Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 6 (1994) (série)


Případ v ulici Hickory (S06E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Hickory Dickory Dock (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1995, 1 h 43 min

Obsahy(1)

Na studentské ubytovně v ulici Hickory se množí krádeže. Jde o samé drobnosti, jež by Scotland Yard nezajímaly, tamní hospodyni to ale přesto trápí. Požádá tedy o radu Hercula Poirota. Velký detektiv prozkoumá všechny okolnosti a doporučí případ ohlásit policii, majitelka domu však takové řešení zásadně odmítá. Její názor podpoří i přiznání studentky Celie, která na sebe prozradí, že je kleptomanka. Poirot se ale nedomnívá, že tím celá záležitost končí. Jako vždy má pravdu krátce nato Celii někdo otráví morfiem. A nezůstane při jedné vraždě... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (76)

HiddenDragon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Serie a epizoda: S06E02. Takovy "studentsky" dil, ktery se z velke casti odehrava na koleji. V tomto podani to neni velka budova jako u nas, ale spis takova soukroma ubytovna, kde je studentu jen nekolik. Sice jsou na bezne studenty prece jen vizuelne starsi a pusobi spis jako postgradualove, ale budiz, nebudu hnidopich :) Kazdopadne tento setup dava zajimave moznosti, kdy kazdy student predstavuje odlisny obor a cili jine prostredi ci znalosti. Psycholog, politolozka, chemicka, medik, moda a navrharstvi, literatura. Je to pestre a do toho jeste zasahuje pasovani diamantu a polit. situace s jednim nemocnym poslancem. Navic je "pani Columbova-Jappova" (kterou tak nazyvam, protoze nebyla v zadnem dile jeste videt) docasne mimo domov a v domacich pracech nemotorny Japp bere zavdek Poirotovou nabidkou na docasny azyl, coz zpusobi roztomile problemy. A vlastne jsem zapomnel na tu uzasnou mysku, ktera "proleza" celym dilem :) ()

blackrain 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozdíly mezi Brity a Belgičany jsou opravdu velmi značné. Scény s kulturními střety mezi Jappem a Poirotem celý příběh hodně odlehčovaly, ale také bohužel strhávaly všechnu pozornost na sebe a odváděly ji od závažného zločinu. Jejich drobné šarvátky se začínají krásně stupňovat. Já si ani nepomatuju, jestli jsem někdy viděla paní Jappovou. Není ona náhodou něco podobného jako paní Colombová? U tohoto příběhu mě obzvlášť zajímalo, jak se to celé rozplete. ()

Reklama

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Studentská ubytovna je místem drobných krádeží a slečna Lemonová si dělá starosti.. Ze začátku to vypadá jednoduše a odlehčeně, Japp s Poirotem jsou tu mimořádně zábavní, chvíli spolu bydlí a hlavně stolují (banánový sirup, mořský jazyk v mléce atd.), ovšem pak se to přehoupne k vraždám a tvůrci utáhnou šrouby.. Vyšetřování případu má mnoho odboček a zákoutí a každý ze studentů je podezřelý.. Opět jsem si musela počkat do konce, až mi Poirot naservíruje řešení.. ()

Morien 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z mých oblíbených dílů, jak v knižní, tak televizní podobě. To nepostrádá vtip a zajímavé herce v nespočtu rolí, jimiž je Hickory Dickory Dock zabydlen. Mladičký Damian Lewis obzvláště potěšil v roli Leona. Jenom jsem si představovala někoho adekvátně charismatického do role Nigela, jeho představitel mě tady vcelku zklamal. Sice je to bratr Colina Firtha, ale bratříčkovým kouzlem rozhodně neoplývá. ()

darthvader77 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem to dnes na ČT1(že to dávají jsem zjistil jenom díky tomuhle webu takže velmi děkuji). Hercule Poirota jsem neviděl už dlouho a proto jsem se těšil. Bylo to výborné, opět nádherná hudba, temná atmosféra a postupné rozkrývání případu pašování na studentské koleji a událostí s ním spojené. Dále náhled do Poirotova soukromého života nebo jeho rozpory, co se týče názoru na dobré jídlo bylo úsměvné a já se cítil jako u starých známých(knížky od Agathy Christie miluju a nejvíc ty o Poirotovi). Ke konci mě dostaly obrazy z pohledu myšky. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Pri záverečnom rozuzlení v obývačke internátneho domu sa za Poirotom nehýbu hodiny. (BoncheR)

Reklama

Reklama