V létě 1961 byl Emil komparzistou v studiu DEFA Babelsberg a zamiloval se až po uši do francouzské tanečnice Milou. Vypadá to, že jsou určeni jeden pro druhého, když ale 13. srpna 1961 začne stavba berlínské zdi, jsou rozděleni. Emil vymyslí odvážný plán, aby se mohl s Milou znovu vidět. Předstírá, že je filmový producent Karl Boborkmann a produkuje film. Je to důvod, aby Milou přijela z Francie do NDR. Má to ale háček. Milou má vztah s jedním hercem... (JOJ Cinema)

Stumbleine

Náhodně nalezeno na Youtube s českým dabingem. Vědět, že jde o německý romantický film, vyhnul bych se tomu stokilometrovým obloukem, ale nakonec jsem byl nucen přiznat, že od dob devadesátkových seriálových slátanin alá "Doktor z hor" zaznamenali němci značný progres😂 Slušná výprava, zasazená do filmových ateliérů poválečného Berlína, sympatičtí herci v hlavních rolích, zkrátka, asi jsem byl v dobrém rozpoložení, ale přišlo mi to opravdu vtipné, a zároveň dojemné, nejedna slzička ukápla🙊😂 ()

PTuranyi

Príjemný romantický film. Bláznivý príbeh šťastnej náhody, ktorá umožní mladému komparzistovi stať sa režisérom a znovu získať svoju stratenú lásku. Dennis Mojen nie je Leonardo Di Caprio a Emilia Schüle nie je Kate Winslet, ale ide im to dobre. Funkčná produkcia a dobré herecké výkony s nápaditým príbehom posúvajú Traumfabrik za hranice priemeru. 70% ()

BarGoldstein odpad!

Je zábavnější hledět 125 minut do hlubin táborové latríny, nechat si velké hovnové mouchy lézt po hubě a honit ptáka, zraněného čápa. ()

Marieta18

Veľmi zaujímavý scenár, pretavený do sviežeho príbehu lásky, odohrávajúceho sa na pozadí deliaceho sa Nemecka a vzniku Berlínskeho múru. Veľmi sympatickí hlavní aktéri, či už ako za mlada, tak v plnej zrelosti žitia. Život na pľaci v štúdiách DEFA v šesťdesiatych rokoch. Neotrepaný dej, krásna hudba. Pre mňa milé prekvapenie! ()

MatoPalkes

Dokonale prísady, sympaťák hlavný hrdina, krásna hlavná holka, všetky tie gýčové scény ktoré mám v skutočnosti veľmi rád, zapojenie námetu s filmom. Malo by to byť teoreticky za 5 ale keď sa to celé spojilo, zrazu mi tam niečo vadilo a neviem čo. Škoda. ()

mirko123

Taký milý film, aj kopa nelogickostí, aj naivity, ale romantiky nikdy nie je dosť :) Dva krát to asi netreba vidieť, ale na jedno populudnie príjemne strávený čas. ()