Hercule Poirot - Season 11 (2008) (série)

Třetí dívka (S11E03)

(epizoda)

Od smrti své matky není Norma Restaricková v pořádku. Bývá hysterická, melodramatická, několikrát musela vyhledat psychiatrickou pomoc. Ostatně žádný div. Najít na své sedmé narozeniny svou matku mrtvou, to by otřáslo i mnohem silnějším jedincem. A Norma si navíc v sobě celý život nese vědomí viny, neboť té demonstrativní sebevraždě Mary Restarickové by se dalo zabránit, kdyby se tehdy se svou chůvou vrátily domů včas. Je to sice už téměř osmnáct let, zdá se však, že její stavy se průběhem času ještě zhoršují. Ani ona sama už si není svým jednáním jistá. Bylo by však možné, že by nevěděla, že vraždí? Poirot si to nemyslí. A je odhodlán tu sympatickou mladou dámu zachránit stůj co stůj. (oficiální text distributora)

widla

Po dlouhé době jsem se zase podívala na jednoho Poirota. A nechápu, jak jsem bez něj mohla tak dlouho vydržet. Je to prostě klasika! A ať už se díváte na jakýkoli díl, nezklame :)). ()

HiddenDragon

S11E03. Trochu psycho-dil. Hned na zacatku se totiz k nejake vrazde prizna neznama mlada dama a utece. A v tom duchu je s ni vetsina scen, protoze na tom je zalozena i zapletka, udelat z ni cvoka. Bohuzel i samotna herecka - Jemima Rooper - je zvlastnim zpusobem skareda i hezka zaroven. Neni to vylozene odpudivy typ, ale ma tak divnou celist a opuchle rty, ze kdyz se k tomu pridalo to jeji vysilovani, at ji zavrou jako vrazedkyni, mel jsem chut ji dat facku, at se probere :)) Ale asi byl zamer nekoho takoveho do role vybrat. Aby byl divak na pochybach, jestli po ni po ni muzi jedou kvuli penezum nebo by se mohla opravdu nekomu libit. Takze je to herecka tak trochu "na hrane" v tomhle smyslu :) Pribeh je opet docela zamotany a nektere momenty jsem si poustel znovu, protoze se mi ta jmena tri spolubydlicich - a mrtvych ci zijicich matek a chuv - trochu motala, ale pointa je dobra. Sice je to obtizneji uveritelne, snazit se na nekoho hodit vrazdu zpusobem, aby se dotycny zblaznil, ale budiz. Samotny konec je natocen dokonale a je i dojemny. ()

Bety88

Další dojemný díl plný sentimentálních emocí. Vždy je mi na konci Poirota hrozně líto. Vyřeší zločin, dohazovačsky dá hlavní dvojici dohromady a zase zůstane sám. A ta slza na závěr se zasklila i v mém oku. ()

Hanes88

Tento díl se mi velice líbil. Od zápletky přes zmatenosti oběti až po vyřešení. Asi bych dal opět 4 hvězdy, ale za ten poslední rozhovor s paní Oliverovou: "To byla slza?....né, to ten větřík", kde to bylo poprvé co takhle Hercule projevil emoce :-), dávám 5 hvězd. ()

Blazin

Hercula Poirota rád nemám, to je asi jasné, všechny díly jsou skoro stejné až na pár výjimek, vždycky nudný děj a pak na konci Hercule Poirot kecá a kecá a během toho vykecá spousty zvratů a jak na všechno přišel do nejmenší maličkosti a nakonec za to stejně můžou všichni. ()

laepus

Původně jsem chtěl dát jen tři, protože tenhle díl mi osobně nic moc neříká (ale to je jen můj názor), ale za ten dojemný závěr, kdy i Poirot zaslzí a zateskní si, musím tu čtvrtou přidat. Jinak díl je krásně psychovyšinutý, zvlášť hlavní hrdinka pochopitelně a rodinné vztahy jsou tak propletené, že i Agatha se v tom podle mě musela pořádně motat. ()

PhillM.

Très bien! Díky hudbě správně nervní, nabité humorem ("Děkuji vám, pierote."), se správným množstvím tajemna, které Hercule skvěle odměřeným tempem odhaluje. Vybroušená záležitost s příjemně otravnou Zoë Wanamaker. ()

Bozvav

Skvělý Suchet, kterému velmi zdatně konkuruje Zoë Wanamakerová ve skvělém, napínavém kriminálním příběhu s velmi nápaditou a originální zápletkou, jenž má velmi nečekané rozuzlení.Nelze než dát plný počet. ()

lemonova

Mám rada časti s pani Oliverovou. Obzvlášť v tejto žiari a dodáva príbehu šmrnc. Len postava Normy mi nebola sympatická tak, ako zrejme mala. Inak veľmi pekná a dobre vystavaná detektívka. ()

Empire

Poprvé za existenci hraného Poirota máme šanci vidět vynechávaného Poirotova "majordoma" George, což určitě potěší ortoxní zastánce knihy. Poirot je zde mírně sentimentálnější, narážím na konec filmu:). Má to svůj logický důvod jednalo se o 35. knížku v pořadí, takže jednu z posledních, jelikož Oponou (39. knihou) Poirot svůj velký život skončil. http://www.youtube.com/watch?v=gyy-v45m9VI&NR=1 ()

anitae

Mladá, zdánlivě pomatená dívka, která si nemůže odpustit vydařenou sebevraždu matky když přišla později domů kvůli zmrzlině a teď si myslí že asi zabila svou bývalou chůvu. Praštěná spisovatelka Oliverová a na konci Poirotova slza. 4* ()