Hercule Poirot - Season 11 (2008) (série)

Třetí dívka (S11E03)

(epizoda)

Od smrti své matky není Norma Restaricková v pořádku. Bývá hysterická, melodramatická, několikrát musela vyhledat psychiatrickou pomoc. Ostatně žádný div. Najít na své sedmé narozeniny svou matku mrtvou, to by otřáslo i mnohem silnějším jedincem. A Norma si navíc v sobě celý život nese vědomí viny, neboť té demonstrativní sebevraždě Mary Restarickové by se dalo zabránit, kdyby se tehdy se svou chůvou vrátily domů včas. Je to sice už téměř osmnáct let, zdá se však, že její stavy se průběhem času ještě zhoršují. Ani ona sama už si není svým jednáním jistá. Bylo by však možné, že by nevěděla, že vraždí? Poirot si to nemyslí. A je odhodlán tu sympatickou mladou dámu zachránit stůj co stůj. (oficiální text distributora)

Polnoch

Výborný diel, mrazivá atmosféra, fantastická zápletka, veľké napätie, nečakané rozuzlenie. Typická ukážka geniality Agathy Christie, navyše výborne sfilmovaná s nenahraditeľným Davidom Suchetom. ()

Lupes

Ale ne, tohle je už fakt moc překombinované. Opět je ve hře několik faktorů, které autorce předlohy tak často ubírají kredit. Je to především její utkvělá představa, jak snadné je někoho dohnat k sebevraždě, dále jsou opět ve hře odložené děti a v neposlední řadě i tradiční přiznání k vraždě bez důkazů. A tak se odhalení podvodníci až směšně demaskují; i nabídka zmrzliny byla přece pokusem jak zranit nebohou duši a dohnat křehkou dívku ke smrti! Strašná slátanina. Nepravý otec, nepřiznaná sestra, odlákaný milý, bohatá však přesto trudomyslná matka (alespoň ta že byla pravá)... Mám za to, že autor je jasný. Nebyly to snad opět české ručičky, které dopomohly ke slávě zahraničním spisovatelkám? Posuďte sami: Tomáš: "Ale jestli Hedvika rodila mé dítě, pak ty, Karlo, jsi...” Karla: "Ano, Tomáši. Jsem tvá sestra.”...Otec: "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.” Tomáš: "A maminka?" Otec: "To je babička z otcovy strany.” Tomáš: "To je hrozné. Jsem tedy úplný sirotek. Ale nevadí. Hlavně, že jsem konečně poznal pravdu!” ()

Tanmut

Už od začátku mě ta spisovatelka neskutečně irituje, tady rovněž excelovala jako naprostá kráva. Jak je v posledních několika dílech zvykem, zápletka se opět proměnila a vyústila v blábol. ()

pekas

Poirot v podání Sucheta se mi celkem vždy líbil, ale pravidelně jsem ho nesledoval. Ovšem tyto nové díly jsou "obzvláště vypečené" a začínám se dívat pravidelně. ()

xxlch

mosem

Poirot jako obvykle půvabně šarmantní, miluji jeho cupitavou chůzi. Paní Oliverová je rozkošně praštěná, lze ji mít rád nebo nenávidět - prostě jako obvykle. Norma mně typově vůbec neseděla - a už vůbec jsem nenacházel důvod, čím by někoho oslovila - snad kromě majetku;-). Standardní díl, který má rutinní kvality, ale nepřináší nic co by diváka oslnilo. ()

maoc

Tento díl byl řádně zamotaný a motiv ke zločinu přestřelený. To ale k osmé sérii patří a už jsem si zvykl. Nechci moc prozrazovat, ale cílem je dohnat k vraždě či sebevraždě majetnou dívku. Poirot se tentokrát zapojuje až moc osobně, Ariadna Oliverová je při pátrání hodně k užitku a také prožije nejednu horkou chvilku. Tento díl disponuje až přepjatou atmosférou (Oliverová slídí v bytě, zahradní slavnost s nečekaným příchodem) a snad to mne nutí k ubrání hvězdy. Tvůrci cílí hodně na dámské publikum, emoce tečou z obrazovky a to mi úplně nevyhovuje. Pořád ale slušný díl, díky za něj. ()

kiararaftl

Škoda. Nezdieľam názor ostatných, že film prekonáva knihu. Z Poirotoviek je to naozaj trochu slabšia knižná predloha, ale napriek tomu by bolo lepšie držať sa jej. A záverečná scéna, ktorá všetkých dojala nikdy v knihe nebola, /spoiler/ Norma Davida nemilovala, chudák ten zomrel, a takisto veľa zápletiek sa vynechalo, identita Norminej macochy a to, že zabitá žena nebola žiadne pestúnka ale milenka. Ani to, že by Normu otec nenávidel v knihe nebolo zmienené. Jednoducho dej je príliš iný. Škoda, že už diely nie sú robené takým štýlom ako tie prvotné, mne táto moderná kamera, temná hudba, výrazný strih akosi nesedí. ()

