Reklama

Reklama

Elektrizující život Louise Waina

  • Velká Británie The Electrical Life of Louis Wain (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Neobyčejný příběh výstředního britského umělce Louise Waina (Benedict Cumberbatch), jehož hravá, místy až psychedelická díla pomohla divákům navždy změnit pohled na kočky. Film mapuje období od konce 19. století do 30. let 20. století a sleduje neuvěřitelná dobrodružství tohoto inspirativního, leč neopěvovaného hrdiny, který se snaží odhalit "elektrizující" záhady světa a přitom lépe pochopit vlastní život a hlubokou lásku k milované ženě Emily Richardsonové (Claire Foy). (HBO Max)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (32)

angel74 

všechny recenze uživatele

„Děláš svět mnohem hezčím, děláš svět krásným. Je tak teplý, laskavý. Chtěl jsem ti za to moc poděkovat, než bude příliš pozdě.” - „Já nedělám svět krásným Louisi. Svět je krásný. A tys mi to pomohl zjistit.” +++ Anglický výtvarník Louis Wain měl při vší smůle alespoň to štěstí, že prožil velkou lásku. Navzdory bezútěšnému a krutému osudu dokázal svými veselými obrázky koček rozdávat ostatním lidem radost. A v podobném duchu se nese celý film. Pochmurný děj je umně prokládán humorně stylizovanými, poetickými a vizuálně uhrančivými pasážemi. Benedict Cumberbatch citově rozervané postavě výstředního umělce propůjčuje své přirozené charisma a i jeho zásluhou snímek skýtá vskutku nevšední zážitek. Elektrizující život Louise Waina mě nadchl natolik, že teď mám sto chutí pořídit si koťátko. (85%) ()

vurhor 

všechny recenze uživatele

Milé melodrama (nejenom) pro milovníky kočiček, které se trošku topí ve své vlastní sentimentalitě. The Electrical Life of Louis Wain funguje jako životopisný snímek slušně, ale zároveň vlastně nedělá nic moc pro to, aby pořádně vynikl, díky čemuž pak moc nemůže utkvět v paměti. Natočený je to ale hezky, plus Cumberbatch dokáže nést opravdu snad jakýkoliv film. Navíc upřímně za sebe musím říct, že je nesmírně osvěžující konečně vidět snímek, který kočky glorifikuje. Jak z nich furt všichni dělají zlé a bezcitné potvory (což opravdu trochu jsou, ale to jim jenom dodává na šarmu), tak už jsem nad tím fakt začínal kroutit hlavou. Přiznám, že možná i kvůli tomu se mi na film vlastně dobře vzpomíná, byť svou strukturou vlastně zas až tak výjimečný nebyl. Jeho nejsilnější emocionální momenty navíc přijdou až někde za polovinou, což mi ve výsledku přišlo moc brzy. Na druhou stranu ale chápu, že pokud se má jednat o životopisný snímek, nedá se s tím zas až tolik dělat. Ve výsledku je to vlastně pěkný a milý film, při jehož sledování si ale člověk začne říkat, že už někdy někde něco podobného viděl. Akorát to bylo lepší. Lepší 3* ()

Reklama

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Aj cez peknú kameru, výtvarnú stránku a skvelé záverečné cameo, sa jedná len o konvenčný životopis, kde sú všetky postavy karikaturisticky extravagantné a celé je to originálne, asi jak antivaxer v márnici. Keď chcete pôsobiť ako Wes Anderson, musíte byť Wes Anderson, inak budete neskorý Burton. Ubiehajúcou stopážou a pribúdajúcimi mačkami sa to síce zlepšuje, ale výsledný dojem je len trochu mačky, zato hodne depka z chudoby, duševných chorôb a rakoviny. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

I když je snímek obrazově hravý (zejména v první, optimističtější, části), je to prostě příliš dlouhé. Příliš dlouhé na život výstředního/bláznivého/psychicky nemocného (jak kdo chce) chlapíka, který se proslavil tím, že maloval kočky a snad jim tak prý i dokázal vydobýt postavení domácích mazlíčků (vedle dosavadních psů) a taky tím, že všude cítil elektřinu. Kupodivu, ta myšlenka s elektřinou mě zaujala víc. Kdyby se místo slova „elektřina“, které používal on a které je v téhle souvislosti evidentně nesmyslné, použilo „aura“, „duševní harmonie“, „energie přírody“…. atd. možná by získal status duchovního guru a neskončil by v blázinci._____ Jeho obrázky koček mi povětšinou připadaly jako příšerné mazanice, fakt se divím Angličanům, jak něco takového mohlo získat všeobecnou oblibu. _____ Příběh malíře a jeho rodiny je ve své podstatě hluboce tragický, a tak je možná heroický počin, že z něj tvůrci aspoň v první polovině dokázali udělat zábavnou a i milou podívanou. Prostě chtěli autorův život připodobnit k jeho dětským kresbičkám bubnujících, tančících nebo pochodujících koček. Jenomže život a tvorba jsou často v rozporu, a tady mu ty dětinské malůvky zjevně sloužily jako únik z hrůz, ve kterých žil – a to jak hmotně, tak i ve svém mozku. Smutné. A je to moc dlouhé. SHRNUTÍ: Smutek za praštěnými obrázky. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

standardně výborný Benedict Cumberbatch v životopise někoho,o kom jsem v životě neslyšel a nejspíš na něj v dohledné době zase zapomenu.Jednak proto,že nemám rád kočky a druhák proto,že životopis Louise Waina ničím nevybočuje a krom Benedcita a zvolené formy nemá nic čím by uvízl v paměti.Wain byl sice svým způsobem svéraz a život ho různě zkoušel,ale na přelomu devatenáctého a dvacátého století určitě nebyl sám kdo si procházel podobnými peripetiemi.Je nicméně dobře,že podobné filmy vznikají a mají možnost nás seznámit (připomenout) s takovými osobnostmi,které by jinak znali jen v jejich domovině (v našich končinách si dovedu představit,film třeba o Josefu Ladovi)...60% ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama