Démon zatracení

• USA The Wretched (více)

Z lesa se mezi lidi vplížilo starobylé zlo, čerstvé kytky v záhonech záhadně vadnou a umírají, místo dítěte najde matka v postýlce několik svázaných suchých větví. Tisíc let stará čarodějnice vylezla ze své skrýše v kořenech stromu. Těžko ji poznáte, může žít v kůži někoho jiného. A živí se výhradně dětmi.
Teenager Ben je po rozvodu rodičů trochu divoký a tak ho matka pošle zklidnit se na léto do malého města ke svému tátovi. Najde si brigádu, nudí se a má čas pozorovat. Všimne si proto menšího kluka ze sousedství, který si hraje v okolí, všimne si taky, když zmizí a nikdo ho nehledá, všimne si seschlých úplně čerstvých kytek v okolí, všimne si, že máma toho menšího kluka se chová hodně podivně. A nemůže si nevšimnout, že táta toho menšího kluka tvrdí, že žádného syna nemá. Vypadá to, že je jediný, kdo si kluka ze sousedství pamatuje a rozhodne se přijít věci na kloub. Ve sklepě u sousedů objeví strašlivé tajemství a od té chvíle mu půjde o život, stejně jako půjde o život dalších dětí z okolí. Tisíc let stará čarodějnice, mytický démon zapomnění a zatracení, je strašlivý protivník. Přestala se skrývat v okolních lesích a má hlad. (Bontonfilm)

oveckaoa

Kluk jede na výlet za svým otcem tam zjistí, že jeho sousedka je čarodějnice a snaží se ji odhalit. Zhruba 20 minut se zde nic nestane jen uvidíme vyvrhnutého jelena nebo co to bylo a celkově je film v hodně pomalém tempu ke konci to začíná navíc připomínat Disturbii v čarodějnické verzi . Závěr mě přijde jako blbost a nedává moc smysl a ani ten oslavovaný twist to moc nezachrání . Normálně je to za 40 procent 20 procent přihodím za téma navíc je to po delší době horor kde není hlavní hrdinkou ženská. ()

Brain-D

Hrozna majda, nesympatičtí herci a celkem malá děsivost. Na druhou stranu les byl děsivý, ale zůstanu s hodnocením spíše u průměru. ()

lykan9

Čekal jsem trochu něco jiného. Myslel jsem si, že Démon zatracení bude temným hororem ve stylu V zajetí démonů nebo Insidious, ale místo toho se jedná spíše o teen horor. To však není vyloženě špatně. Jedná se spíše o lehčí horor, ale v rámci srovnání s podobnými filmy, je tento povedený a přece jenom brutálnější a temnější. Chybělo opravdu málo, abych se přiklonil k vyššímu hodnocení. Herci byli fajn, zápletka byla zajímavá a samotné monstrum je opravdu děsivé. Ja jsem uvedl, tak asi ve mě v tuto chvíli převládá to zklamání z očekávání jiného druhu hororu. Musím se jednou k tomuto filmu vrátit a možná, že uznám, že si zaslouží lepší hodnocení. ()

ghatos

Taková taškařice se šmejdem z lesa a + nějaké ty problémy kolem dospívání...no sůl čistí, čistí...52%. ()

Jaro.Krafcik

Priemerný horor ktorého percentove hodnotenie vystihuje. Stupňujúca atmosféra nestačila. Aj keď, niektoré lakačky boli ozaj vydarené aj občasná hudba ale určite by som tento horor nepriradoval k tým lepším. 3* ()

jefff

Jeden z lepších hororových kousků poslední doby. Sympatický hrdina, dobrá mytologie, vcelku strašidelné scény. ()

JADIM

Celkom príjemne to hovorilo v náznakoch a proste nenudilo. Aj keď je to dosť jednoduché, občas nelogické a s nevýraznými postavami, ale odsype to a ja neľutujem, že som na tom bol v kine a už vôbec nie to, že som to videl a možno zhliadnutie niekedy aj zopakujem. 6,5/10 (Videné v kine, 5.9.2020, Originálne znenie) ()

sedm.1

Čarodějnických hororů je celkově skutečně dost málo a tak příznivci tohoto subžánru by měli být opravdu rádi za jakýkoliv přírůstek, který se objeví, na druhou stranu je bohužel ale i pravdou, že kvalitních filmů právě s touto tématikou je vážně minimum a The Wretched na tomto faktu vůbec nic nezměnil. Když bych měl ale tedy zmínit alespoň nějaká ta pozitiva, tak musím určitě minimálně vzpomenout na efektní zpracování právě samotné čarodějnice, která zde vypadá skutečně hrozivě a i její činy lze označit veskrze za nekompromisní, což je samozřejmě jen dobře, a možná mohu krapet pochválit i atmosféru, která má své velmi působivé chvilky, škoda tedy jen, že se jí nedařilo tvůrcům držet po celou dobu, jelikož potom by byl můj výsledný dojem určitě lepší. Nicméně to je z pozitiv vše, ostatní prostě ale neklaplo. Především zápletka je skutečně naprosto nedomyšlená, krkolomná hloupost, završená v závěru nečekaným zvratem, který smysluplnost celého toho děje pak už jen definitivně pohřbil, dále se příliš nepovedl ani casting, který zahrnuje především v hlavních rolích vesměs nezajímavé ksichtíky, lépe pak na to ale nejsou ani jednotlivé postavy, které též nemají prakticky čím zaujmout, napětí jinak po pravdě přítomno je, ovšem působí takovým nemasným, neslaným způsobem, a co se týče nějaké krvavosti, násilí, či podobných hororových prvků, tak kde nic, tu nic, prostě tu opět vyhrála ratingová poslušnost, beroucí ohled na mladé nezkažené dušičky. The Wretched je zkrátka takový nevýrazný, obyčejný horůrek, sice se světlejšími momenty, ale ničím natolik zásadním, aby se kvůli tomu dalo hovořit o podívané, která by stála za pozornost. ()