Joostas

To se mi ještě nepodařilo,abych nečetl knižní předlohy a miloval seriál. Už jsem tak daleko,že se často přistihnu jak věřím,že jde o skutečnou postavu. ()

LencaN

S11E03 - Možná je moje hodnocení nadnesené, ale nemohla jsem jinak při zjištění, že takhle čistý, hezky zpracovaný a nenudný díl jsem u Poirota v poslední době dlouho neviděla. Neskrývala jsem ani předtím svoji antipatii k novým poirotovkám. Tohle je díky bohu výjimka, které nemám co vytknout. Jasné, snadno identifikovatelné a zapamatovatelné postavy, hříčky s roky, s psychologií a spojování zdánlivě nesouvisejícího. K tomu kvalitní kamera, novější, ale přesto dokázala udržet správnou dobovou atmosféru, samozřejmě také díky úžasným kostýmům a líčení dam, které jen vyzdvihovalo tu či onu povahu. Dokonce se mi líbila paní Wanamaker jako Suchetova pátrací partnerka, byla správně cynická a vlezlá. Její rýpavost jsem ocenila i na konci ve vtipné a dojemné situaci zalesknutí se slzy tekoucí po Poirotově tváři. ()

chlievik

Jedna z mimoriadne dobrých, a najmä mierne "iných" poirotovských epizód. Napríklad aj hudba na konci, ktorá nie je tou typickou poirotovskou melódiou, je záhadne okúzľujúca. Páči sa mi tiež snímanie kamier podobne ako v Halloweenskom večierku, nič sa ani nedeje, ale réžia nám vykúzli z prechádzky stĺporadím strašidelný pocit; snímky sú vo filme trošku jemne filtrované, niekedy to nie je vhodné, inokedy skôr áno, závisí od situácie, a od množstva filtrovaných scén, občas temnejšie v kútoch miestností, ale to pridáva na kráse, celkom solídny výber hercov do svojich úloh - Jemima Rooper ako Norma s tou svojou divne tvarovanou papuľkou, vôbec nie "komerčne" pekná, ale zase dobrosrdečná babuľka, Clemency Burton-Hill nie zlá, ale zase ani nie príliš láskavá, možno trošku egocentrická, ale zase rádoby etická, len mierne znudená a zahľadená do seba, oni fakt vyberajú veľmi vhodné herečky aj výzorom aj povahou do týchto staromódných krásnych detektívok,ktoré tak milujem; potom Matilda Sturridge - stelesnený diabol v očiach s mega veľkými prsiami - čo ešte viac dopĺňa jej vulgárne diabolstvo, a s brutálne mega veľkými perami, ktoré lyrikujú jej lživú myseľ a reč, proste všetko je krásne a temné dokopy a symbolicky dopĺňa príbeh o jednoduchej, psychicky v detstve zlomenej dievčine, ktorá má byť zneužitá na egoistické ciele "dokonalých" sviniarov. Ale Poirot, aj v tejto epizóde znovu jedenkrát omylom nazvaný ako "Porrow",a tentoraz aj so skutočnými fúzami :), je tu na to, aby nevinné dievča ochránil, a vinníkov odhalil. Enjoy! ()

Dr.dogous

Scénář 4 režie 4 herci 4 výprava 3 celkem 17 hodnocení 85 % Všechno špatný se získá v rodině, ,Nic není jak vypadá. Mladá Norma divenka trpí, leč asi marně doufá, že zabila svou matku. Tak se pro jistotu sama udá na policii a nechá se uvěznit. Norma trpí, šílí, sebetryznění se, naštěstí Poirot ví, že vše bylo jinak. Někdo měl jinou identitu a chtěl se zmocnit dědictví. I Poirot umí klást pasti a vrah se do nich chytí.75% ()

gizi

Bez zdlouhavého úvodu, s dost dobře odpudivě zahranou hlavní rolí podezřelé Normy, s velmi překombinovaným rozuzlením, povedené a občas i trochu zábavné. 75%, 22.2.2014. ()

ABC1

Mě bohužel tento díl nenadchnul, znám předlohu, která mi přišla daleko zajímavější, tady se mi zdála zápletka poněkud překombinovaná...a také dabing pana Meduny mě příliš neoslovil, mnhem lépe mému uchu lahodil pan Kostka, ale to je samozřejmě subjektivní...závěrečná řeč mi i proto přišla až hysterická. ()

anaad

Děj je oproti knize pozměněný a hlavně co se vyústění týče výrazně k horšímu. Hercule Poirot patří k mým TOP seriálům, ale tento díl je bohužel poměrně nepovedený. ()