Reklama

Reklama

Totáln! sezona

(seriál)
  • Česko Totální sezona
Trailer
Sportovní / Dokumentární
Česko, 2019, 6 h 48 min (Minutáž: 22–80 min)

Epizody(8)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

salalala 

všechny recenze uživatele

Na tuzemské poměry hodně unikátní dokument, který už navždy bude připomínat naprosto ojedinělou sezonu Slavie, která vyvrcholila postupem do Ligy Mistrů. Z filmového hlediska pochopitelně nejde o žádnou extratřídu a je poznat, že tvůrci nejsou filmaři, přínos je ale úplně jinde. Jelikož si všichni z týmu pustili kamery hodně k tělu, je snímek skvělý v tom, že divákům ukáže, jak fungují tréninky ve špičkovém českém týmu, jaká je v něm atmosféra a jak to vypadá na cestách na pohárová utkání. Samozřejmě, že při autorech stálo velké štěstí, protože scénář k odvetnému zápasu se Sevillou je jak z toho nejklišovitějšího hollywoodského dramatu, jenže tohle byla skutečnost, a proto je čtvrtá epizoda tou asi nejpůsobivější a nejvíc strhující. K naprostým vrcholům celého seriálu ale patří motivační proslov trenéra před utkání se Sevillou, který překvapí v tom, jak je věcný, absolutně nevulgární, především je ale pronášen naprosto klidným hlasem, přesto je ohromně působivý a vskutku motivující. Ano, některé díly jsou možná zbytečně dlouhé a pár momentů se opakuje, to ale vlastně vůbec nevadí, protože atmosféra je tak elektrizující a úžasná, že se to v ní ztratí. Při hodnocení se ve mně pere filmový fanoušek s tím slávistickým - jakožto filmový bych měl dát čtyři hvězdičky, jakožto slávista ale přimhouřím oko a dám plnou palbu, protože tenhle dokument je zcela ojedinělý. 95 % PS: Chtělo by to také podobný dokument z týmu, kterému se nedaří a bojuje o záchranu, ale to je asi hodně utopické přání. ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Mám o této unikátní fotbalové sezóně knížku a viděl jsem i skvělý osmidílný seriál. Několikrát. Nejvíc mě asi baví epizody 118:53 či Anglický sen, ale celý pořad je zpracován naprosto dokonale. Divák má skoro pocit, že je součástí toho všeho, co se před ním odehrává. Na tohle dílo (i úžasnou sezónu SKS) se bude jednou určitě vzpomínat, ale věřím, že bude důvod podobné seriály natáčet častěji. Tak Slavia do toho! ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Myslím si, že domácí zápas se Sevillou vyburcoval všechny z vedení Slavie k tomu, aby natočili dokument o nejlepší sezóně, co si za svůj život pamatuju. Slavie si to rozhodně zaslouží. To totiž nebyl nejlepší moment jen pro Slávisty, to byl jeden z nejzásadnějších momentů v celém českém fotbalu...a takový moment by se měl navždy zvěčnit. Navíc chápu, že Sevilla je jeden díl, ale jako slávista nemůžu jinak, než dát plnej počet i zbytku. Chvílemi se to tváří jako dokument, chvílemi úplně ne (hlavně první díly), ale to vůbec nevadí...:-) ()

Lucasion 

všechny recenze uživatele

"Červenobílá! Bojová síla! Slavie! Praha! Vždycky jsme s váma! Po výhře! Po prohře! A proto - ať žije Slavie!" Jako nadšený fanoušek Slavie jsem tímto unikátním pohledem na nebeskou sezónu nadšený. Loni, když mě vzal bratr po delší době na zápas, tak mi řekl, že to bude velký. Ovšem, aby z toho byli hned tři poháry, to jsem nečekal. Letos na jaře jsem nevynechal jediný domácí zápas a vím, že ta atmosféra u nás v Edenu je zkrátka neuvěřitelná. Kluky z kabiny obdivuji pro to, co si za celý rok vytrpěli a jejich výkony prostě mluví za vše. Seriál Totáln! sezona tyto zážitky mapuje od začátku do konce a jsme rád, že si tuto sezónu snů mohu opět prožít. Navíc se mi líbí pohledy do kabiny a fanoušek má hned pocit, že ty kluci z trávníku zná zase o kus více. Děkuju naším červenobílým hrdinům. Děkuji Jindrovi a už si beru svojí permici a jdu si sednout opět a fandit a splnit další sportovní sny. Husí kůže, zážitky a srdce fanouška. A myslím, že přesně o tomhle je tento seriál. [Exkluzivní předpremiéra 4. a 7. dílu naživo v Muzeum Slavia] (100 %) ()

Ellmariachi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Když mě bylo asi 10 a tvaroval se můj fotbalový život, všichni kolem mě fandili Spartě. No a to mě nebavilo. Radši věčně druhej, než škaredej a rudej. Uběhlo spousta vody. Zažil jsem euforii při postupu přes Ajax. Zažil jsem potupnou porážku od Arsenalu. Přišel dokonce boj o záchranu a téměř krach. A právě kvůli poslednímu zmíněnému období, jsem strašně rád za to, že Slávia je tam kde je. Ale jsem šťastný i za to, že Slavia vůbec je. I díky ne úplně šťastnému období ze začátku jara v osobním životě, jsem si o to víc vážil radostných chvil u tohoto krásného sportu, při sledování nejkrásnějšího dresu na světě. Proto jsem rád, že se můžu podívat zpětně, jak to vypadalo v šatně v těch nejvypjatějších chvílích a naopak při výbuchu radostí. Dokument je výborný a má snad jen dva slabší díly. 100 procent a nezbývá než si zakřičet: Červenobílá!!!Síla!!! ()

Zajímavosti (4)

  • Zatímco evropská fotbalová asociace (UEFA) poskytla práva na záběry z utkání bez problémů, Česká Ligová fotbalová asociace (LFA) práva neposkytla, z toho důvodu musel být stažen první díl a v dalších dílech už se záběry z ligy neobjevují. (mis3)
  • SK Slavia Praha získala double (vítězství v ligovém poháru a první lize) v sezóně 2018/2019 po 77 letech. (mis3)
  • Vyšla také kniha s názvem „Totální sezona“, která mapuje stejně jako seriál úspěšné tažení Slavie celou sezónou. (Wade)

Reklama

Reklama