Démon zatracení

• USA The Wretched (více)

Z lesa se mezi lidi vplížilo starobylé zlo, čerstvé kytky v záhonech záhadně vadnou a umírají, místo dítěte najde matka v postýlce několik svázaných suchých větví. Tisíc let stará čarodějnice vylezla ze své skrýše v kořenech stromu. Těžko ji poznáte, může žít v kůži někoho jiného. A živí se výhradně dětmi.
Teenager Ben je po rozvodu rodičů trochu divoký a tak ho matka pošle zklidnit se na léto do malého města ke svému tátovi. Najde si brigádu, nudí se a má čas pozorovat. Všimne si proto menšího kluka ze sousedství, který si hraje v okolí, všimne si taky, když zmizí a nikdo ho nehledá, všimne si seschlých úplně čerstvých kytek v okolí, všimne si, že máma toho menšího kluka se chová hodně podivně. A nemůže si nevšimnout, že táta toho menšího kluka tvrdí, že žádného syna nemá. Vypadá to, že je jediný, kdo si kluka ze sousedství pamatuje a rozhodne se přijít věci na kloub. Ve sklepě u sousedů objeví strašlivé tajemství a od té chvíle mu půjde o život, stejně jako půjde o život dalších dětí z okolí. Tisíc let stará čarodějnice, mytický démon zapomnění a zatracení, je strašlivý protivník. Přestala se skrývat v okolních lesích a má hlad. (Bontonfilm)

2CRAZY

Korona s filmovou branží dobře zamávala a tak čeští distributoři zřejmě z nouze sáhli i po tomhle dílku směřovanym spíš do domácích kin, ale to rozhodně neni na škodu. Na VOD béčkovinu překvapivě obstojnej funkční scénář a herecky to ty děcka zvládli taky dobře. Vždycky mě potěší, když se z bijáku, od kterýho nic nečekám, vyloupne nějaký podobný překvapení. ()

muti

Gloom šiel do lesa v Blair witch kde sa diali Stranger things, ináč bez nápadu a atmosféry. A pritom to malo šancu byť ďalším Insidious ()

Facerr

Dlouho jsem rozmýšlel, jestli dát tři, nebo čtyři hvězdy. Rozhodně to stojí za to vidět. Milovníci hororů budou slintat ... a přát si víc. ()

Nikolas__

Naprosto úžasný film. Nenajdete tu skoro žádné lekačky, nýbrž temnou a dusivou atmosféru. Vzhled "čarodějky" správně odpudivý, casting dobrý, postavy fajn. Od plného hodnocení mě odradila odfláknutá mytologie, nějaké nepřesvědčivé scény, a trošku podivný závěr (ale úplně poslední scéna je dobrá). Každopádně jinak jsem s Wretched velmi spokojen. 2019 byl pro horory opravdu šťastný rok! ()

ShortyIC

Tak toto ide úplne mimo mňa. Takýto slabý a nezáživný horor som už dávno nevidel a dúfam že už tak skoro ani neuvidím. Nezáživné, bez napätia, bez lakačiek a strašne zdĺhavé. Nápad a celkový príbeh bol celkom fajn no to prevedenie strašne slabé. Nuda... ()

blondboss

Priemerný horor s okukaným námetom a jednoduchou dejovou linkou. Pozerať sa hodinu a pol na príbeh o čarodejnici, čo požiera mladistvých, je tak trochu na prášky a do kina by som na to určite nešiel. Pozrieť si to ako hororovú jednohubku, to ešte áno. Zázraky od toho ale nečakajte a poznám dosť podstatne kvalitnejších filmov v rámci svojho žánru. 55 % ()

heavy66

Strašidelné asi jako perníková chaloupka, která navíc v příběhu ani nebyla. Na nedělní odpoledne celkem dobrá oddychovka. ()

Kennedy_R

Špatně zahrané, film plný nelogických scén, herci se občas chovají jako tupci. Nesympatická pipina nechápe vážnost situace a snaží se v nejnevhodnější dobu vše řešit sáhodlouhými diskuzemi, jak jsou na podobné pitominy za velkou louží zvyklí. Jsou daleko lepší horory i v dnešní době, kdy moc povedených filmů nepadá. Tento nezaujal a není ani originální. Podobné již několikrát natočeno bylo. ()

