Brzo má být propuštěn na svobodu sériový vrah. Inspektor se vrací do města Vitoria-Gasteiz, aby vyřešil vraždy, které se podobají jeho údajným zločinům. (Netflix)

filmmovier

Jako většina filmů na Netflixu je i Ticho ve sněžném městě z toho slabšího soudku. Ovšem na druhou stranu je také nesmírně zajímavý, což je bezpochyby dáno předlohou, kterou jsem ale nečetl a ani o ní nevěděl. Kvalit klasik typu Sedm, Mlčení jehňátek nebo třeba Purpurové řeky to úplně nedosahuje, nicméně si myslím, že to mohl být daleko větší průser a tak ve výsledku možná i trochu nadhodnocuju, protože způsob zabíjení vraha je fakt luxusní, závěrečná půlhodina je nesmírně vydařená i co se týče atmosféry a samotná vrahova totožnost je přeci jen trochu překvapivá. Ve výsledku tedy lehce převažuje spokojenost, v případě tohoto filmu se ale nejedná o nic, co bych potřeboval vidět znovu. Každopádně film svůj účel splnil velmi dobře a já s ním problém nemám. Vlastně mi to dost sedlo. Je fascinující, že Španělé opravdu mluví tak šíleně rychle i ve skutečnosti a ne jen na výukových kazetách. 70% - ale hlavně za to finále. ()

herr_carter

Belén Rueda ve spojení s žánrem "krimi" nemůže skončit neúspěchem, prostě nemůže. Byť je tady trošku škoda, že vrah je znám filmovému obecenstvu již dejme tomu od poloviny filmu, i tak se jedná o klasické napínavé rozplétání příběhu. Čas se detektivům krátí a vrah je až nepřirozeně bezchybný a nervozita stoupá. Kdo bude další? Proč takhle rituálně vraždí? Na tyto a další otázky najdeme odpovědi v tomhle dalším skvělém španělském kousku....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

kenkaku

Hodně z toho byly cítit Purpurové řeky a z tech si film vzal to lepši. A snaha o zajímavý scénář je znát. Bohužel si musí pomáhat náhodami a debilitou postav. Stačily dvě logické reakce a film by trval asi polovinu času. A to je škoda. Potenciál tu rozhodně je. ()

Wally

Ty včely byly fajn, ale po zkušenostech se španělskými filmy jsem čekal něco víc 'úchylného' a to se nestalo a byl z toho jen klasický thriller... ()

Kienast

Jedna z těch horších španělských kriminálek, vraždy jsou sice naaranžované hezky, ale zase mi vadilo, že vraha známé po 20 minutách, scény působí chaoticky a tak nějak nepřirozeně ( např. Během 5 minut tu máme romantiku, bum najednou se honí vrah, bum najednou se vyšetřuje další vražda). Celkové rozuzlení také nepatří k těm nejchytřejším. A tak cením jen způsob vraždění, tempo filmu a sexy mature Belén Ruedu (pro kterou mám slabost už delší dobu), jinak ale najdete spoustu lepších španělských krimi/thrilleru. 4/10 ()

klukluka

Je to dobře udělaná hovadina. Geniálně vynalézavej vrah- lovec lidí, kterej nepozorovaně umisťuje svoje oběti na ta nejexponovanější místa ve městě, do toho se stíhá starat o včely, dům na venkově, taky chodí do práce, kuchtí pro ženušku- prostě promarněnej potenciál pro NASA, která by díky podobným lidem dávno pravidelně organizovala lety s posádkou do sousedních galaxií. Skutečným úkazem je Belén Rueda, které i po padesátce věřím, že je femme fatale. ()

Illy

Koukat se na to dalo, atmosféra slušná, ale bylo to šíleně překombinované a šíleně dlouhé... Průměrný snímek, španěláci umí lepší. ()

petikacka

A máme tu opět španělský film. Teď už se budu pouze opakovat. Výborný začátek a pak se to najednou pokaká a konec to celé zabije. V hlavě mi zbyl jenom galimatyáš z toho všeho. Za mě 65% ()

Badel

Umělohmotná vykonstruovaná parodie na vyčerpaný žánr "rituální sériový vrah". Neskutečně nefunkční, jednotlivé scény na sebe snad ani nenavazují, vše je jen scénáristický konstrukt. A Rueda by se měla na ty plastiky vykašlat. ()

deLaFere

Obří snaha být cool, snaha o šmrnc, vykrádání úspěšných thrillerů. Výsledek je seriál bez šťávy, logiky a schopnosti mě opravdu upoutat. Jediný pozitivem je Belén Rueda, která je na svůj věk stále velmi zajímavá. ()

Hellknight12

Španielska kriminálka, ktorá sa snaží hrať na náboženskú nôtu. Neviem si pomôcť ale keď som to pozeral veľmi mi pripomínalo Davinci Code. Po dopozerani som mal nejaký zvláštny pocit. Prišlo mi že až moc sa snaží ísť cestou severských kriminálok. Španielsko som nejako necítil... Čož je škoda. Herci sa snažia ale hlavný hrdina mi trochu vadil. Celkové hodnotenie 55%. Oplatí sa to pozrieť ? Áno ale musíte mať náladu na náboženské kecy... ()

mac000

Kdyby příběh natočili Američané (třeba takový David Fincher), určitě by vznikl trhák a skvělý film. Španělům ale tento žánr moc nesení, nebo alespoň neznám žádný příklad mysteriózního thrilleru, který by se jim povedl. Ale jedna hvězdička za výkon sympateckého poldy Santose ()

rigby

Příjemný odpočinkový thriller. Docela hezky se na to dívalo, ale připomnělo to jen několik jiných, lépe udělaných filmů. V tomto případě tomu chyběla patřičná atmosféra a v návaznosti i chytlavost. Nezůstal jsem s pusou otevřenou ani jsem se neklepal napětím. Takže solidní průměr. ()

stanyko

Typicka netflixovina zo Spanielska. Prekombinovane az to divaka ubija. Lokacie sa bez vysvetlenia menia ako na beziacom pase. Postavy padaju z neba - divak si musi domyslat kto je kto. Az takmer do konca som si myslel, ze stary otec vysetrovatela je jeho otec. Casto nelogicke zvraty, ktore sa rozumom pochopit nedaju. Po dopozerani som mal tusak, ze to tocili podla kniznej predlohy. A nemylil som sa. Film akoby chcel z romanu povedat uplne vsetko, a pritom vynechava elementarne informacie. Velmi zla adaptacia. Potencial tam bol. ()