Pro balík prachů

• USA Honest Thief (více)

Tom (Liam Neeson) je nechvalně proslulý zloděj, ale city, které chová ke své nové lásce Annie (Kate Walsh) ho přimějí napravit staré hříchy. Chce přestat žít jako zločinec a především nechce svůj vztah s Annie postavit na lžích. Rozhodne se přiznat přímo FBI a odevzdat státu peníze, které ukradl, výměnou za dohodu a čistý trestní rejstřík. Když zavolá do místní kanceláře FBI, aby se přiznal a domluvil si schůzku, agenti Baker (Robert Patrick) a Meyers (Jeffrey Donovan) to považují jen za žert. Posílají místo sebe své podřízené, agenty Nivense (Jai Courtney) a Halla (Anthony Ramos). Tito dva mladší agenti jsou v šoku, když zjistí, že Tom je skutečný bankovní lupič. V jeho ukradených penězích spatří vstupenku do lepšího života. Tak začíná hra na kočku a myš, ve které se do sebe zamotá dobré a zlé. (Mirius FD)

Kingjiri

Akční thriller pro ženský. Celej příběh stojí a padá na těžko uvěřitelnym rozhodnutí hlavního hrdiny udat se jako roky hledanej kasař, protože se hrozně zaláskuje. Normální člověk by nejdřív svojí starý řek svojí minulost a počkal, jak moc bude vyšilovat a jestli bude chtít, aby se udal. Pokud by dělala scény, moh by jí buď poslat do hajzlu (a dát ji třeba nějaký držhubný z toho milionovýho lupu) a nebo se s ní teda domluvit, že se dobrovolně udá. Ale budiž. Horší bylo, když se Tomova stará začala s neutuchajícim nadšenim účastnit jeho "odvety". Scéna, kdy Tom vyhodí barák do vzduchu a jeho stará vedle něj si vzrušenim div netrhá rodidla, je totálně přiblblá a maximálně neuvěřitelná. Ani akční scény to moc nevytrhly, protože jich neni moc, jsou skromnější a mnohdy dojem z nich kazí právě Tomová stará, která se k nim nadšeně přichomýtne. Nicméně výsledek odpovídá plus mínus tomu, co jsem očekával, když jsem zaregistroval, že má jít o příběh zamilovanýho zloděje. Kdyby nebyl obsazenej Liam Neeson, ani bych tomu nedal šanci, ale aspoň s jeho výkonem jsem byl nakonec vcelku spokojenej. Menší radost mi udělalo i obsazení Roberta Patricka, ale ten bohužel moc prostoru nedostane. ()

DAPDO

Jako akční film slabej průměr, taková klasická Neesenovka, i když s ním jsem viděl spoustu lepších snímků. Kdo ale vymyslel takovej debilní příběh, toho bych vzal rákoskou. Bankovní lupič, kterej má nakradeno, policie na něj nemá nic a on se po roce rozhodne přiznat a vyměnit všechny peníze dohodou za mírnej kriminál…To snad neudělá ani největší kretén. ()

dalziel

Prebudenie svedomia vždy prebúdza aj veľa démonov.Toto je presne ten prípad.Z môjho pohľadu jeden z tých lepších Liamových filmov.Rád si to pozriem v budúcnosti znova.. ()

aR3Zz

Ta hloupá, primitivní a těžko uvěřitelná myšlenka doprovází film celou dobu a totálně jej shazuje. Motto "vzdám se 9 mega dolarů kvůli ženě, kterou znám 1 rok" vám prostě nedovolí brát film vážně, ikdyby byl sebelépe natočen a zahrán (což je podle mě velmi dobře). Proto se nemůže vyškrábat z prosté a všední obyčejnosti a upadne v zapomění kinematografie... 50% ()

Acrobat

Taken je Neesovo požehnanie a prekliatie zároveň. Musí, lebo je zrejme tlačený zo strany scenára, produkcie, režiséra prednášasť vzletné frázy do telefónu. I keď nikto to nepovie ako on. Tu je to však únavné, nehodiace sa, lebo ide len po 2 ľuďoch. Nijako, ani za mak po kožu dostávajúci sa thriller, pri ktorom bolo trošku zložité udržať koncentráciu. Nechal som si od filmu odstup a napríklad žena, šéf, mi nič nehovorí, koniec si nepamätám a vnímam ho skôr epizódne. Na vine je absolútne bez formy a kumštu točiaci Mark Williams, ktorý sa chcel zaradiť do zástupu bezmenných vykonávateľom UnHollywoodskej práce. (videné december 2020, BDrip) ()

Trixinka

Natočit tento film jako akčnější romantickou komedii, vynechat řadu nelogických, blbých scén a mohlo to být skvělé dílo. Celkové pojetí filmu se snaží být strašně vážné a dramatické, ale nějak se mu to nepodařilo. Neeson už taky asi vleze do všeho pro trochu peněz. ()

Monggol

Už samotná základná motivácia hlavného hrdinu nabonzovať sa je absolútne nelogická kokotina ... a tak celý film nemôže byť lepší. ()

Ceberus

Tohle je první film, kde vnímám znatelný útlum Neesonových pohybových aktivit, přitom už má na to v 68 letech docela právo. Až tady jsem si uvědomil, že kultovních 96 hodin - film, který jej objevil pro akční filmy vysloužilých tatínků s psíma očima - vlastně natočil ve svých 56 letech. 😮 Vysvětlení důvodu loupeží je sice trochu přitažené za vlasy a film se samotnými loupežemi vlastně vůbec nezabývá, ale aspoň ten děj i tak docela odsýpá a ani jednou jsem neměl nutkání se podívat, kolik zbývá do konce. A koukám, že Jai Courtney, kterého znám od dob Spartaka, umí zahrát pěkného hajzla. ()

Vanchovi

Nič nové, čo by sme už niekedy nevideli niekde inde, Neeson hrá v podstate rovnakú postavu už ani po neviem koľkýkrát. Scenár celkom šablónový, miestami dosť tupý, ale videl som už horšie veci a nenudilo to. ()

misar3

Neeson je stále stejný sympaťák. Stopáž je dlouhá tak akorát, že film skončí dřív, než vás začne nudit. ()

TaNya_

Ze začátko se konalo menší překvapení a upřímně jsem doufala, že se vyhneme zaběhnuté šabloně. Bohužel od půlky filmu už spějeme tak, kde jsme na to u Liama zvyklí. Pořád je to hroznej sympaťák, jenže by to taky chtělo malinko obměnit styl. ()

XXXXXXXX odpad!

Dědek Tomáš pobíhá po městě v závěsu s Blbým, Blbějším a Nejblbějším (který se nechal panem Blbým docela tupě poslat na lokální tuhoszkemping). ()