Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tajný císařský rada Mathias Fabici (R. Brzobohatý) v roce 1812 bohatě oslaví narození svého dědice Tomáše. Půvabné italské manželce Alžbetě Castiglione (J. Zvaríková-Alnerová) daruje sídlo a na její počest je pojmenuje Alžbetin dvor. Dáma, zvyklá na velkoměstské prostředí, se však v zapadlém městečku Vrútky cítí osamocená. Mathias až příliš pozdě zjistí, že jeho žena si začala milostný románek s francouzským malířem, který měl vytvořit její portrét. V roce, kdy uherské zemany ohrožuje tažení napoleonských vojsk, tak Mathias Fabici místo šťastné budoucnosti bezděky přivolává na své potomky osudové prokletí...

Šestidílná historická sága vznikla na motivy románů Hany Zelinové Alžbetin dvor a Volanie vetra. Líčí osudy uherské šlechty od začátku devatenáctého století až po konec druhé světové války. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborné obsadenie, výborný príbeh, dokonalé interiéry, to nemohlo dopadnúť zle. Plávanie Alžbety tiež nemalo chybu, škoda, že si neužila viac epizód seriálu. Pri tom všetkom mi nevadil ani dabing českých hercov. –––– Chcem, aby sa odteraz fabiciovská kúria nazývala Alžbetiným dvorom. Tým sa spečatila moja vôľa. –––– Cundra si bola. Ale krásna. ()

Eire 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Okrem predností Zvarikovej, nič iné..... Dabing český ch hercov Slovákmi...trapas... 45% Ale asi Zeleninová predloha je najslabším článkom tohto VEĽDIELA normalizovanej TV... 🙈☠️🇨🇿🇸🇰🤫 ()

Reklama

Reklama