Kienast

Konečně horor co může v roce 2020 snést přísnější měřítko, jasně má to své mouchy, ale výhodou filmu je, že si na nic nehraje a nikdo od něj moc nečekal. O to větší překvapení mě čekalo, skvělá atmosféra, parádní masky a dokonce solidní twist a to finále nemělo chybu. 7/10 ()

Silwer

Celkem super podivana..nenudi to a je to zabavny..Podle me se jesna o Bruxu..jako stary veteran zaklinac jsem ji v tom videl😂 ()

borec999

Veľmi sympatický, nie príliš drahý horor, ktorému som nasadenie do našich kín spôsobené koronakrízou prial. Wretched totiž okrem netradičnej tématiky čarodejníctva(asi žiadny iný dobrý čarodejnícky horor ma nenapadá), ponúkne obstojných hercov, slušnú atmosféru i ľakačky a uzavrie to pomerne zaujímavým a pre viacerých určite nečakaným zvratom. Postavy sú sympatické, čudné zmiznutia sa postupom času kopia, niektorí ľudia sa správajú zvláštnejšie a zvláštnejšie a mňa veľmi bavilo spolu s hlavným hrdinom odhaľovať čo sa za tým skrýva.  Úplná pecka to nie je, ale v našich kinách sa za ten rok prehnalo aj určite veľa horších hororov než ten od bratov Piercovcov... Medzi 3 a 4*. 65% ()

Han22

Nechápu kdo těla ty české překlady... název Démon zatracení a film je o lesní čarodějnici. Ta řádí poblíž chatové kolonie u vody, vkrádá se do domů v přestrojení, unáší a pojídá děti a navíc umí kouzly způsobit, že jejich nejbližší na ně zapomenou. Poměrně zajímavý námět, kterému odpouštím i pomalé tempo filmu. Hrdinové jsou navíc celkem sympatičtí, takže jsem se nenudil, těch pár hororových/krvavých scén funguje na 100%, čarodějnice je děsivá a finále v doupěti stojí za to. A dílčí pointa cca 10 minut před koncem mě posadila na prdel. Slušně jsem se bavil, nemám větších výtek a i když to není stoprocentní nářez, ty slabší 4* tomu klidně dám. ()

kery-

Typický obraz dnešní moderny, kdy se cílovkou stává především náctileté publikum. Je mi smutno z toho, když u takového filmu čtu komentáře s hodnocením 60% a víc zrovna od lidí, které jsem s určitou nadsázkou před zhruba 10 lety považoval za takové "virtuální parťáky" v hororovém žánru, protože se mi téměř vždy trefili do vkusu. Ale jak vidno, na většině těchto uživatelů se ten věk již podepsal - tito imbecilní senioři přes urputnou snahu udržet svou vlastní moč evidentně již nejsou schopni rozeznat kvalitní hororový snímek od sračky. Ach bože, jak já miluju (ne)cenzuru na čsfd.. ()

Vaklaf

Not bad! Bohužel toho už mám v hororovým žánru nakoukáno nějak moc a film v sobě krom dobrý řemeslný práce neobsahuje něco extra převratnýho, co by mě nějak významněji zaujalo (tedy, na co bych si ještě po pár dnech či týdnech vzpomněl). Je to dobrý, ale spíš pro mladší ročníky. ()

Krabak

Smysl filmu? Proč vznikl? Proč je propagovanej? Předvídatelné? Nudné? Pokus se na vše odpovědělo ano, tak gratuluji. Nachytali jste se. Zabili jste hodinu a pul koukáním na totální brak. Jako horor to stojí za hnědý výměšek a za nic jinýho to bráno být nemůže, protože tvůrci to fakt myslejí vážně... dal bych tomu i více, kdyby mi to totálně neodjebalo den---> 5% ()

666Carnage

Tak tohle bylo hodně špatný. Ta mytologie byla docela zajímavá ale vůbec se tam o tom nic nedozvíte. A to ten démon byl docela dobře udělaná a jedna scéna byla fakt pecková když se dral na obrazovku. Držela to docela sympatická dvojice, jinak je to další tuctovka o který za chvilku nebudete vědět. 40% ()

woodsman

prijemny po dlchsej dobe horor celkom dobre sceny dost neprijemne iked malo to stale vecsi potencial a ten konec dobry ale ako by sa do nej dostata to by ma zaujimalo kedy ()