Reklama

Reklama

Loki - Season 2 (2023) (série)


Velké poslání (S02E06)

(epizoda)
  • USA Glorious Purpose

VOD (1)

Obsahy(1)

Ve strhujícím finále Loki napravuje minulost a zjišťuje, co je jeho velké poslání. (Disney+)

Recenze (50)

HellFireFery 

všechny recenze uživatele

Od začátku jsem měl obavy, jak to nakonec s druhou řadou dopadne. Neustálé opakování daných situací mě poměrně iritovalo a vytrácel se ze mě zájem o příběh jako takový. Posledních 15 minut mi všechno však bohatě vynahradilo a musím uznat, že samotný závěr je brilantní. Nebudu spoilerovat, ale můžeme s klidem říci, že Loki je opravdový bůh! PS: Tvůrci potvrdili, že další řada nebude (což je díky závěru i logické) a i proto se tento díl jmenuje stejně jako první díl první série. ()

NiaWolf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Upřímně, moc nevím, co o tomhle dílu napsat. Nebylo to špatné, nebylo to dobré. Špatný i dobrý závěr. Asi mi nějak nejde přes srdce, tak drastická změna charakteristiky Lokiho. Loki byl vždycky takový ten všivák, co vyvažoval Dušínovského Thora a čas od času překvapil nějakým zaváháním, či přidal ruku k dílu. Tím byla ta postava zajímavá. Jenže, co z ní zbyde, když se z ní stane hrdina? Co kdyby se ze všech padouchů stali příkladní hrdinové, kteří se obětují, dělají správná rozhodnutí a všechny chrání? Bavili by někoho takového příběhy? Závěr sice hraje na epickou strunu, ale mně tam tedy spíše zůstala takový hořká pachuť zklamání, že z Lokiho udělali "hodného blbečka" a všem postavám kolem je to jedno. No, co Oli šel svou cestou, všechny nás spasil a všem nám je to jedno. Pojďme na směnu do Mekáče. Ale zase uznávám, že kdyby Hiddleston šel dělat Pána času, tak to by bylo něco! ()

Reklama

B.Wilde 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dávám plný počet hvězd, ano... protože když to vezmu z jednoho úhlu pohledu, je to skvělá epizoda. Děj se pohnul zase o kus dál a ve světě Marvelu to otevřelo zcela nové cesty. Věřím, že každý fanoušek, co si užívá MCU jako celek a neprožívá konkrétní postavy a jejich vztahové linky, bude jistě nadšený. Ale... jako fanoušek Lokiho, jako fanoušek Sylvie, to vidím i z úplně jiného úhlu pohledu a tam to bohužel tak skvělé není... tahle epizoda bolela... a z dost velké části i celá tato série. Lokiho vývoj je beze sporu skvělý... ale když to srovnám s první sérií, jde neskutečně vidět, jak se každý tvůrce zaměřil na úplně jiné věci. Skvěle vybudovaný vztah Lokiho a Sylvie na romantické úrovni a Lokiho a Mobiuse na té přátelské, tady má stále své místo, ale úplně jinak, než jsem čekala. Lokiho pohání hlavně to, že si vybudoval nějaké spojení s lidmi kolem něj. Ale přesto byl na všechno ve své podstatě sám (a to neskutečné roky, stále a stále dokola). Celou sérii jsem čekala aspoň na jednu scénu, kde si to mezi sebou ti dva konečně vyjasní... a ta scéna tam prostě nebyla! Sylvii tvůrci odsunuli na druhou kolej a přišlo mi, že neví pořádně co s ní a její chování bylo strašně povrchové. Nedivím se, že si k ní spousta diváků nenašla cestu, protože z jejího vývoje tady chybělo strašně moc... téměř neukázali, co si myslí, co cítí a když ano, většinou to byla její maska "jsem úplně nad věcí"... a přišlo mi tak nějak nefér, že to co ona začala, musel nakonec řešit Loki bez ní i když stále pro ni. A ta hlavní scéna epizody byla epická, přesto jsem z toho nějak smutná. Loki nechtěl být sám, byl to jeho největší strach... a dokonce nestál už ani o trůn... a jak to dopadlo? Je sám na konci času... a jen si říkám, jestli vůbec může odejít, když teď díky němu žije tolik časových linek... a obávám se, že ne... což mi ve své hlubší podstatě přijde vlastně dost kruté a mé fanouškovské srdce z toho tak trochu puká. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejdřív jsem z Lokiho dvakrát odvařenej nebyl. Intriky kolem úřadu strážců času? Postava Kanga? Snaha udělat z boha lsti a klamu kladnou postavu? Nicméně druhá řada mnohé napravila a posunula dění jiným směrem. Pro mě zajímavějším. Pravda, nemuselo to být tak překombinované, ale bylo to dobré....vlastně mnohem lepší než dosavadní MCU seriály a bohužel i poslední filmy. A tato poslední epizoda? Velmi důstojná rozlučka s jednou z nejzajímavějších MCU postav. Název epizody je velmi příznačný a společně s posledními záběry na Lokiho, je plný symboliky. Splnil se mu jeho sen ...jaká tragédie pro něj. A jaký dar pro svět. Poklona tvůrcům, za takto zkonstruovaný paradox. Dnes už mi skončil Doom Patrol. Loučení s postavami tvůrci pojali láskyplně a nostalgicky. Poslední Loki, je naproti tomu loučení obřadní, až epické. Velmi oceňuji, že se z něj nakonec nestala jen trapně kladná postava, ale pravý a vlastně nejmocnější ... . Škoda, že celý seriál je zbytečně rozdrkocaný a přeplácaný, šlo z toho udělat přímočařejší a temnější podívanou. ()

Tom10000 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

6. a poslední díl 2.série a dost možná i celého seriálu. Loki se vrací zpátky do minulosti, aby se pokusil s pomocí Ouroborose zvětšit výkon urychlovače. Nejprve sice zkusí zrychlit přípravy Timelyho na jeho záchranu, avšak později raději věnuje staletí výuce celého programu TVA. Avšak v momentě, kdy se už zdá úspěch uskutečněným, nastane další katastrofa. Jak vysvětluje Timely, nelze pohltit celý mnohovesmír, jenž se nekonečně větví. Už od počátku se zdála záhuba nevyhnutelná, a právě proto se větve zařezávaly. Loki se však nevzdává. Vrací se za Tím, jenž zůstal, a pokusí se ho přesvědčit o své vlastní pozici v chytře promyšlené hře. Vševědoucí na něj ale nedá. Věnuje mi milost a rozhodnutí, zdali chce s ním vládnout, či zabije Sylvii. Tu však Loki hluboce miluje (ač už nikdy pořádně nedostával opětované city) a nechce ani pmyslet na její smrt. Proto jeho volba padne k "sebeobětování", kdy se toku času chopí sám (...). 65 procent. Ano, možná se jednalo o poutavý akční díl, avšak o nulové logice. Loki ve středu, Sylvie a ostatní bez nejmenšího významu. Takto se slušný konec vytvořit nedá... ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • Tato epizoda má stejný název jako první epizoda první série Velké poslání (2021). Tvůrci tento fakt odůvodnili tím, že se samotný příběh kompletně uzavřel. (HellFireFery)

Reklama

Reklama