Hercule Poirot - Season 4 (1992) (série)

Smrt v oblacích (S04E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Death in the Clouds (více)

Hercule Poirot si vyjel do Paříže. Příjemné dny odpočinku tráví na výstavách, prohlíží si památky, navštíví i tenisový turnaj. Všechno hezké ale jednou skončí a velký detektiv se vrací do Londýna. Meteorologická předpověď zaručuje klidný let, Poirotovi je však stejně nevolno - nemůže se totiž zbavit strachu z cestování letadlem. Jedna dáma na palubě je na tom ovšem ještě mnohem hůř než on: stevard krátce před přistáním zjistí, že je mrtvá, a malá bodná ranka na krku svědčí o tom, že nešlo o přirozenou smrt. Podezřelí jsou všichni pasažéři i členové posádky. Geniální Belgičan postupně objevuje překvapivé vztahy mezi některými zúčastněnými a obětí... (oficiální text distributora)

xxlch

mosem

Při vší úctě k páně Poirotovi/Suchetovi, tohle je jeden z nejméně povedených dílů seriálu. Hezké záběry z Paříže, standardně dobrý Poirot, byť jeho chytré poučování o památkách Paříže mně tentokrát lezlo na nervy. Nicméně překombinovanost závěru a neuvěřitelné rozpletení celého příběhu, včetně naprosto stupidního přiznání se pachatele to pozitivní přece jen do jisté míry degradovaly. ()

JuveIt

Skvělý díl, bohužel bez Hastingse, ale za to s parádním Jappem, který se snaží soupeřit s francouzským inspektorem o to, kdo je lepší - v duchu historické nevraživosti mezi Británií a Francií. David Suchet je opět perfektní. Zápletka opět brilantní. A zavražděná lichvářka byla pěkně děsivá. Kde ty báby berou? :-D ()

swinevenca

Poirot bez pořádně uzavřené skupiny ztratil podivně koordinovaným cestováním za spolupasažéry dost ze svého kouzla. A ani trocha britsko-francouzského špičkování nevynahradí podivně "jednoduchou" vraždu půl metru od Hercula. ()

carl.oesch

Skvost. Navíc úžasné retro. Takhle se kdysi lítalo a nikoho nenapadlo dát do letadla bombu nebo ho unést.....zdánlivě krásné časy. A k tomu sice lehounce překombinovaná detektivní story, ale stejně naprostá spokojenost. Když si vezmu, kolik těch Poirotů bylo natočeno a jakou mají vesměs vysokou úroveň, tak nechápu, jak je možné, že v Česku dokážou ti skvělí hoši a děvčata z DAMU dát jedno jakž takž srovnatelné dílo jednou za pět let. Mám dost rád Četnické humoresky, ale pouze první dvě řady. Zbytek je hrůza....jak to, že tady ta úroveň neklesá? ()

LencaN

S04E02 - I když se Poirot příšerně bojí létání stejně si neodpustí výlet přes kanál do Francie. Jde o Paříž, což zase tak nepochopitelné není, taky bych se tam jednou chtěla jet podívat na Eiffelovku atd. Při zpátečním letu ale jednu starší dámu někdo zabije, čímž se krásně vymezil okruh podezřelých. Vraždit mohl v podstatě kdokoli z posádky, každý měl buď znalosti, prostředky nebo alespoň motiv. Všechno bylo hezky logické, jako nějaká spojovací tajenka "Přiřaď, co patří k sobě". Bylo mi trochu líto inspektora z pařížské Sureté, Japp mu dával kapky :) ()

vecnaAmbra

Súhlas s užívateľom Lupes v zmysle, že na komornú by trebalo postreh a osa by snáď mala význam ako odpútanie pozornosti možno keby sa hneď nenašla vražedná zbraň (?) Kvôli istej poznámke užívateľa Autogram som si zasa domyslela to, čo Poirot na konci a síce kto môže byť vrah, ale aj tak sa na to veľmi príjemne pozeralo, typický Poirot s atmosférou starších dielov avšak dlhším prepracovaním je pozorovateľom, ktorému neunikne žiaden detail. Ako by sme mohli očakávať "dlažební kostky" sú mu milšie ako venkov, takže aj prostredie Paríža a francúzština mu dobre sadli. Čo sa týka ostatných hercov, je tu milá slečna Poirotova pomocníčka a tá namyslená lady, na ktorú ani nemohli vybrať lepšiu herečku, konečne niekto výraznejší, lebo v tých anglických uhladených tvárach sa často strácam, chlapi  však opäť anglicky nemastní-neslaní. ()