poster

Tajný deník Adriana Molea (TV seriál)

 • anglický

  Secret Diary of Adrian Mole Aged 13 3/4, The

 • slovenský

  Tajný deník Adriana Mola

Komedie / Rodinný

Velká Británie, 1985, 7x30 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (13)

 • gudaulin
  ****

  Tenhle britský seriál s typicky ostrovním humorem jsem měl opravdu rád, život nižší střední vrstvy v období raného thatcherismu zachycuje skvěle, navíc nanejvýš půvabně díky tomu, že ho popisuje očima kluka vstupujícího do puberty. Nejúžasnější je postava maloměšťáckého ředitele školy, zažraného fanouška paní premiérky. Celkový dojem 80 %.(9.8.2008)

 • 2Pac
  ***

  pondelok: dlzka **,0 cm, pupak na nose. utorok: dlzka **,5 cm, pupak na zadku. streda: dlzka **,4 cm, sakra! dalsi pupak na riti... ;-D(25.6.2004)

 • ninon
  ***

  "Pandoro, můžu ti sáhnout na bradavku?" aneb jak jsme se na to s děvčaty dívaly na základní škole a měly z toho menší trauma.(11.8.2009)

 • Fingon
  ****

  Když mi bylo třináct, Adriana jsem přímo zbožňoval, záviděl mu Pandoru, četl knížky, díval se na seriál... a pak přišlo Mládí v hajzlu (americká a tudíž i trochu drsnější verze) a Adrian byl rázem nula...(16.5.2006)

 • Crocuta
  ****

  Vtipný seriál, knížka ještě vtipnější, kdyby mi bylo třináct, jako když vycházela na pokračování v Sedmičce, dal bych za pět.(15.7.2007)

 • dopitak
  *****

  Vizualizace všeho, co si čtenář knihy označované jako "nejhumornější anglická kniha desetiletí" mohl doposud jen představovat. A přijmout něco daného, když už jsme si to všechno podle knížky dokonale promysleli do detailu a Adriana znali jak svý boty, nemusí být úplně to nejsnazší. To se ale zfilmovaným věcem často stává./// Jako milovník všech knížek Sue Townsendové o (původně) dětském hrdinovi Adrianu Moleovi bydlícím s rodiči v britském Leicesteru a navštěvujícím střední školu Neila Armstronga (kde byl mimochodem ředitelem pan Scruton - to úzkoprsé, maloměšťácké, sexuálně uskřípnuté, fašistické prase), jsem to teda při hodnocení neměl lehké./// Tenhle seriál dávali v 90´s v České televizi, vzpomínám si, že jsem si našel čas jen na jeden díl a ten jsem ještě sledoval s velkými rozpaky. Nakonec mě ale Adrian v produkci Thames Television přeci jen dostal, po letech (píše se rok 2008) a v originálním znění./// Brýle, obrovské uhry na bradě (a taky všude jinde), to je intelektuál každým rádobycoulem. Povětrná matka a na trhu práce jen těžko se uplatňující otec (dozorce nad obnovou svahu u kanálu) , dále také Bert Baxter a jeho Šavle, Pandora Braithwaitová, Nigel, soused had Lucas a spousta dalších postaviček, podle kterých jsem poměřoval svůj pubertální (a později) i dospívající svět./// Townsendové knížka nám představuje život v Anglii začátku 80´s více než dobře. Jak já jsem jen toužil tam žít! I když jsem Adriana prvně četl až někdy kolem roku 1995, chtěl jsem být na jeho místě!----------- A teď konečně k seriálu. Tak tomuhle se říká britskej humor! Především postava Adrianova otce George Molea v televizním zpracování exceluje, co věta, to hláška par excellence! Naučte se trochu anglicky a pusťte si to v originále, smíchy se potrháte. Pravda, Nigela jsem si představoval trochu jinak a Adrianova babička mi silně připomínala Margaret Thatcher, ale jinak je v tomhle seriálu všechno tak, jak má být. Doporučuju jako málo co jiného.(27.3.2008)

 • LadyPupu
  *****

  Můj kámoš z dětství, kterej se chtěl stát slavným spisovatelem, miloval Pandoru, nenáviděl hada Lucase, staral se o Berta a Šavli, prožil nezapomenutelný školní výlet, nosil červené ponožky a dost často používal pravítko...To už je můj osud! :-D(23.2.2016)

 • Šimpy
  **

  Nic moc, nezaujalo mě to.(11.7.2008)

 • angar
  ****

  Pandora je úžasná... má oči ako náš pes :D tento seriál som videla až po prečítaní knihy, čo sme mali ako povinné čítanie a aj tak sa mi lúbil :)(17.1.2011)

 • biopanic
  *****

  Ďakujem vyššej moci, že sa mi podarilo vykutrať tento skvost z otcovej knižnice. Taktiež STV, ktorá tento seriál krátko vysielala. Adrian Albert Mole je moje dvojča a ja som ho ľúbila od chvíle, ako on začal ľúbiť Pandoru...(30.3.2008)

 • MILGOUSE
  ****

  Taky jsem miloval Pandoru.(19.1.2008)

 • Gladi
  *****

  Čítal som všetky knižky o Adrianovi a jeho pubertálnych problémoch,knižky boli veľmi vtipné a seriál v tomto smere taktiež nesklamal,dávam 5* aj keď tá piata je skôr z nostalgie:-)(5.2.2009)

 • pepst
  ****

  Takmer dokonale zachytená atmosféra prvého Adrianovho denníka, plus skvelý výber hercov. Hlavne Adrianovi rodičia sú naozaj skvelo vystihnutí. Škoda, že sa nenatočilo viac dielov.(5.7.2010)