Loki

Glorious Purpose (E01)

(epizoda)

Loki využil situace a sebral Teserakt. Objevil se v poušti Gobi v Mongolsku. Chvíli na to se objeví vojáci z Úřadu časových odchylek. Loki totiž narušil běh Posvátné časové osy a za to má být zatčen a spravedlivě odsouzen. (Varan)

darkrobyk

Loki nechápající, proč se svět, vesmír prostě všechno neotáčí okolo něho, ale naopak. Žvatlání o touhách, přáních, moci, pravdě, lžích, životě a osudu. Lze nalinkovanému osudu uniknout (Nezvratný osud)? A můžu měnit sebe a vše okolo, pokud budu věřit, že mám vše nalinkované? Tak dobře, budeš králem, a co dál? Vraždící odchylka vypadá jako zajímavý motiv, tož se uvidí. Zatím tedy nijak uchvácen nejsem, ale šanci tomu dám. ()

bart_

"You're taking me somewhere to kill me?" "No, I'm taking you some place to talk." "Well, I don't like to talk." "But you do like to lie. Which you just did, 'cause we both know you love to talk." ______ První epizoda sólového debutu skandinávského Boha lží je stylovým comebackem Toma Hiddlestona v roli všemi milovaného a nenáviděného antihrdiny Lokiho, jemuž perfektně sekunduje sympaťák Owen Wilson. Seriál 'Loki' s nečekanou vervou inovativně využívá rozmanité reálie marveláckého universa a hrátky s časem, a zábavně je implementuje do této poutavé expozice jednoho z hypoteticky nejambicióznějších seriálů, který letos zavítá na obrazovky. A to musím laskavě podotknout, že Lokiho upřímně nesnáším - o to víc se ale každopádně těším na nadcházející epizody.... ()

Anderton

Zaujímavé uchopenie ďalšieho zo seriálov z MCU. Ono to TVA pripomína "tak trochu" agentúru pôsobiacu v bezčasí z Asimovovho románu Koniec večnosti. Úvod v TVA zase svojou byrokraciou Brazil, až vám bude Lokiho ľúto. Ozvláštnením sú výlety do minulosti a do iných kútov sveta a celé to stojí na konfrontácii a napätiu medzi Hiddlestonom a Wilsonom. ()

Kothy

Tak tu máme další z Disneyho Marvel seriálů. Opět to má vlastní unikátní estetiku. začátek nám představil zcela nový svět, který jsme doposud neznali, a to jakési ústředí strážců času. Loki je po svém útěku s Teseraktem zadržen těmito strážci a přesunut na jejich centrálu. Tam se snaží pochopit, co se děje a nějak se zorientovat. Po chvíli zjišťuje, že odpor je marný a že bude muset spolupracovat. Dost se mi líbí tento svět a celková estetika. Dost jsem zvědavý na onoho záporáka, tak uvidíme dál. "Vezměte si lístek." ()

Cappuccino

WandaVision a Falcona s Winter Soldierom som nevidel. Marvelovky pre mňa boli vždy zábavnou jednohubkou, ktorú som si pozrel, a už sa k nej znova nevrátil. Menovaní hrdinovia ma vo filmoch nikdy nezaujali natoľko, aby som im venoval svoj čas pri sledovaní seriálu. Loki je však jednou z výnimiek. Tom Hiddleston stvárňuje zákerného Boha Lokiho fantasticky a zápletka, ktorá by nám mohla ukázať mocnejšie bytosti, než sme doposiaľ videli, ma jednoducho láka. V priestoroch TVA sú teseracty a infinity stones úplne zbytočné, čo hovorí samo za seba. Myslím, že sledovať Lokiho naháňajúceho cez rôzne časové pásma „vy viete koho“ môže byť tajomné i zábavné, a preto dám seriálu šancu. ()