Kushina

V celku ucházející horor, nebyl tak extra strašidelný a hlavně moc nedržel v napětí, což je škoda, protože námět na to měl fakt dobrý. Většinou to byly takové ty šokující zjištění z ničeho nic. Když viděl co se tam děje a nezavolal policii, tak už jsem si říkal, že je to další z hororů typu "Jsem blbá píča, co nepřemýšlí logicky", naštěstí je zavolal, ačkoliv trochu pozdě. Co se samotného námětu démona, který maže paměť, tak to bylo na jedničku, konečně něco nového a ne jen zmrd co vraždí vše co vidí bez důvodu. Když to shrnu tak to byl v celku průměrný horor. 55% ()

BlackAdder87

Vcelku povedená kombinace Okna do dvora nebo chcete-li Disturbie a Lesního ducha, která má své mouchy a však stojí za shlédnutí a na jeden večer zabaví. ()

Dreamer

"Kde nic tu nic", bu-bu-bu, "kde nic tu nic", koniec, viac si tento film nezasluzi, kedy sa vratia kvalitne horory, 20%. ()

falcko88

Bez urážky ale pre mňa zabitý čas, ktorý som strávil pri pozeraní tohto filmu. Asi sme už zhíčkaní horormi štýlom V zajetí demonu a pod. Je to predsa iný štýl, nie ducharina ale ,,potvora" ktorá sa zamerala na deti. Pár scén predsa len neboli úplne na nič...ale teda viem si predstaviť aj lepšie stráviť čas. Za mňa jedna hviezda. ()

SpicyNugget

Teeneager Ben po rozvodu rodičů trochu zdivočel, tak ho máma pošle na pár dní k otci, kde bude vypomáhat na molu. Brigáda je to slušná, ale město je divné. Kytky usychají a místo dětí se v postýlce najde pár suchých větývek. V sousedství se ztratí malý chlapec a jeho milující rodiče snad spadli z jahody - syna nehledají, protože žádné děti prý nemají! A tak se Ben vydává tuhle šílenost vyřešit, přičemž zjistí, že i on sám je součástí... Neměla jsem velká očekávání, čekala jsem průměrný horor s čarodějnicí, ale byla jsem příjemně překvapená. Žádný utahaný začátek, děj se rozjíždí téměř okamžitě. Duch byl děsivý a zajímavý. A konec byl naprosto úžasný! Miluju konce, kde mi z rozuzlení spadne huba až na zem a tady se to stalo. Velice nadprůměrné dílo. ()

veverysiak

Balada o lesnom duchovi, ktorý okrem kántrenia a konzumovania dorastencov maže spomienky na nich u ich rodinných príslušníkov, samo o sebe to nemusí  byť žiadny horor, lebo dnešní mladí smradi vedia byť častokrát oveľa väčšie špiny ako taký mierne nadpriemerný lesný duch, lenže chlapi to poňali tak klasicky a úzkoprso, a tak je zlo neoriginálne zobrazené ako zlo, rodičia ako nedomýšľaví tupci a detiská ako nevinné naivné obete, ešteže nám to na konci trošku zamotali, inak by to bola ohromná klišoidná nuda, takže 35%. ()

Accuphose odpad!

Některý filmy se táhnou jak smrad a já lituju, že na to musím koukat. Bez invence, stokrát provařený klišé, dementní děj, situace, občas i dialogy, to čeho se máme jakože bát, to nám ukážou několikrát, pak ještě v jiným úhlu... A to jsme ve třetině filmu. To co se tam děje potom, je už vlastně jedno. Už mi s těma americkejma sračkama došla trpělivost. Pointa se nekonala, námět to nemá. ()

Milo384

Strašně průměrný horor pro teenagery. Napětí skoro žádné a na konci několik zvratů. Moc mně to nesedlo. Dnes v noci viděno - zítra určitě vše z filmu zapomenu. 39% ()