Pro balík prachů

• USA Honest Thief (více)

Tom (Liam Neeson) je nechvalně proslulý zloděj, ale city, které chová ke své nové lásce Annie (Kate Walsh) ho přimějí napravit staré hříchy. Chce přestat žít jako zločinec a především nechce svůj vztah s Annie postavit na lžích. Rozhodne se přiznat přímo FBI a odevzdat státu peníze, které ukradl, výměnou za dohodu a čistý trestní rejstřík. Když zavolá do místní kanceláře FBI, aby se přiznal a domluvil si schůzku, agenti Baker (Robert Patrick) a Meyers (Jeffrey Donovan) to považují jen za žert. Posílají místo sebe své podřízené, agenty Nivense (Jai Courtney) a Halla (Anthony Ramos). Tito dva mladší agenti jsou v šoku, když zjistí, že Tom je skutečný bankovní lupič. V jeho ukradených penězích spatří vstupenku do lepšího života. Tak začíná hra na kočku a myš, ve které se do sebe zamotá dobré a zlé. (Mirius FD)

kolemjdouc

Za mě : film na mě působil reálně  to mě vždy přesvědčí ,abych nebyla skoupá na hvězdy.Liam měl ve scénáři aby nechal pracovat hlavu a vystříhali ho nějakých početných bitek tělo na tělo.A kvituju absenci přiblbých filtrů na kameře ,která tentokrát byla nebývale dobrá.Režisér si taky nevedl špatně.Herečka Walsh mi tam vůbec nesedla.Její titěrná minisukně a vizáš vynesené slepice působily víc než trapně.To si Liam nezasloužil aby mu předepsali tuhle osobu. ()

agass

Steroiďák Jai Courtney jako agent federální BI je věrohodnej jako sviň. Zvlášť když ho přepere ženská. ()

Strandmon

Ze začátku to opravdu s Honest Thief nevypadá dobře a film doplácí na nudnou výstavbu, která se střídá s hloupým scénářem a vypadalo to, že dám zdejšímu hodnocení za pravdu. Zhruba v půlce, ale Liam chytne do ruky telefon, zavolá a máme tady klasickou Neesonovskou naháněnou, která diváka prostě zabaví. Není to rozhodně žádný průser a na nudné odpoledne neškodná ideální věc, která ničím příliš nenadchne, ale ani neurazí. ()

mira007

Liam Neeson jako špičkový bankovní lupič, který si najde fajn ženskou se kterou chce zestárnout , tak nabídne dohodu FBI, že za vrácení peněz dostane mírný trest. Jenže narazí na křiváka z řad mužů zákona, který si ty prachy chce nechat. Jednoduchá nijak originální záležitost, ale na druhou stranu svižná, zábavná od začátku skoro až do konce, dobře zahrané v technické kvalitě vyšší ligy. Dobře se na to koukalo a mám slabost pro Neesona, kterého jsem měl vždycky za intouše s uměleckými sklony s jeho stěžejní postavou Oscara Schindlera, ale fascinuje mne tím, že na stará kolena posledních patnáct let definuje akční žánr víc než Stallone se Schwarzeneggerem dohromady. ()

filipvrbik

Mně se to náhodou líbilo, má to sice svoje mouchy, hlavně v druhé polovině, ale nápad je zajímavý, Liam Neeson je možná lehce přezrálý, ale to nevadí... Nejlepší je hned začátek, jak se "přihlásí" desátý Hbitý bandita... Pak to má lehce sestupnou tendenci, ale jako akční detektivka dobrý...70% ()

TheSpearCZ

Typická Neesonovská jednohubka, která rozhodně měla na to, aby se zařadila mezi ty lepší, ale bohužel to zpátky do průměru hází především špatný scénář ve druhé polovině filmu a krom Jai Courtneyho a již zmíněného Neesona také slabé herecké výkony. Být to o dvacet minut delší, tak půjdu s hodnocením ještě níže, takhle tu krátkou stopáž ještě šlo ukoukat. Čisté 3* ()

bozka10

Toto nestačí ani na žánrovú jednohubku, príšerne nudné, ťažkopádne, pomalé,mlandravé a zúfalé.Depresívny, uľútostený Liam. ()

