Hercule Poirot - Season 13 (2013) (série)

Hra na vraždu (S13E03)

(epizoda)

Kdo si hraje, nezlobí, u vrahů to ovšem neplatí. Na Ariadnu Oliverovou se obrátil zámožný pan George Stubbs, aby pro něj a hosty pobývající na jeho honosném sídle v Devonshiru zorganizovala fiktivní hon na vraha. Jak se však blíží den hry, cítí, že něco není v pořádku. Jako by neměla vše plně pod kontrolou, ale byla pouhou loutkou v něčích rukách. Její obavy se ukáží jako opodstatněné, když dojde ke skutečné vraždě. Někdo neviditelný postrkoval figurky a je na Poirotovi, aby svým důvtipem odhalil toho, kdo předem určil úlohy ve hře na smrt. (Česká televize)

vecnaAmbra

83%? Och, tak som sa tešila a také sklamanie. Uznávam, že tento príbeh by sa možno dobre čítal v knihe, ale mám pocit, že v tv sa to tentokrát nepodarilo.....Divákovi chýbalo akékoľvek vodítko a mohol mať len veľmi matný postreh na to, aby sa na neho zrazu zosypalo viac a viac informácii a všetko bolo napokon rozpovedané behom konca, naozaj akoby sme čítali knižku. Hviezdička za Poirota a madam Oliverovú. Inak ani táto novšia občas strašidelnejšia atmosféra či hudba mi už tak veľmi "nevonia" a ten koniec vo mne nevyvolal žiadne emócie (na rozdiel napríklad od Orient expresu), aj keď Poirot do toho vložil svoju charizmu. ()