Epizody(8)

Čtyři generace pod jednou střechou, to nevěstí nic dobrého. Obzvlášť když Hanákovi nejsou tak docela normální. Babička píše detektivky, které nikdy nikdo nevydá, maminka Cilka miluje operní árie a tatínka Oldřicha zajímají jen želvy Poldinky. Jejich dcera Pavla vášnivě cvičí jógu, její manžel Petr nejraději čte noviny, jí nebo spí. Nejmladší členové rodiny, kterým nikdo neřekne jinak než raubíři, s rozkoší vymýšlejí lumpárny. A Káča, mladší dcera Cilky a Oldřicha, se chystá jim představit svého nastávajícího Zdeňka… V téhle rodině není nouze o překvapení. Jak to dopadne, když se konečně dostaví toužebně očekávaný malíř? Co způsobí větší rozruch – nečekaná návštěva tetičky, nebo zpráva o miminku? (Česká televize)

Nathaniell

Co se situačních komedií týká, už zde byly základy a to hlavně z filmu - Eva tropí hlouposti. Tohle je hodně podobné - taky od Fan Vavřincové - akorát je to na pokračování a má to víc rodinnou atmosféru.Škoda že nevzniklo víc dílů. I když je několik pokračování, pro které pokud se rozhodnete, tak doporučuji to s Hanzlíkem. Ne ten paskvil s Mádlem a tou hroznou ruskou bábou, co neumí hrát. Jinak v tomto seriálu nelze vyzdvihnout žádného herce za jeho výkon. Všichni jsou podle mě dokonalí. A navíc si zde už s podlomeným zdravím zahrál i Oldřich Nový, tehdy k velkému a milému překvapení samotné Vavřincové, která už nedoufala, že se uvolí. 5*. Je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů a to už přes 24 let. :-) ()

ostravak30

Po opětovném shlédnutí jednoho z nejklasičtějších humoristických seriálů naší historie musím dát "jen" čtyři hvězdy. Taková normální rodinka je vskutku nejspíš prvním sitcomem v Československu a jedním z prvních v Evropě. Jenže co je na seriálu kladem je i záporem. Všechno se odehrává v jedné místnosti - vlastně ve dvou - včetně kuchyně, což je sice u sitcomů běžné, ale při delší stopáži a slabších zápletkách to začíná po chvíli nudit. Nejvtipnější jsou slovní přestřelky a zaplétané dialogy z nichž se hrdinové horko těžko dostávají. Ale jak už jsem zmínil, celkové zápletky nejsou z nejsilnějších. Na druhé straně seriál čerpá z různorodých charakterových vlastností a povah jednotlivých členů rodiny a především díky plejádě skvělých herců. Z dnešního pohledu je Taková normální rodinka už opravdu úplně jiný seriál, který nadchne pamětníky nebo fajnšmekry. Nové generaci už asi těžko bude připadat zajímavý. ()

Pitryx

V tomto seriálu mne irituje jedině hysterka Kačenka. Tu mít doma, tak ji vystěhuji. Ale jinak klasika za osmdesát. proč jen za osmdesát? No, kvůli Kačeně, i když přiznávám, že ji paní slečna Kolářová zahrála na výbornou. ()

Marg

První český sitcom? Ono slovo může mít díky sitcomům ze zámoří trochu pachuť, ale tohle je prostě skvělá zábava. Herecký koncert všech protagonistů. ()

majk_n

Náš bezkonkurenčně nejlepší sitkom(i když jich vlatně moc nemáme), který snese plnohodnotné srovnání s tím nejlepším, co se v této oblasti točí i dnes ve světě ()

pOne

Ani 36 let neubralo nic z humoru tohoto nadčasového seriálu. Stejně jako se u TV obrazovek bavili lidi v roce 1971, dokáže pobavit i dnes. Určitě jeden z nejlepších českých seriálů. Takovou porci zábavy při sledování dnešních "výtvorů" nedostanete. ()

Lewaso

Ostrůvek krásného šílenství v moři beznaděje. Koncert hereckého orchestru pod taktovkou Jaroslava Dudka (po Nemocnici na kraji města pak už nic světoborného nevytvořil). A Fan Vavřincová se stala nesmrtelnou... ()

LucLuc

Totální pecka, opravdu nejlepší sitcom, jaký kdy v Česku vznikl. Péťa a jeho pasivní rezistence, to je Kubelík! ()

honzic

Pěkné příběhy na zábavné předvánoční odpoledne. Rozhodně to není žádný kinematografický skvost, ale výkony herců jsou zde opravdu velmi dobré a i na čb film se dá natočit slušná kvalita i přes malý formát. Ve srovnání s novým pokusem, který starému nesahá ani po kotníky, je nutné dát pěkných 65 % ()

Bratr

Díl pojmenovaný Škola manželů jsem pojal za příručku mezilidského soužití a musím říct, že nám to s přítelkyní báječně klape. Nejlepší sitcom, který jsem kdy viděl. ()

Danulinda

Ačkoliv scénáristicky nejde zrovna o žádné veledílo, tak výborné herecké výkony z něj nakonec udělaly milou podívanou, ve které se najdou slabší, ale i silnější části seriálu. ()

Spielbergo

Přehlídka naprostých špiček českého herectví. A díl s malířem patří k tomu nejgeniálnějšímu v dějinách filmu. "Holky, povedla se mi srnka!" ()

route60

Tak tomuto serialu jsem nikdy nepřišel na chuť a ač se kolem mě všichni smějí tak já se u toho docela nudím. ()

Bumerang

Paní Medřická válí. Ale čím častěji rodinku sleduji, tím víc řvu smíchy nad kreací Eduarda Cupáka. Že Péťo? Co? Že nemá chybu. Kdo? Cupák. ??? (pauza) Mám hlad... ()

biletarka

Klenot ze zlatého archivu ČST! Nemá to chybu - krom odpustitelných technických nedostatků daných dobou vzniku seriálu. Pro mne neodpustitelné je přeobsazení role malíře Hamouzka, výměna režimem nenáviděného Pavla Landovského za poslušného soudruha Moučku (díl musel být přetočen a samozřejmě i zničen - bylo by úžasné, kdyby se někdy někde objevila nějaká zapomenutá tajně pořízená kopie... i pro srovnání). Čímž netvrdím, že Jaroslav Moučka se svého "záskoku" zhostil neúspěšně. Jinak mě ve skvostném obsazení znovu a znovu těší přítomnost už tehdy "pamětnických" Jiřiny Šejbalové a Oldřicha Nového. ()

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role… (více)

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)