šest dalších. ()

honza.kuzel

Mads opět hraje jako bůh a jeho taneček nemá chybu. Jo a film je taky super. No a chlast je potřeba mít prostě pod kontrolou no - to ví každý. ()

zajpton

Vyjímaje zvladnutého řemesla,což se dalo očekávat, mi uniká, co chce film sdělit. Je to zábavný a celkem svižný, ale kdyby režisér znovu zabrouzdal do depresivních vod, dávalo by mi to asi větší smysl.. ()

Noosal

Pokud bych měl vybrat ten nejlepší film z roku 2020 rozhodoval bych mezi Gentlemany nebo právě Chlastem.. Film za mě fungoval naprosto ve všech směrech, byl nenásilně vtipný, hlavní protagonisté byli velmi sympatičtí a věřil jsem jim vzájemnou chemii. Po dramatické stránce film funguje taky skvěle a ukáže jak moc dokáže alkohol zničující být ale na druhou stranu se rozhodně nejedná o cíleně protialkoholovou propagandu! Celkově je pro mě Chlast neskutečným překvapením a musím říct že tenhle film si milerád pustím brzy znova- ke konci i ukápla slzička. ()

TheLuciJ

What a life, what a night What a beautiful, beautiful ride! Alkojízda jak má být, v podání osvědčené dvojice Vinterberg-Mikkelsen. Závěrečná pětiminutovka je taková třešnička na dortu, na kterou se budete koukat znova a znova a hned zapnete vyhledavání na spotify. ()

Tempter

Po zhlédnutí filmu bych si dovolil parafrázovat staré lidové rčení: "Alkohol, stejně jako manželka, je dobrý sluha, ale zlý pán." A za mne dodávám, že život bez obého by byl jenom mlácením prázdné slámy :-D Přes malé klopýtání ve 2. třetině rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

persec

Tímto filmem Vinterberg protrhl moji skandinávskou panenskou blánu.. a chci víc! Vskutku, pod vlivem alkoholu je všechno lepší a snesitelnější. Chtěl bych vidět aplikaci tohoto "projektu" v Česku. No, vlastně jsem s tím vyrůstal, jen na základce mi vyhodili dva tělocvikáře protože po chlastu odpadli v kabinetu. SPOILER ALERT Na druhou stranu, tak dopadl i ten tělocvikář ve filmu, takže to bude spíš problém tělocvikářů, než národnosti. Jinak film peckovej, celej film krásě graduje k finálnímu tanci Mikkelsena, který krásně doplňuje pocit existenční krize. Ve výsledku Druk krásně ukazuje vztah mezi životem a alkoholem, až na to že vás snad dokáže opít i ten film samotnej, jak se povedl. Neviděl jsem asi víc v chillu film s relatable tématikou a (svým způsobem) happy endingem. Navíc Mads, ten zazáří ve všem. 10/10 ()

McGuffin

Kolektivní hrdina kodaňského příběhu Chlast se usnese na experimentu zavdat si hned po ránu, aby začal pracovní den s půl promile alkoholu, a co na to pracovní výkon. Dopadne to skvěle a s jedním promile ještě lépe. Jen tak mimo soutěž zkusí nekonečně promile a to už nejenže není žádná hitparáda, dokonce to i v okolí vzbudí záporné reakce. Nejvyšší čas pokus skončit, urovnat škody a napsat o tom stručnou, publiku od začátku jasnou zprávu. Úkol splněn, hrdino v krizi středního věku, a bodejť by ne, když jsi ho s Tobiasem Lindholmemm a Thomasem Vinterbergem dal jen sám sobě. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

36. Premios Goya – výsledky

36. Premios Goya – výsledky

13.02.2022

Ve Valencii byly v sobotu 12. února 2022 předány výroční španělské filmové ceny Goya. Režisérem slavnostního ceremoniálu, jenž se uskutečnil v operním divadle Palau de les Arts Reina Sofía, byl… (více)

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (více)

28. Dny evropského filmu startují!

28. Dny evropského filmu startují!

15.06.2021

DEF proběhnou v termínu od 16. do 23. 6. v Praze, Ostravě, Brně a v dalších městech ČR v rámci festivalových ozvěn. DEF jsou filmovým festivalem, který se již 28 let zaměřuje výhradně na současný… (více)