Cermbo

Příjemné překvapení, ať už z důvodu slabého marketingu či koronaviru, tak "Honest Thief" jsem vůbec nikde předtím nezahlédl. Byť se jedná o snímek trošičku sluníčkový a svým způsobem jednoduchý, tak o zábavu není nouze. Napětí zde fungovalo celkem parádně a sem tam i humorné hlášky. Filmy Liama Neesona mě jen málokdy zklamou. ()

warrenur

Naivna bachorka s Liam-om. To som necakal. Trocha romantiky tomu vobec neskodi. Skor ten hlupucky a predvidatelny scenar a postavy FBI agentov su tiez uplne ako z komixu. Rozhovor typka s prilepenym uskrnom na tvari so psim spolocnikom s Annie bol uplne "out of the line" - ako priatelsky pokect so susedkou. wtf?! Neskutocna blbina. Uz i dvojhviezdie je silne nadnesene. 35% Neodporucam. ()

anatheman

Je to další film, kde Liam Neeson hraje Liama Neesona. A mě zase bavil. Někdo v komentářích uvádí, že je zde přítomna naivita. A já souhlasím. Přesto je nutné ocenit relativní originalitu a nezastavitelné tempo. Je jasné, že je to jednohubka, ale pořád kvalitní. Uděluji filmu 4 po domácku vyrobené bomby z 5. ()

Hapretor

na Neesonovku dost nuda ... táhlé, nenápadité ... Neeson je už starý ... myslel jsem, že je uvědomělejší, než např. Stallone, Van Damme, Švarcík, Seagal, apod. kteří točí mrdka filmy a jsou tam už trapní - nedokážou si přiznat, že jim je už konec, hlavně jejich akční kariéry, že jsou to stařešinové, starý fuchtle ... a už to prostě není ono, jak před lety ... hodně lety ... !!! ()

BOURQUE

Jednoduchý, bez ambícií natočený „soft“ akčný film, ktorý je veľmi predvídateľný (na tých dvoch agentov bolo vidieť, že majú iné úmysly), miestami možno až príliš idealizovaný. Charakter Toma Dolana pre Liama Neesona sedí, ale ako som spomínal, až príliš veľa vecí sú idealizované. P.S.: Videl som plagát, kde mali túto vetu: „Nikdy neukradni druhú šancu človeka...“ – bez komentára. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Wyder

Kdo by si byl pomyslel, jak jednou Qui-Gon Jinn dopadne :-). Jako nebyt covidovy rok, tak mi takova vec ani neskonci na disku, ale je to proste koncentrovanej filmovej odpad... ()

sadlokan

Tom se neuvěřitelně zamiluje a rozhodne se vrátit 9 000 000 000 USD,které,jen tak z plezíru,ukradl za osm let ve dvanácti bankách a schovává si je komplet v papírových krabicích v pronajatém skladu.A,ano,je to spoiler.Od H.CH.Andersena,nejspíš. ()

helloween93

Liam na prahu sedmdesátky pomalu přechází z dynamických akčňáků (Taken, Non-stop) na chlapácké krimi/thrillery, kde je méně akce a větší důraz na příběh a na postavy. Honest Thief je klasické story o polepšeném zloději, který se chce udat FBI, ale je podveden a okraden federály a musí očistit své jméno. Film utekl jako voda a dostal jsem, co jsem čekal. 3* ()

Anduril

Dosť jednoduché, priamočiare, bez nejakých zvratov a extra akcie. Taká sympatická oddychovka, pri cvičení. Mladí od strednej školy, ako nenáročné publikum, môže byť :) ()

tomik99

Liam Neeson si za svou kariéru vytvořil několik ikonických rolí, ovšem v posledních letech se uchýlil k takovým filmům, kdy ve všech hraje podobnou postavu. A právě takovou hraje i v „Pro balík prachů“. Samotář, který se vydá na vlastní pěst proti agentům FBI, to je zkrátka něco, co tu už jednou či dvakrát bylo. Na druhou stranu je to poctivá zábava od začátku do konce, která není uměle nafouknutá. Hodinka a půl odsýpala rychle. Od tohoto filmu už podle obsazení a plakátu víte co čekat. Prostě akční podívanou s přímočarým, přesto zábavným filmem. Neeson i ve svých osmašedesáti letech zvládá akční scény výborně a já ho rád uvidím v seriálu o Obi-Wanovi, protože na to ten chlápek má. Takových filmů jako „Pro balík prachů“ není nikdy dost a vždy si to najde své fanoušky. ()