Reklama

Reklama

Elektrizující život Louise Waina

  • Velká Británie The Electrical Life of Louis Wain (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Neobyčejný příběh výstředního britského umělce Louise Waina (Benedict Cumberbatch), jehož hravá, místy až psychedelická díla pomohla divákům navždy změnit pohled na kočky. Film mapuje období od konce 19. století do 30. let 20. století a sleduje neuvěřitelná dobrodružství tohoto inspirativního, leč neopěvovaného hrdiny, který se snaží odhalit "elektrizující" záhady světa a přitom lépe pochopit vlastní život a hlubokou lásku k milované ženě Emily Richardsonové (Claire Foy). (HBO Max)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (32)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

standardně výborný Benedict Cumberbatch v životopise někoho,o kom jsem v životě neslyšel a nejspíš na něj v dohledné době zase zapomenu.Jednak proto,že nemám rád kočky a druhák proto,že životopis Louise Waina ničím nevybočuje a krom Benedcita a zvolené formy nemá nic čím by uvízl v paměti.Wain byl sice svým způsobem svéraz a život ho různě zkoušel,ale na přelomu devatenáctého a dvacátého století určitě nebyl sám kdo si procházel podobnými peripetiemi.Je nicméně dobře,že podobné filmy vznikají a mají možnost nás seznámit (připomenout) s takovými osobnostmi,které by jinak znali jen v jejich domovině (v našich končinách si dovedu představit,film třeba o Josefu Ladovi)...60% ()

campix 

všechny recenze uživatele

Dobová nuda. Benedict Cumberbatch hraje geniálního a lehce vyšinutého malíře zvířat pro tehdejší novinové vydavatele. Život se s ním nemazlí a tak se nakonec proslaví jako malíř ikonických obrazů koček a je jeden z pionýrů kočičí revoluce jakožto domácích mazlíčků. Nebýt tohoto filmu, tak ani netuším, že někdo takový existoval a to je vítaná přidaná hodnota. Po filmové stránce se jedná o velice průměrný dobový životopis, který má sice poměrně tempo a něco se dozvíte, ale nic dalšího tu nevidím. ()

Reklama

vurhor 

všechny recenze uživatele

Milé melodrama (nejenom) pro milovníky kočiček, které se trošku topí ve své vlastní sentimentalitě. The Electrical Life of Louis Wain funguje jako životopisný snímek slušně, ale zároveň vlastně nedělá nic moc pro to, aby pořádně vynikl, díky čemuž pak moc nemůže utkvět v paměti. Natočený je to ale hezky, plus Cumberbatch dokáže nést opravdu snad jakýkoliv film. Navíc upřímně za sebe musím říct, že je nesmírně osvěžující konečně vidět snímek, který kočky glorifikuje. Jak z nich furt všichni dělají zlé a bezcitné potvory (což opravdu trochu jsou, ale to jim jenom dodává na šarmu), tak už jsem nad tím fakt začínal kroutit hlavou. Přiznám, že možná i kvůli tomu se mi na film vlastně dobře vzpomíná, byť svou strukturou vlastně zas až tak výjimečný nebyl. Jeho nejsilnější emocionální momenty navíc přijdou až někde za polovinou, což mi ve výsledku přišlo moc brzy. Na druhou stranu ale chápu, že pokud se má jednat o životopisný snímek, nedá se s tím zas až tolik dělat. Ve výsledku je to vlastně pěkný a milý film, při jehož sledování si ale člověk začne říkat, že už někdy někde něco podobného viděl. Akorát to bylo lepší. Lepší 3* ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Po Sherlockovi Cumberbatch a Toby Jones opäť spolu v jednom projekte. A spoločne sú pred plátnom perfektní. Ladí to aj Benedictovi s Claire Foy a nakoniec sa na krátko objavia aj Taika Waititi a Nick Cave ako H.G. Wells. Prvá polovica je asi lepšia, máte pocit, že toto je ten typ filmu, aký chcete vidieť na Vianoce. Potom sa autori rozhodli, že zobrazia celý Wainov život v skratke, ale tých 111  minút na to nestačí a možno sme mali skončiť niektorou z pozoruhodných udalostí v maliarovom živote. Za mačky, hercov a niektoré skvelé vizuálne nápady zaokrúhlim hore. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

I když je snímek obrazově hravý (zejména v první, optimističtější, části), je to prostě příliš dlouhé. Příliš dlouhé na život výstředního/bláznivého/psychicky nemocného (jak kdo chce) chlapíka, který se proslavil tím, že maloval kočky a snad jim tak prý i dokázal vydobýt postavení domácích mazlíčků (vedle dosavadních psů) a taky tím, že všude cítil elektřinu. Kupodivu, ta myšlenka s elektřinou mě zaujala víc. Kdyby se místo slova „elektřina“, které používal on a které je v téhle souvislosti evidentně nesmyslné, použilo „aura“, „duševní harmonie“, „energie přírody“…. atd. možná by získal status duchovního guru a neskončil by v blázinci._____ Jeho obrázky koček mi povětšinou připadaly jako příšerné mazanice, fakt se divím Angličanům, jak něco takového mohlo získat všeobecnou oblibu. _____ Příběh malíře a jeho rodiny je ve své podstatě hluboce tragický, a tak je možná heroický počin, že z něj tvůrci aspoň v první polovině dokázali udělat zábavnou a i milou podívanou. Prostě chtěli autorův život připodobnit k jeho dětským kresbičkám bubnujících, tančících nebo pochodujících koček. Jenomže život a tvorba jsou často v rozporu, a tady mu ty dětinské malůvky zjevně sloužily jako únik z hrůz, ve kterých žil – a to jak hmotně, tak i ve svém mozku. Smutné. A je to moc dlouhé. SHRNUTÍ: Smutek za praštěnými obrázky. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama